Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Autor Wiadomość
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,914
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3088 raz(y)
Post: #1
Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Witajcie

Postanowiłem założyć temat gdyż znajdą się osoby znające się na karcie ze stajni Radeonów i nie sposób pomóc swojemu koledze w naprawie, czas gdybania a teraz przechodzę do problemu

Dwa lata temu stałem się posiadaczem karty Radeona - R9 280X referencyjnej firmy XFX, karta ta nie sprawiała żadnych problemów, wszystkie sterowniki były aktualizowane (przez rok je aktualizowałem a wcześniej nie), nie ścinało się w ogóle, zawsze miałem stałe te 60 FPS na Ultra oraz skalowanie 400% w ETS2 i nie zawiodła przez ten czas użytkowania

Jednak tutaj zaczęły się pojawiać problemy, kilka dni temu miałem okazje pobrać sterowniki z serii Crimson Edition (Od wersji 17.4.1 i dalej), zainstalowałem wszystko fajnie, karta zadziałała jak powinno, niestety zauważyłem trzy przypadki (2 w grach wybranych i 1 systemowy)

Przypadki błędów opisanych przeze mnie:
1) Euro Truck Simulator 2 - Pasek systemowy Windowsa na dole ekranu - dowód: Image

2) Counter-Strike: Global Offensive - Gra nie chciała się uruchomić, po prostu status Steam pokazywał że gram w CS-a, zero reakcji

3) Błąd w indeksowaniu systemu - Nie można zmierzyć wydajności odtwarzania wideo - dowód: Image

Najnowsze sterowniki zainstalowałem na systemie Windows 7 Pro (64-bit) i starsze wersje chodziły elegancko a nowe za Chiny nie chcą się odpalić, próbowałem takich czynności jak
a) Instalacji sterowników na starszą wersje - Pomogło bez problemu
b) Instalacji sterowników na czysto - Bez rezultatu, te same błędy
c) Instalacja starszej wersji na czysto - Pomogło bez żadnych problemów kosztem wywalenia ponad 10 GB z dysku systemowego i lepszego wyniku w indeksowaniu systemu

Mój wniosek
Nie chcę wydawać około 1200 złotych by mieć kartę ze stajni nVidia pod kątem wydajności, Radeon jest mi wystarczający i chcę żeby jeszcze pociągnął jak najdłużej, wiem że zmiana karty na inną wiąże się z celem polepszenia kompa co za tym idzie więcej nakładu finansowego, ten komp który posiadam jest w sam raz

Obecnie sterowniki mam w wersji 17.3.3 i mają się dobrze, nic nie psuje a więc mogę spać spokojnie

Jakieś dobre porady, wskazówki związane z moim problemem z najnowszymi sterownikami? Mile widziane odpowiedzi pomocne, Pozdrawiam Big Grin

14/04/2017 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,914
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3088 raz(y)
Post: #2
RE: Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Moim zdaniem powróciłem do obecnej wersji i uważam że to był dobry pomysł Smile

Chciałbym się zapytać pozostałych użytkowników czy mieliście jakąkolwiek styczność z najnowszymi sterownikami od Radeonów, czy wam się takie same błędy pojawiają czy nie? Big Grin

14/04/2017 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
someone1989 Offline
Zbanowany
Zbanowany

Skąd: Opole
Liczba postów: 46
Dołączył: 27/05/2016
Podziękował: 7
Podziękowano mu 22 raz(y)
Post: #3
RE: Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Mam 280X od premiery. Pobieram za każdym razem najnowsze stery i takowego błędu jak Ty w ETS nie miałem nigdzie. Co do CS to nie wiem bo nie mam. Za to kolega ma identyko jak Ty ale on ma kartę od zielonych GT9600. Nie wiem czemu u Ciebie pojawił się pasek windy.
14/04/2017 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Aras.
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,914
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3088 raz(y)
Post: #4
RE: Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
(14/04/2017 09:07 PM)someone1989 napisał(a):  Mam 280X od premiery. Pobieram za każdym razem najnowsze stery i takowego błędu jak Ty w ETS nie miałem nigdzie. Co do CS to nie wiem bo nie mam. Za to kolega ma identyko jak Ty ale on ma kartę od zielonych GT9600. Nie wiem czemu u Ciebie pojawił się pasek windy.

Ja na razie siedzę w tej wersji w której mam, a zaktualizowałeś wersję do 17.4.2?
Mi się wydaje że to zależy od systemu operacyjnego lecz mylić się mogę Big Grin

14/04/2017 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
someone1989 Offline
Zbanowany
Zbanowany

Skąd: Opole
Liczba postów: 46
Dołączył: 27/05/2016
Podziękował: 7
Podziękowano mu 22 raz(y)
Post: #5
RE: Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Podaje mi jako optional w ustawieniach. Z 17.4.1 też tak podawało.

Ja mam Windowsa 10 64 bity.
14/04/2017 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,914
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3088 raz(y)
Post: #6
RE: Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Nie sądziłem że na Windows 7 nie chce wejść najnowsza wersja sterowników, poza tym pozostaje mi nic innego jak zostać na obecnej i próbować najnowsze instalować oraz sprawdzać czy błędy nie wywalają jak w poprzednich wersjach, czyż tak mogę interpretować? Big Grin

Radeon śmiga na tych co jest i ma się dobrze Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15/04/2017 08:23 AM przez Aras..)
15/04/2017 08:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,914
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3088 raz(y)
Post: #7
RE: Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
W sumie racja, po co się użerać z najnowszymi sterownikami, wyższy numerek nie daje satysfakcji i gwarancji że nie zadziała Big Grin

Temat do zamknięcia, mam nadzieje że kiedyś go otworzę w dalekiej przyszłości Big Grin

15/04/2017 09:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aras. Offline
Hetman Wielki Koronny !
*****
Pomocnik

Skąd: Zamojszczyzna !
Liczba postów: 2,914
Dołączył: 14/12/2014
Reputacja: 367
Podziękował: 354
Podziękowano mu 3088 raz(y)
Post: #8
RE: Radeon R9 280X - Nowe sterowniki odmówiły całkowitego posłuszeństwa
Witajcie ponownie

Pozwolę odkopać temat sprzed 2 miesięcy i podzielić się niezbędnym doświadczeniem w dziedzinie kart AMD Radeon, od momentu walki ze sterownikiem (wersja 17.3.3) postanowiłem zaktualizować do najnowszej i spróbować je zainstalować na czysto, efekt? Udało się, błędy które opisywałem wcześniej zostały naprawione,

Przypadki opisane prze ze mnie pokazują jak było przed a jak jest teraz znajdują się poniżej, mam nadzieje że wiecie o czym ja do was mówię, jeśli już wiecie to powinniście tak postępować tak jak ja pokazuje.

1) Euro Truck Simulator 2
Przed: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. | Teraz: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

2) Counter-Strike: Global Offensive
Przed: nie ruszył | Teraz Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

3) Spintires
Przed: Nie odpalany był | Teraz: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

4) Indeksowanie
Przed: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. | Teraz: Weszło jak chciało, jest dobrze Big Grin

Wniosek/Podsumowanie:
Trzeba było poczekać aż Radek się wnerwi i zainstalować najnowszy sterownik jak popadnie, Moim zdaniem lepiej jest zrobić na czysto ponieważ jak zauważam, wzrasta miejsce na dysku systemowym o kilkadziesiąt procent, to chyba dobrze prawda?
Poczekać kilka następnych wersji i dopiero wtedy ładować, a nie jak to robią informatycy z wersji na wersję, też można ale pewniak nie jestem czy coś znowu nie zadziała.

Właściwie już chyba wszystko powiedziałem na temat mojego problemu i mam nadzieje że już wiecie jak postępować z podobnym problemem Big Grin

Podziękowania kieruje dla Borsuka który miał styczność z kartami Radeon, someone1989 za wszelakie wytłumaczenia związane z moją problematyką

Pozdrawiam! Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27/06/2017 12:41 PM przez Aras..)
27/06/2017 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Marmac , someone1989
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opinia AMD Radeon HD 4850 1024 MB 1 GB PCIE Truck781 1 1,742 20/04/2019 02:06 PM
Ostatni post: Truck781
  Sterowniki Osesek 3 1,759 12/10/2013 08:20 PM
Ostatni post: Osesek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa