Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FPSowe ciekawostki.
Autor Wiadomość
Deczor Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Dublin
Liczba postów: 479
Dołączył: 24/03/2014
Reputacja: 16
Podziękował: 280
Podziękowano mu 455 raz(y)
Post: #1
FPSowe ciekawostki.
Witam wszystkich, chciałbym podzielić się z wami na temat moich ustawień graficznych i związanych z nimi FPSach, może komuś się to przyda do polepszenia jakości grafiki na słabszych konfiguracjach, a może nic nowego nie odkryłem lub działa tak tylko na moim zestawie więc komentarze mile widziane.

Mam starsze i5 8GB RAM i kartę Saphire Vapor-X R7 250X OC 1GB i ta karta jest najsłabszym ogniwem.

Ustawienia 1600x900 detale niskie, średnie i wszystko śmiga ale pixeloza mnie dobija szczególnie na desce rozdzielczej, kombinuje jak by tu full HD 1920x1080 w natywnej monitora powinno być lepiej, i mam lagi. Na Steamie jest opcja by wyświetlić klatki na sekundę, ustawiam i patrzę 60fps spoko, jadę, zagęszczenie i lag spadek do 40-45fps a lag jak 10-15fps szczególnie ruch ai haczy jakoś dziwnie, co ciekawe, bo jak gram w Spina mam wszystko na maxa i 45-60 klatek i nie widzę różnicy jak z 60 spadnie do 45 chwilowo.
W ETS2 i ATS jest taka opcja w ustawieniach graficznych jak Synchronizacja pionowa wybrałem Ekonomiczny (oszczędza energię) i polecam spróbować każdemu kto ma słabszy sprzęt i gry SCSu się nie wyrabiają. Działa to tak że grafa wyświetla nie więcej jak 30fps i naprawdę nie widzę wielkiej różnicy 60fps to może potrzebne w strzelankach lub szybkich wyścigach, kiedyś TV PAL mieliśmy 25fps i nikt nie narzekał. Nasza karta w tym trybie nie stara się wyświetlić więcej jak 30 więc zostaje jej niezły potencjał więc oczywiście full HD, skalowanie z 100 na 200, włączyłem Antialiasing MLAA, zwiększyłem filtrowanie anizotropowe, reszta na średnie, wysokie, wyżej cienie, roślinność i lepszą widoczność w lusterkach. Mam stałe 30fps, gra się super bo gra wygląda naprawdę dużo lepiej i bez lagów.
Ciekawe jakie macie zdanie na ten temat, ja wymianę grafiki odkładania na przyszłość, zapraszam do dyskusji.
16/03/2016 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , .:KoxTrucker:. , Bozo , limowski , sewcio65
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 942
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2589 raz(y)
Post: #2
RE: FPSowe ciekawostki.
A sprawdzał ktoś po co jest opcja "uset t_locked_fps "0" w pliku config.cfg ?

Wystarczy tam wpisać np. 30 i zapisać plik.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05/07/2016 03:45 PM przez RadolSzczecin.)
05/07/2016 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
basco523 Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 30
Dołączył: 01/08/2014
Reputacja: 0
Podziękował: 26
Podziękowano mu 9 raz(y)
Post: #3
RE: FPSowe ciekawostki.
(05/07/2016 12:00 PM)RadolSzczecin napisał(a):  A sprawdzał ktoś po co jest opcja "uset t_locked_fps "0" w pliku config.cfg ?

Wystarczy tam wpisać np. 30 i zapisać plik.

Sorry, że odkopuję, ale to na serio działa jeżeli ustawię 30klatek na sekundę? będzie płynnie śmigać? Mi się wydaje, żę minimum 60.
06/04/2017 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Deczor Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Dublin
Liczba postów: 479
Dołączył: 24/03/2014
Reputacja: 16
Podziękował: 280
Podziękowano mu 455 raz(y)
Post: #4
RE: FPSowe ciekawostki.
Postanowiłem powrócić do tematu po wymianie grafiki na topowy model firmy PNY GeForce 1050Ti oczywiście 4GB model, powróciłem do 60 FPS mam prawie najwyższe ustawienia i mnóstwo modów i z moich obserwacji wynika że z jakiś przyczyn kiedy mam spadki fpsów w dużych miastach odbywa się to płynie, klatki spadają stopniowo nie urywa tak ostro jak na mojej starej karcie co jest bardziej do przyjęcia i tak nie przeszkadza. Nie wiem czemu tak się dzieje, kwestia mocy karty, firmy która ją wyprodukowała, czy po prostu tak jest w przypadku gier SCSu, bo nie kojarzę że miałem taki przypadek w innych grach.
09/06/2017 09:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa