Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Autor Wiadomość
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 944
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2596 raz(y)
Post: #1
MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Pewnego dnia podczas prac nad mapą PR zaczęły się moje poważne problemy z komputerem.
Wspominałem o tym na którymś z for dotyczących ETS2.

Oto odzew Mirka na PW:


Mirek do Radka

Cytat:Ale do rzeczy.
Chcę przekazać Tobie pewną kwotę na zmodernizowanie PC.
Wystarczy, że podasz mi nr konta lub adres na jaki mam przesłać ją przekazem.
Najlepiej przez pocztę, bo nikt nie będzie dociekał skąd i dlaczego Twoje konto bankowe nagle trochę urosło.
Dostosuję się jednak z formą przekazania, by dla Ciebie była najdogodniejsza.

Spodziewam się, ze możesz mieć obawy przed podaniem swoich danych osobowych. Napiszę więc krótko, że przez cały czas pracy zawodowej wykonywałem
funkcję zaufania publicznego i nie takie tajemnice były mi powierzane i do końca mojego żywota nie mogę się nimi z nikim dzielić.
Po wysłaniu przelewu Twoje dane zniszczę, a ich treść zapomnę, co przy moim schorzeniu nie będzie stanowić żadnego problemu.

Nie oczekuję niczego w zamian, a tym bardziej podziękowań.

Wystarczy, że po otrzymaniu kwoty napiszesz jedno słowo - dotarła albo otrzymałem - bym miał pewność, że nic nie pomyliłem.
Żadnych, podkreślam żadnych podziękowań, bo się pogniewam.

Potraktuj moją propozycję jak spóźniony prezent od Św. Mikołaja.
Zdaję sobie sprawę, że będziesz nią zaskoczony, ale zanim odmówisz "prześpij się z nią".
Niezależnie, czy przyjmiesz, czy odrzucisz moją propozycję, proszę jedynie byś potem zapomniał o niej oraz o prezencie i nie czuł się w jakikolwiek sposób
wobec mnie zobowiązany. Czułbym się wielce skrępowany gdybyś traktował mnie inaczej niż innych członków forum. Pragnę by wszystko pozostało tak jak dotychczas.

Co należy zmodernizować w Twoim PC wiesz najlepiej. Na sprzęcie komputerowym się przecież "troszkę" znasz.
Myślę, że najważniejsza jest nowa płyta główna, procesor, 8 GB RAM oraz 64 bitowy system operacyjny ( np. Windows 7).
Może zajść konieczność wymiany zasilacza ( ważny i niedoceniany przez wielu element PC). Stare części można sprzedać na jakiejś giełdzie i trochę dodatkowego
grosza wpadnie na dalszą modernizację.
W razie potrzeby możesz liczyć na moją skromną radę, jak również pomoc na naszym forum.

Moja propozycja jest poważna i nie jest pochopna. Jej źródłem jest historia mojego życia.
Dla jasności dodam, że kwotę przekażę anonimowo.



******
.....Po otrzymaniu przekazów (2 sztuk - gdyż okazało się po naszych wspólnych obliczeniach, że jak kupię zestaw komputerowy , będzie chyba za mało na porządny monitor) - oczywiscie nie wytrzymalem i tak mu podziękowałem.


od Mirka do Radka:


Cytat:Prosiłem byś nie dziękował. Czuję bowiem pewien dyskomfort.
Nie masz wobec mnie żadnego długu wdzięczności. Pisałem chyba o tym w pierwszej wiadomości. Pieniądze to rzecz względna.
Jestem bardzo pragmatyczny i nie kieruję się emocjami przy podejmowaniu decyzji, a w swoim życiu podejmowałem je codziennie i to bardzo trudne,
decydujące o losie innych, dopóki nagła choroba tego nie przerwała.

Nie miałem łatwego startu życiowego, ale otrzymałem porządne wychowanie i ciężko pracowałem by zdobyć wiedzę i wykształcenie, potem zawód.
Praca spowodowała, że nauczyłem się rozpoznawać charaktery ludzi.
To, że skromna pomoc trafiła do Ciebie, zawdzięczasz wyłącznie sobie.
Jest takie powiedzenie: czyn dobro, a wróci ono do ciebie.
Niech ono będzie puentą powyższego i proszę zakończmy już ten temat i nie wracajmy do niego.

Od RadolSzczecin.
Ostatecznie od Mirka otrzymałem kwotę 4500 zł (3000 + 1500 ) i po dzis dzień korzystam z tego prezentu / zestawu.
Dlatego też poniekąd nie porzuciłem i nie miałem zamiaru porzucać prac nad mapą PR.

Mirek był (jest) zawsze pomocny na forach dotyczących gry ETS2, ten jednak przypadek niech pokaże wszystkim jakim naprawdę wspaniałomyślnym
człowiekiem jest Mirek.
Pośrednio na jego wspaniałomyślności skorzystali wszyscy użytkownicy mapy Poland Rebuilding gdyż w zaden sposób nie byłbym wstanie udźwignąć dlaszych prac nad mapą
na dotychczasowym , już na bardzo słabym, awaryjnym komputerze i jeszcze monitorze CRT.

Takim właśnie człowiekiem i kolegą jest Mirek...którego tak naprawdę nigdy nie widziałem...
Przepraszam Mirka że ujawniłem naszą prywatną korespondencje - po prostu musiałem.

p.s.
Dlaczego mogę to wszystko tutaj w całości zacytować?
Wydawało mi się to tak nieprawdopodobne że skopiowałem sobie na komputer do pliku tesktowego obie PW od Mirka - niewiem...chyba na pamiątkę.
Teraz nie żałuję tego że to zrobiłem - kopie mam do dziś - i wszyscy mogą dokładnie słowo w słowo poznać co zrobił i co mi napisał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06/02/2016 12:26 AM przez RadolSzczecin.)
05/02/2016 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: djdarklighter , limowski , Borsuk , |OVERSIZED| , Michal_Z_gno , xUserN , rafaelcz82 , MAD MAX , Aras. , Darson , Wawrzyn5252 , Damian54 , Szczuru , romek-5 , Kukasz , kolakao , .:KoxTrucker:. , VresT , Bozo , .:ScaniaR:. , Szymon500 , DIESIRAE , Thor , Makson , pesaswing1579 , Kurdianeł
djdarklighter Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Kielce PL
Liczba postów: 819
Dołączył: 04/03/2015
Reputacja: 62
Podziękował: 766
Podziękowano mu 912 raz(y)
Post: #2
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Oby więcej takich ludzi
Mirku, wracaj szybko do nas.
Ty bez nas może i tak - ale my bez Ciebie to już nie to samo.......

ATS
Peterbilt 389 modified by Viper2
ETS2
Scania T by RJL
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06/02/2016 12:09 AM przez djdarklighter.)
06/02/2016 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: limowski , Michal_Z_gno , Adam.J
Ania Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: zachodniopomorskie
Liczba postów: 4,675
Dołączył: 03/05/2013
Reputacja: 177
Podziękował: 2782
Podziękowano mu 5207 raz(y)
Post: #3
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Takich ludzi jak Mirek dziś już na świecie jest niewielu,dlatego też takie osoby zasługują na szczególny szacunek. Mimo że to prywatne wiadomości między Wami,dobrze że zostały ujawnione - może niektórzy ludzie po przeczytaniu tego zrozumieją co w życiu się liczy,i jak należy je szanować- bo mamy je tylko jedno.
Jeszcze raz życzę dla Mirka dużo zdrowia jak i siły psychicznej.
Jak sam napisał do Ciebie Radku :"czyn dobro, a wróci ono do ciebie"... Zatem niech całe dobro jakie On dał ludziom,wróci teraz do Niego !

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06/02/2016 12:08 AM przez Ania.)
06/02/2016 12:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: limowski , |OVERSIZED| , djdarklighter , rafaelcz82 , MAD MAX , Aras. , Kukasz , .:KoxTrucker:. , Michal_Z_gno
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 944
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2596 raz(y)
Post: #4
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
...od tego czasu minęło dokładnie 2 lata... gdyż było to tuż po nowym roku 2014.

Nadmienię że choć mogłem kwotę przeznaczyć przecież na cokolwiek i wcale Mirek nie "wołał" jakiegoś dowodu czy aby napewno kupiłem komputer - to jednak całą kwotę zgodnie z jego sugestią i jej przeznaczeniem, przeznaczyłem tylko i wyłącznie na sprzęt aby dalej swobodnie pracować przy mapie.

Nigdy nie prosił mnie i nie wymagał jakiegoś potwierdzenia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06/02/2016 12:21 AM przez RadolSzczecin.)
06/02/2016 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , |OVERSIZED| , djdarklighter , limowski , MAD MAX , Aras. , Wawrzyn5252 , Szczuru , Kukasz , .:KoxTrucker:. , VresT
rafaelcz82 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Wołomin
Liczba postów: 626
Dołączył: 26/08/2015
Reputacja: 16
Podziękował: 402
Podziękowano mu 691 raz(y)
Post: #5
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Nie tracę nadziei, że MirM wróci jeszcze i na dobre zagości na forach poświęconych ETS i ATS. Mimo że go osobiście nigdy nie spotkałem, to wiem, że jest to człowiek z klasą, jakich coraz mniej na tym świecie. Dobrzy ludzie powinni przebywać jak najdłużej między nami.
MirM, życzę wytrwałości w walce z przypadłością zdrowotną, która Ciebie dotknęła.
06/02/2016 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , .:KoxTrucker:.
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,913
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3085 raz(y)
Post: #6
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Przyznam szczerze że trzeba takim pomagać niezależnie od tego czy finansowo czy też materialnie, w tej sytuacji trzeba jakoś się wybić na prosto aby w życiu coś osiągnąć jak najlepsze założenia w którym się kierujemy. Smile

06/02/2016 01:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
MAD MAX Offline
F U R Y - R O A D
****
Trucker

Skąd: Łódź
Liczba postów: 4,178
Dołączył: 23/12/2014
Reputacja: 195
Podziękował: 2204
Podziękowano mu 2840 raz(y)
Post: #7
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Nic tylko dziękować ..... .... że jeszcze są w śród nas ludzie którzy czynią dobro dla innych i nie oczekują nic w zamian. Takie osoby należy szanować i życzyć im wszystkiego co najlepsze. Jak nie jedna osoba z tego forum ja również go nie znam, parę razy go widziałem na naszym forum i to było by na tyle, szanuję go i życzę mu jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Wykrzyknik Wykrzyknik
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
06/02/2016 02:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Darson Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: UK
Liczba postów: 1,314
Dołączył: 18/06/2011
Reputacja: 183
Podziękował: 296
Podziękowano mu 1295 raz(y)
Post: #8
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Życzę mu jak najszybszego i najszybszego powrotu do zdrowia. Takiego szybkiego jak on podjął decyzję aby pomóc innej osobie.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
ZAKAZ KOPIOWANIA SKINÓW MODÓW MOJEGO AUTORSTWA NA INNE FORA BEZ MOJEJ ZGODY.
CPU Intel Core i7 2600K @ 3.40GHz Technologia Sandy Bridge 32nm
RAM 16.0GB 2-Kanałowy DDR3 @ 665MHz
Grafika G246HL (1920x1080@60Hz) 4095MBNVIDIA GeForce GTX 970 (MSI)
Płyta Główna Foxconn H67M-S/H67M-V/H67 (CPU 1).
06/02/2016 03:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
black raven
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #9
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Takich ludzi jak MirM w dzisiejszych czasach ze świecą szukać. Należą się dla Niego pełne słowa uznania, szacunku i również podziękowania za to co zrobił dla Ciebie Radol. Ze swojej strony życzę Mirkowi również szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.
06/02/2016 07:23 AM
Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Wawrzyn5252 Offline
Truck-Spotter
****
Trucker

Skąd: Międzyrzecz [FMI]
Liczba postów: 1,651
Dołączył: 13/07/2015
Reputacja: 55
Podziękował: 1078
Podziękowano mu 1519 raz(y)
Post: #10
RE: MirM czyli Mirek - prawda o koledze
Nie sądziłem że MirM jest takim człowiekiem! Coraz mniej takich. No nic no.......... to trzeba dziękować.


P.S 100000 pkt REPa dla MirM'a :E

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
06/02/2016 08:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa