Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Folder Mods
Autor Wiadomość
Misiek Offline
łachmyta
****
Trucker

Skąd: Mielec
Liczba postów: 961
Dołączył: 29/11/2015
Reputacja: 18
Podziękował: 175
Podziękowano mu 645 raz(y)
Post: #1
Folder Mods
Hejka, mam pytanie czy da się zmienić folder docelowy Mods??
31/12/2015 10:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lanker Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 713
Dołączył: 12/08/2013
Reputacja: 22
Podziękował: 882
Podziękowano mu 863 raz(y)
Post: #2
RE: Folder Mods
Nie da się.

01/01/2016 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
łachmyta
****
Trucker

Skąd: Mielec
Liczba postów: 961
Dołączył: 29/11/2015
Reputacja: 18
Podziękował: 175
Podziękowano mu 645 raz(y)
Post: #3
RE: Folder Mods
Więc trzeba pogrzebać w plikach gry...
01/01/2016 11:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
.:KoxTrucker:. Offline
Na detoksie etsowym
****
Trucker

Skąd: Z Polski :P
Liczba postów: 1,481
Dołączył: 22/10/2014
Reputacja: 46
Podziękował: 2990
Podziękowano mu 1061 raz(y)
Post: #4
RE: Folder Mods
Ponoć czytałem jeden z poradników na jednej stronce, że jest to możliwe, ale nie pamiętam jego treści.
01/01/2016 11:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HasuFrogg
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #5
RE: Folder Mods
(01/01/2016 11:02 AM)FKS Stal Mielec napisał(a):  Więc trzeba pogrzebać w plikach gry...

Nic nie trzeba mieszać w plikach gry.

Jaką wersję gry masz? Steam czy no steam ?
01/01/2016 12:16 PM
Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
łachmyta
****
Trucker

Skąd: Mielec
Liczba postów: 961
Dołączył: 29/11/2015
Reputacja: 18
Podziękował: 175
Podziękowano mu 645 raz(y)
Post: #6
RE: Folder Mods
no steam .........
01/01/2016 02:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 942
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2589 raz(y)
Post: #7
RE: Folder Mods
Jak najbardziej się da - opisywałem to juz nie raz.
Nie ma to róznicy czy steam czy nie.

Aby gra domyślnie zapisywała wszystko na innej partycji i całkiem nowym folderze należy:

a) Utworzyć sobie skrót do gry
b) Utworzyć nowy folder na partycji docelowej (nie koniecznie tej samej gdzie macie zainstalowaną grę)
np. na partycji "E" tworzymy folder o nazwie "MojeEts2"

Na skrócie gry klikamy PPM i wybieramy 'właściwości"
W oknie element docelowy po podanej ścieżce (po znaku cudzysłów) dajemy spacje (przerwę) i wpisujemy taką komendę:

-homedir E:\MojeEts2

Od teraz gra odczytuje i zapisuje wszystko z tego katalogu tzn utworzy w nim folder "Euro Truck Simulator 2" z zapisami i modami.

Jesli chcemy korzystać z dotychczasowych danych zapisanych do tej pory standardowo w Dokumentach, należy wszystkie katalogi z profilami, modami itd przenieść na tą partycję i do tego nowego katalogu tzn cały katalog 'Euro Truck Simulator 2' z Dokumentów przenosimy do folderu MojeETS2.

UWAGA:
Grę uruchamiamy od teraz tylko z tego nowo utworzonego skrótu , gdzie podaliśmy nową ścieżkę.
W innym przypadku gra ponownie będzie wczytywała i zapisywała wszystie dane z domyślnego katalogu z Dokumentów a jeśli już tam nie będzie nic - uzna że dopiero co zainstalowaliście grę na nowo i zawoła klucz....itd

Jeśli mamy dwie wersje gry np. jedną zaktualizowaną z całkiem innym zestawem modów to w łatwy sposób mozemy przypisać wybrany folder danej wersji (wystarczy w nazwie skrótu odpowiednio sobie opisać który , jaką wersje uruchamia)
Jedna wersja może korzystać ze standardowego katalogu z Dokumentów (nic nie wpisujemy w skrócie), a druga wersja uruchamia się korzystając z nowego "swojego' przypisanego folderu na innej partycji.

Tak naprawdę można mieć i 5 wersji gry ETS2 na róznych partycjach i każda z osobnym, swoim folderem z profilami, modami i save'ami.
Każda musi posiadać odpowiednio zmodyfikowany osobny skrót do uruchomienia.

Mozna nawet zrobić tak że folder z modami będzie w folderze z grą gdzieś na partycji..powiedzmy największej jaką mamy np. 'E'

(01/01/2016 10:28 AM)Lanker napisał(a):  Nie da się.

Ja bym jednak na Twoim miejscu się nie udzielał jak nie wiem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01/01/2016 04:01 PM przez RadolSzczecin.)
01/01/2016 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: sewcio65 , Bozo
HasuFrogg
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #8
RE: Folder Mods
Dodam od siebie do tego co napisał Radol, że w ten opisany wyżej sposób zostanie przeniesiony cały folder z ETS2 z "Moich Dokumentów" we wskazane miejsce.
Jeśli nie skopiujesz go ręcznie do nowo utworzonego folderu na dysku X to gra pprosi Cię o utworzenie nowego profilu bo nie będzie widzieć poprzednich z "Moich Dokumentów".
Dlatego jeśli chcesz mieć stare profile warto skopiować do nowego folderu pliki ETS2 z "Moich Dokumentów".

***

Dla tych którzy chcieliby to zrobić na wersji steamowej:
- odpalamy steama
- wchodzimy do biblioteki gier
- klikamy PPM na ETS2
- wybieramy "właściwości"
- zakładka "ogólne" i tu wybieramy "ustaw opcje uruchamiania"
- w nowo otworzonym okienku wpisujemy "-homedir E:\MojeEts2"

UWAGA:
Scieżka E:]MojeETS2 to tylko przykład, tu podajemy dokładną ścieżkę gdzie utworzymy nasz folder dla plików ETS2.
01/01/2016 08:07 PM
Odpowiedz cytując ten post
rudi_1980
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #9
RE: Folder Mods
(01/01/2016 08:07 PM)FaceOFF napisał(a):  Dodam od siebie do tego co napisał Radol, że w ten opisany wyżej sposób zostanie przeniesiony cały folder z ETS2 z "Moich Dokumentów" we wskazane miejsce.
Jeśli nie skopiujesz go ręcznie do nowo utworzonego folderu na dysku X to gra pprosi Cię o utworzenie nowego profilu bo nie będzie widzieć poprzednich z "Moich Dokumentów".
Dlatego jeśli chcesz mieć stare profile warto skopiować do nowego folderu pliki ETS2 z "Moich Dokumentów".

***

Dla tych którzy chcieliby to zrobić na wersji steamowej:
- odpalamy steama
- wchodzimy do biblioteki gier
- klikamy PPM na ETS2
- wybieramy "właściwości"
- zakładka "ogólne" i tu wybieramy "ustaw opcje uruchamiania"
- w nowo otworzonym okienku wpisujemy "-homedir E:\MojeEts2"

UWAGA:
Scieżka E:]MojeETS2 to tylko przykład, tu podajemy dokładną ścieżkę gdzie utworzymy nasz folder dla plików ETS2.

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś i mimo wszystko gra nie widzi ani modów ani profili starych. Co mogłem zrobic nie tak??
02/01/2016 01:49 PM
Odpowiedz cytując ten post
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 942
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2589 raz(y)
Post: #10
RE: Folder Mods
(01/01/2016 08:07 PM)FaceOFF napisał(a):  Dodam od siebie do tego co napisał Radol, że w ten opisany wyżej sposób zostanie przeniesiony cały folder z ETS2 z "Moich Dokumentów" we wskazane miejsce.
Jeśli nie skopiujesz go ręcznie do nowo utworzonego folderu na dysku X to gra pprosi Cię o utworzenie nowego profilu bo nie będzie widzieć poprzednich z "Moich Dokumentów".
Dlatego jeśli chcesz mieć stare profile warto skopiować do nowego folderu pliki ETS2 z "Moich Dokumentów".

Napisałeś dokładnie to samo co ja Smile
Cytat:Jesli chcemy korzystać z dotychczasowych danych zapisanych do tej pory standardowo w Dokumentach, należy wszystkie katalogi z profilami, modami itd przenieść na tą partycję i do tego nowego katalogu tzn cały katalog 'Euro Truck Simulator 2' z Dokumentów przenosimy do folderu MojeETS2.




FaceOFF napisał(a):Dla tych którzy chcieliby to zrobić na wersji steamowej:
- odpalamy steama
- wchodzimy do biblioteki gier
- klikamy PPM na ETS2
- wybieramy "właściwości"
- zakładka "ogólne" i tu wybieramy "ustaw opcje uruchamiania"
- w nowo otworzonym okienku wpisujemy "-homedir E:\MojeEts2"

A dlaczego by nie utworzyć skrótu normalnie z gry zainstalowanej na kompie?
Przypominam że mając grę na steamie nie oznacza ze nie mamy jej na komputerze.
Przecież normalnie pobieramy wersje steam i tam mamy tylko potrzebne pliki instalatora.
Zainstalowana wersje steam znajduje się w :

C:\SteamApps\common\Euro Truck Simulator 2\bin\win32\ lub win64
i z tego chyba można wyprowadzić sobie skrót w zależności jakiej wersji używamy 32-bit czy 64-bit

Chyba ze ktoś od razu zainstalował sobie wersje steam gdzieś indziej bo to mozna zmienić.
Ja mam np. na partycji 'D" wersje steam i zmieniłem sobie przy instalacji wersji steam od razu nazwe folderu gry na "ETS2Steam"
Czyli wersje steam mam w:
D:\ETS2Steam\SteamApps\common\Euro Truck Simulator 2

i z tego uruchamiam bezpośrednio grę w wersji steam bez uruchamiania najpierw osobno aplikacji/konta steama.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02/01/2016 02:29 PM przez RadolSzczecin.)
02/01/2016 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa