Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakminki moje na temat ATS
Autor Wiadomość
DF-maniak Niedostępny
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 147
Dołączył: 26/01/2016
Reputacja: 3
Podziękował: 13
Podziękowano mu 76 raz(y)
Post: #1
Zakminki moje na temat ATS
Zacznę od tego, ze ATS-a nie posiadam i jego zakup jest u mnie pod wielkim znakiem zapytania. DlaczegoPytajnik
Zmartwiły mnie opinie od osób które już zakupiły ATS i miały okazje rozpocząć grę. Nie mogłem na początku pojąć jakim cudem tak doświadczona firma w produkcji różnych symulatorów mogła wypuścić ćwierćprodukt. ETS2 wyszedł jako półprodukt i jego świat był większy, a i dostępność aut znacząco większa. Dlaczego Ulepszona i osadzona na innym kontynencie wersja ETS2 jest uboższaPytajnik Obawiam się ze odpowiedź jest tylko jedna. Firma nieźle zarobiła na dodatkach do ETS2, mam obawy że chcą ten zysk zwiększyć. Nie zdziwiłbym się, ze większość mapy jest już gotowa, tak jak i samochody. Popakowane gdzieś w paczkach leżą i czekają aż minie bum sprzedaży i wypuszczą kolejny DLC już płatny. Wyczytałem też ze przez najbliższy rok dodatki będą darmowe, ale czy oby wszystkiePytajnik Jestem fanem gier, dla GTAV specjalnie kupiłem PS3, a samą grę kupiłem przed premierą. Wydałem kasę dość sporą, ale wiedziałem, że kupuje pełny produkt i wiedziałem, że nie zapłacę ani grosza za jakikolwiek dodatek bo jeśli taki wyjdzie to tylko po to by gra była jeszcze bardziej atrakcyjna, a nie po to by zarobić. Wolałbym za ATS zapłacić 2 stówy i dostać gotowy produkt i już wiedzieć co mam i czy cena była warta gry. Na dzień dzisiejszy to do końca nie wiadomo jak to będzie wyglądało i jaki będzie efekt końcowy, żeby się przekonać trzeba będzie przygotować kolejny hajs. Niestety dotyka to też ETS2 i jestem bardziej niż pewny, że ETS3 o ile wyjdzie spotka ten sam los. Ciężkie to czasy dla graczy gdzie zaczyna rządzić marketing a nie chęć zrobienia czegoś naprawdę wyjątkowego.
Aby zapewnić was, że nie jestem jednak pesymistą przyznam się, że w tej kwestii wolałbym się mylić. Gdy mi ktoś kiedyś powie, ż myliłem się co do ATS to mu podziękuje i polecę zakupić tą właśnie grę.

04/02/2016 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
VresT Offline
LwG!
******
Moderator

Skąd: Z Polski
Liczba postów: 2,361
Dołączył: 04/06/2013
Reputacja: 148
Podziękował: 1813
Podziękowano mu 3186 raz(y)
Post: #2
RE: Zakminki moje na temat ATS
Lekko również jestem zdziwiony że ATS na początek dostał tak mało lecz dodatek DLC Scandinavia do ETS2 jest wart swojej ceny,przez około 5 lat obie gry będą wspierane darmowymi patchami i od czasu do czasu płatnymi dodatkami lecz trzeba opłacić 60 pracowników , zdaniem nie ma takiej tragedii poczekamy z pół roku i kupimy bardziej dopracowany ATS za niższą cenę.Ogółem ATS to nie moje klimaty ja wolę europejskie drogi no ale koledzy z Ameryki mogą czuć się zażenowani tą sytuacją jaką ich spotkała.

Image

Przed napisaniem posta zapoznaj się z regulaminem,bądź skonsultuj się z Administratorem lub Moderatorem, gdyż każdy post niewłaściwie napisany zagraża twojemu poziomowi ostrzeżeń.
04/02/2016 06:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DF-maniak Niedostępny
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 147
Dołączył: 26/01/2016
Reputacja: 3
Podziękował: 13
Podziękowano mu 76 raz(y)
Post: #3
RE: Zakminki moje na temat ATS
Borsuk słusznie zauważyłeś, że SCS nie ma konkurencji w śród symulatorów. Mogą wszystko i nie czują się zagrożeni. To by wiele tłumaczyło.
VresT To ze SCS ma do opłacenia pracowników to w to nie wątpię, ale SCS to nie jedyna gra robiąca gry. Rock Star potrafił pięć lat pracować nad piątą wersją GTA. Tak ta gra w dniu premiery była droga i dalej jest droga, ale nie zobaczysz tam płatnych DLC bo sprzedają gotowy produkt. Ale przyczyną może być również fakt, ze RG ma konkurencje.
Jedno jest pewne, to co zrobiło SCS z ATS nie przejdzie bez echa. Żałuje ze na tą drogę schodzą bo jestem fanem ciężarówek i symulatury wszelakie uwielbiam. Cieszę sie również z tego, ze mój komp pracuje jeszcze na 32 bitach bo w innym przpadku miałbym już ATS i pewnie bym przeklinał jak cholera. To samo miałem z Need For Speed, wszystkie nowe części kupowałem w ciemno bo wiedziałem, ze gra jest warta tych pieniedzy, aż kupiłem undercover. Od tamtej pory wszelkie następne części NFSa omijam szerokim łukiem. Szkoda żeby tak się stało z SCS,ale niestety chyba tak będzie. Dzisiaj wiem już na pewno, że ATS kiedyś dosiądę, ale zacznę od pirata by przekonać się najpierw czy gra jest warta tych pieniędzy.

04/02/2016 07:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hCYk Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 228
Dołączył: 25/11/2014
Reputacja: 3
Podziękował: 153
Podziękowano mu 182 raz(y)
Post: #4
RE: Zakminki moje na temat ATS
To może i ja dodam coś od siebie. Kupiłem ATS przed premierą i zdążyłem już przejechać niecałe 1/2 dostępnych obecnie dróg. Możecie mówić co chcecie ale na Ultra ATS bije na głowę ETS 2. Może i to ten sam silnik i interfejs ale ATS wygląda po prostu dużo ładniej i bardziej realistycznie niż jego brat. Ciągle narzekacie że SCS wypuścił półprodukt albo że są tylko dwie ciężarówki a nawet nie mieliście styczności z tą grą. Wciąga jak cholera i mile też uciekają nie wiadomo kiedy. Smaczki takie jak różnorodne siedziby firm, możliwość wyboru miejsca gdzie chcemy zostawić naczepę przyciągają i próżno tego szukać w Euro Track'u gdzie znajdziemy tylko ciągle powtarzające się pola słoneczników i te same sekwencje zakrętów. Też ubolewam nad tym że tych dróg jest tak mało ale plusem jest to że każda kolejna mila/kilometr cieszy oko a nie nudzi jak jazda niemiecką autostradą. Zaraz wyleje sie fala hejtu że się nie znam i wgl ale porównując ETS'a beż żadnych DLC do ATS z tym co oferuje teraz, ten drugi jak dla mnie wygrywa. Może po prostu ten klimat mnie tak urzekł, dzwięk tych silników i dużo bardziej realistyczne naczepy. No i Chrom wygląda w końcu tak jak powinien. Co do ciężarówek to mają rację woleli wypuścić produkt niż przetrzymywać gotowy w oczekiwaniu na licencje Volvo czy czegoś tam jeszcze. Jest dobrze i mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej.

04/02/2016 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HasuFrogg
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #5
RE: Zakminki moje na temat ATS
@hCYk
Jakoś w ETS2 jadąc po autostradach z tego co wiem ludzie nie doświadczają spadków fps ale w miastach już sprawa wygląda trochę gorzej.

W ATS jak sam możesz zauważyć jedziesz przez pustynie wiec co tam ma obciążyć komputer ? Te kamyki i w oddali namalowane na niewidocznej ścianie pagórki ? W miastach już tez tak różowo nie jest z tego co czytałem opinie i oglądałem "Wolny Kanał" to ludzie też narzekają na spadki FPS.

@Borsuk
Podpisuje się pod tym rękoma i nogami co napisałeś. SCS od sukcesu ETS2 stało się zachłannym studiem na KASĘ.

Podawałem prosty przykład ATS i GTAV. Chodzi mi o zawartość samych gier i proszę kolejny raz nie pisać że to dwie różne gry bo to wiadome ale chciałem zobrazować jaką zawartość oferują obie gry.

ATS na start kosztuje koło 65 zł i jest tak BIEDNE pod względem zawartości, że to nawet nie jest śmieszne a wręcz tragiczne.
By gra była bardziej grywalna musimy wydać trochę kasy na DLC i teraz za DLC z mapami będziemy prawdopodobnie płacić jak za DLC do ETS2 czyli średnio około 35 zł.
ATS 65 zł + 1 DLC 35zł + 1 DLC 35 zl = 135 zł

Gdzie przy GTAV za podobną cenę dostajemy dużą zawartość gry.

W odpowiedziach na moje argumenty pewien polski pracownik SCS podał mi argument, że SCS to małe studio mające koło 100 osób. D
Dla mnie to żenada podając to za argument. Bo kto bronił dla SCS zatrudnić więcej ludzi i przez te 3 lata zrobić coś porządnego ?
SCS Software istniej od 1997 roku więc 19 lat już to nie jest mało, wydali trochę gier.

Dla porównania nasze rodzime studio CD Projekt Red powstało w 2002 roku a w 2003 zaczęli prace nad 1 Wiedźminem. Było to malutkie studio i odniosło sukces. Zatrudnili kolejne osoby i zrobili Wiedźmina 2 i znowu sukces. Przy wiedźminie 3 już pracowało około 300 osób i MEGA SUKCES.
Z powietrza ten zespół się nie wziął, ktoś tych ludzi musiał zatrudnić, ktoś musiał zainwestować w tą grę by zrobić udany produkt i odnieść sukces.


Wracając do SCS i ATS to przez 3 lata od zapowiedzi zrobili prawie nic. Bo metodą "kopiuj-wklej" skopiowali wsio z ETS2 dodając część nowych textur i kilka nowych pomysłów typu parkowanie na 3 sposoby jak i śmiechu wartą policje gdzie w ETS2 już moderzy zrobili radiowozy ;P

Tak więc po najniższej linii wysiłku jadąc na sukcesie ETS2 myślą, że zarobia sporą kasę. Czytając wiele komentarzy zawiedzionych graczy którzy zakupili ATS może się okazać, że SCS ssię przejedzie na takim traktowaniu swoich fanów.

Dodatkowo pełno fajnych pomysłów jakie moderzy wprowadzają do ETS2, SCS wykorzystuje robiąc z tego płatne dodatki.
04/02/2016 09:50 PM
Odpowiedz cytując ten post
Wawrzyn5252 Offline
Truck-Spotter
****
Trucker

Skąd: Międzyrzecz [FMI]
Liczba postów: 1,651
Dołączył: 13/07/2015
Reputacja: 55
Podziękował: 1078
Podziękowano mu 1519 raz(y)
Post: #6
RE: Zakminki moje na temat ATS
Jak na razie żadnych płatnych DLC nie ma do ATS i nie będzie. Następne dwie ciężarówki dostaniemy za darmo jak i Arizone. Więc nie ma co narzekać.

SCS wg. mnie poszedł na jakość. Oglądałem recenzję itd. i oni mówią, że ATS wciąga. Czuć klimat po gameplay'ach. Woleli dać dopracowany teren niż jakieś nudne Niemcy w ETS2.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
04/02/2016 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HasuFrogg
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #7
RE: Zakminki moje na temat ATS
(04/02/2016 10:02 PM)Wawrzyn5252 napisał(a):  Jak na razie żadnych płatnych DLC nie ma do ATS i nie będzie. Następne dwie ciężarówki dostaniemy za darmo jak i Arizone. Więc nie ma co narzekać.

SCS wg. mnie poszedł na jakość. Oglądałem recenzję itd. i oni mówią, że ATS wciąga. Czuć klimat po gameplay'ach. Woleli dać dopracowany teren niż jakieś nudne Niemcy w ETS2.

Woleli dać dopracowany teren ? Dla Ciebie jazda po prostej przez pustynie to dopracowany teren ? Powiadasz nudne Niemcy a pustynia jest tak pasjonująca pare kamyków i piach, faktycznie dopracowane tereny.
04/02/2016 10:15 PM
Odpowiedz cytując ten post
Thor Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Gostynin
Liczba postów: 496
Dołączył: 10/05/2015
Reputacja: 32
Podziękował: 284
Podziękowano mu 334 raz(y)
Post: #8
RE: Zakminki moje na temat ATS
Heh, zdziecinniały Bohun mówisz Borsuczku Big Grin
Wiec owy wspomniany Bohun został słabo kupiony skoro powiedział w pierwszym odcinku ze R'n'R bije na głowe ATS'a. Z tym ze R'n'R nie był wspierany patchami a miał dużo błędów Big Grin

Ja też kupiłem grę, zrobiłem już 3000 mil. Jestem zadowolony z tego co zobaczyłem mimo ze gra już potrzebuje patchy bo np samochody lewitują czasem bo nasza ciężarówka jak popada deszcz to wyglada jak by unosiła się nad asfaltem a nie po nim jechała. Ale za to trafic zachowuje się lepiej. Jest nowy klimat (który rozumiem ze nie każdemu pasuje ale mi się bardzo podoba), miasta biją na głowe miasta z ETS2, drogi jak drogi tylko brakuje mi przed niektórymi zakrętami ograniczeń prędkości bo 30mil/h jadąc jest cieżko zebrać a prawo w danym miejscu pozwala jechć 55mil/h. Ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony tym co widzę.

Z tym ze jestem też realistą. 2 ciężarówki na start? 2 stany na start? Ta mała ilość drug w owych 2 stanach wcale nie pomaga w bronieniu tej produkcji. Część Kalifornii mogła by mieć dodatkowe drogi dla których już skrzyżowania są tylko że zablokowane. Po Nevadzie jeszcze się nie woziłem za dużo wiec i mapy nie przegladałem. Ale produkt za ową cenę powininen oferować znacznie wiecej. Liczyłem ze dadzą chociaż dlc z akcesoriami do kabiny skoro już tak dali ciała z tą mapą. Liczyłem na opony z współczynnikami oporu (to co ets dostał w patchu) liczyłem ze postaraja się chociaż graczom zadość uczynić za ten brak ciężarówek (bądź co bądź to SCS podjęło taką a nie inną decyzję) i tą skromną mapę ale tutaj już się niestety przeliczyłem.

Mimo wszystko biorą pod uwagę to ze ciężarówki bedą za darmo (tak zapowiadali) biorąc pod uwagę darmową Nevadę, biorąc pod uwagę to że ciągle coś zmieniali w ETS2 i dokładali to zachęcał bym do zagrania w tą grę jak nie teraz to jak już będą na nią promocje i wyjdzie kilka ciężarówek wiecej. Ale warto zapoznać się z produkcją jeśli ktoś lubi lub jest ciekaw klimatów amerykańskich.

05/02/2016 07:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
defx Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 24
Dołączył: 15/12/2014
Reputacja: 0
Podziękował: 0
Podziękowano mu 2 raz(y)
Post: #9
RE: Zakminki moje na temat ATS
Zagrajcie sobie z parametrem warp 0.9. Gra staje się bardziej realna, a czas jazdy pomiędzy miejscowościami wydłuża się przyjemnie Smile Zdecydowanie realniej całość wygląda..
Trzeba tylko pamiętać żeby przed kazdym uruchomieniem gry na nowo wpisać parametr.
Na początku też zraziłem się lekko krótkimi trasami i tylko dwoma (jak na razie stanami) Jednak jak polecił ktoś pod filmikiem Adriana z wolnego kanału tak zrobiłem i odkrywam USA na nowo Smile
05/02/2016 08:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hCYk Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 228
Dołączył: 25/11/2014
Reputacja: 3
Podziękował: 153
Podziękowano mu 182 raz(y)
Post: #10
RE: Zakminki moje na temat ATS
Cytat:@hCYk
Jakoś w ETS2 jadąc po autostradach z tego co wiem ludzie nie doświadczają spadków fps ale w miastach już sprawa wygląda trochę gorzej.

W ATS jak sam możesz zauważyć jedziesz przez pustynie wiec co tam ma obciążyć komputer ? Te kamyki i w oddali namalowane na niewidocznej ścianie pagórki ? W miastach już tez tak różowo nie jest z tego co czytałem opinie i oglądałem "Wolny Kanał" to ludzie też narzekają na spadki FPS.

No właśnie z tego co czytałem czyli z grą pewnie nie miałeś styczności. To może kwestia sprzętu ale zwiedziwszy największe miasta obecnie dostępne w grze nie zauważyłem żadnych spadków gdzie w ETS się zdarzały.

Cytat:Gdzie przy GTAV za podobną cenę dostajemy dużą zawartość gry.

Wybacz a porównywanie w jakimkolwiek stopniu ATS do GTA V jest co najmniej żenujące i bezsensowne. To jak porównać auto klasy Compact z BMW M Power i upierać się że to drugie jest lepsze :/ Rocstar obraca setkami milionów i mogą sobie pozwolić na dużo więcej. Zresztą oni też nie są święci bo w GTA V raz że zepsuli tryb multiplayer w porównaniu do IV gdzie każdy był równy i mógł się z wszystkimi mierzyć bez względu na to czy ma przegrane dwie godziny czy tysiąc. Nie wspomnę już o fizyce jazdy gdzie poprzednia wersja posiadała dużo lepszą, każde auto prowadziło się inaczej ale woleli to zepsuć i zrobić Arcadówkę gdzie kaźde auto prowadzi się jak kamień przyklejony do drogi.

Cytat:Woleli dać dopracowany teren ? Dla Ciebie jazda po prostej przez pustynie to dopracowany teren ? Powiadasz nudne Niemcy a pustynia jest tak pasjonująca pare kamyków i piach, faktycznie dopracowane tereny.

ETS 2 poszedł na początku w ilość, te same firmy, te same zakręty a ATS idzie w jakość. Wole te dwa stany ale dopracowane niż całą Europę w takiej formie w jakiej na początku zaserwował nam ją SCS.

Ale pamiętajcie o jednym. Opinie są jak dziura w dupie... Każdy ma swoją.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05/02/2016 04:06 PM przez hCYk.)
05/02/2016 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dyskusje na temat American Truck Simulator. hCYk 0 2,223 09/02/2016 05:54 PM
Ostatni post: hCYk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa