Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papierowe modele ciężarówek
Autor Wiadomość
Grafoman Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 9
Dołączył: 05/12/2015
Reputacja: 0
Podziękował: 6
Podziękowano mu 5 raz(y)
Post: #1
Papierowe modele ciężarówek
Witam.
Słyszeliście pewnie o modelach ciężarówek, które można sobie zamówić i samemu złożyć. Taki model jest jednak dość kosztowny. Ostatnio dość popularny stał się Papercraft, czyli krótko mówiąc tworzenie modeli różnych rzeczy z papieru. Sklejenie modelu trucka z papieru jest przede wszystkim tańsze, a według mnie nieźle wygląda.
Przeszukałem Internet i odkryłem, że na oficjalnej stronie DAF jest kilka siatek ciężarówek do wydrukowania i sklejenia, są też jakieś naczepy. Link: http://www.daf.co.uk/en-gb/news-and-medi...per-models
Poza tym na necie jest więcej siatek, wystarczy wpisać w Google "truck paper model" i poszperać w grafikach. Jest to też o tyle dobre, że przed wydrukiem możemy pokombinować z wyglądem, dodać swój podpis itd. w zwykłym programie graficznym. Co o tym sądzicie? Ktoś już coś próbował? A może znaleźliście dobrą siatkę, która ładnie wygląda po sklejeniu? Zapraszam do dyskusji. Smile
18/12/2015 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
random_passanger Offline
Niedzielny gracz
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 220
Dołączył: 27/08/2013
Reputacja: 64
Podziękował: 323
Podziękowano mu 416 raz(y)
Post: #2
RE: Papierowe modele ciężarówek
Dodam od siebie że złożyłem sporo w życiu modeli samolotów z "Małego modelarza".Jeżeli chodzi o takie modele to sądzę że nie są one zbyt efektowne.Fakt faktem takie rozwiązanie jest tanie ale szału po złożeniu nie będzie.Co do cen samych modeli papierowych to nie powiedziałbym aby one były takie drogie:

https://modelik.pl/product_info.php?cPat...926d665ea9

Wybór jest o wiele mniejszy niż pośród plastikowych ale coś za coś.Przede wszystkim takie modele papierowe polecam ze względu na trud, precyzję i satysfakcję którą się ma po złożeniu. Smile Co do tych modeli co Ty pokazałeś to są to bardzo proste modele ale żeby się przekonać, spróbować możesz. Wink
18/12/2015 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , Grafoman
Grafoman Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 9
Dołączył: 05/12/2015
Reputacja: 0
Podziękował: 6
Podziękowano mu 5 raz(y)
Post: #3
RE: Papierowe modele ciężarówek
Chodziło mi o to, że modele papierowe są o wiele tańsze niż plastikowe (w zasadzie są darmowe, trzeba mieć tylko drukarkę). Są co prawda dostępne płatne i lepsze, takie jak te, do których dałeś linka, ale i za darmo można znaleźć bardziej skomplikowaną siatkę, np tę:
Image
18/12/2015 11:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , .:KoxTrucker:.
random_passanger Offline
Niedzielny gracz
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 220
Dołączył: 27/08/2013
Reputacja: 64
Podziękował: 323
Podziękowano mu 416 raz(y)
Post: #4
RE: Papierowe modele ciężarówek
No to już jest coś ciekawszego niż te ze strony DAF'a. Smile Ja na szybko znalazłem coś takiego:

https://papercraftsquare.wordpress.com/

Modele mało złożone ale jest ich sporo.
18/12/2015 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , Grafoman
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,099
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34105
Podziękowano mu 15548 raz(y)
Post: #5
RE: Papierowe modele ciężarówek
Fajnie, że powstał taki temat bo modelarstwo papierowe jest świetną alternatywą dla drogich modeli plastikowych czy tez metalowych ponieważ za dobry model trzeba zapłacić te około 100 zł + kleje, farby i inne rzeczy niezbędne do wykonania pracy a tu wystarczą dobre nożyczki (każdy ma pewnie takie w domu), klej szkolny i trochę chęci a można zrobić coś ładnego.
Jeśli chodzi o jakość to wiadomo papier zawsze będzie tylko papierem i przez to ma trochę ograniczone możliwości pod względem wykonania detali (choć i taki model można zrobić w najdrobniejszych szczegółach ale wymagałoby to wręcz ogromnego nakładu pracy).


Co do strony którą podał Harvey to znalazłem tam jedną dość ciekawą pozycję a dokładniej naszego Jelcza i nawet sam bym go sobie skleił aby zobaczyć jak to wygląda w praktyce ale nie chcę mi się specjalnie kupować nowych tuszy do drukarki Tongue
http://www.papercraftsquare.com/jelcz-s4...nload.html

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
18/12/2015 03:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Grafoman
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa