Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne dźwięki... i nie tylko... Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Szwagier
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #1
Dziwne dźwięki... i nie tylko... Proszę o pomoc
Cześć wam!

Od paru dni mam problem z moim PC'tem. Problem polega na tym że, po około godzinie użytkowania zaczyna on wydawać dziwne dźwięki "pikania" tak jak by bomba. :E Trochę mnie to denerwuje. Ale gdy wyłączę np. ETS2 to te "pikanie" ustaje. A gdy włączę znów np. ETS2 (ale tak się dzieje jak włączę np. GTA IV a nawet ZModelera) "pikanie" powraca. Drugim problemem jest nadmierny wzrost użycia CPU. Gdy mam włączony komputer, a żadne aplikacje nie są włączone jest to około 10% (Wcześniej miałem 0%) a gdy włączę GG i Steam to wzrasta do 45-50%. (Wcześniej było około 5%). Mój wniosek jest taki że w/w "pikanie" jest spowodowane dużym użyciem CPU. Przed występowaniem tego problemu nic nie instalowałem, pobierałem. Nie wiem co może powodować te problemy, jest to trochę uporczywe ponieważ zagram sobie w ETS2 z 5 min, i tu już to "pikanie" i muszę wyłączyć komputer bo boję się że coś się zepsuje w większym stopniu. Moja hipoteza jest taka że po prostu w okolice procesora, ramu, mogło się nazbierać trochę kurzu. Wie ktoś o co może chodzić w tej sprawie?

Z góry dzięki za pomoc.
08/01/2016 03:09 PM
Odpowiedz cytując ten post
Futrzaczek99
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #2
RE: Dziwne dźwięki... i nie tylko... Proszę o pomoc
Wyczyść, sprawdź czy pasta na karcie graficznej i na procku nie "obróciła się w proch" sprawdź, czy pamięci są dobrze podpięte. sprawdź, czy pamięci w ogóle wykrywa, prawdopodobnie padła ci jedna z pamięci jeśli masz dwie lub więcej kości
08/01/2016 03:15 PM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prosze o pomoc w złożeniu kompa Nifzz 3 1,469 15/08/2017 08:54 PM
Ostatni post: Truckere
  Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę. Michal_Z_gno 7 3,263 03/11/2013 09:41 PM
Ostatni post: Michal_Z_gno

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa