Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logitech g27 skrzynia biegów kilka pytań
Autor Wiadomość
manieksl
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #1
Logitech g27 skrzynia biegów kilka pytań
Witam,
Dziś przesiadłem się na ten model kierownicy i mam kilka pytań dotyczących zachowania skrzyni biegów (nie wiem czy mam prawidłowo skonfigurowane):
1. Podczas jazdy, gdy mam wciśnięty gaz i zmieniam biegi to nic się nie dzieje (nie używam sprzęgła), natomiast gdy zdejmę nogę z gazu to wtedy po przełączeniu skrzyni na bieg neutralny, przełącza się na "N" (bez włączenia sprzęgła), czy to normalne?.
2. Gdy mam bieg neutralny i chcę wrzucić jakiś to muszę tu mieć włączone sprzęgło - to jest ok, rozumiem
3. Mam odruch szybkiego przełączania biegów jak w samochodzie i tu mam pewne opóźnienie,np: jadę na biegu drugim, włączam sprzęgło, przełączam na bieg trzeci, puszczam sprzęgło i mam zgrzyt (pojawia się opóźnienie i mimo, że mam włączony bieg 3 to system powoli przełącza 2->N->3). Reasumując: po włączeniu biegu 3 muszę chwilę odczekać aż przejdzie cykl z biegu 2 poprzez N na bieg 3, czy to normalne?
02/05/2017 06:09 PM
Odpowiedz cytując ten post
manieksl
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #2
RE: Logitech g27 skrzynia biegów kilka pytań
jeszcze mam jedno pytanie: pod wyborem skrzyni biegów mam do wyboru "zachowanie manualnej skrzyni biegów" i "szybkie przełączanie manualnej skrzyni biegów". Co to jest? Zmieniałem na różne sposoby i nie zauważyłem różnic.
02/05/2017 07:31 PM
Odpowiedz cytując ten post
xyzan Offline
Vip
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 241
Dołączył: 19/12/2014
Reputacja: 12
Podziękował: 48
Podziękowano mu 253 raz(y)
Post: #3
RE: Logitech g27 skrzynia biegów kilka pytań
1. Tak - w normalnym samochodzie też tak działa. Przełączenie na luz działa nawet bez wysprzęglania. W opcjach też możesz ustawić, jak się zachowują półbiegi - czy puszczenie gazu wystarczy, czy trzeba nacisnąć sprzęgło, aby zaskoczyły. W europejskich ciężarówkach półbiegi wskakują po naciśnięciu sprzęgła, w amerykańskich, po puszczeniu gazu.
2. Tak i nie. Skrzynie biegów w ciężarówkach w europie (i osobówkach) są zsynchronizowane, tzn. naciśnięcie sprzęgła powoduje wyrównanie prędkości obrotowej no wysprzęglanych elementach. Czyli, generalnie dopasowuje obroty na wale z obrotami na skrzynie, przez co pozwala Ci wrzucić bieg. Czyli działa to tak, jak piszesz, ale... jeżeli wyrównasz obroty za pomocą gazu i wbijesz bieg we właściwym momencie, to wskoczy bez sprzęgła. Ale w europie, używa się sprzęgła Smile
3. Musisz się odzwyczaić od szybkiego zmieniania biegów. Dlaczego? To dużo większy i cięższy sprzęt niż skrzynia samochdowa. Dlatego, zmiana trwa dłużej. Musisz się nauczyć tego momentu, gdy auto załapuje. Robisz to w tempo z przerwą pomiędzy. Sprzęgło, lewarek na luz, (krótka przerwa), lewarek na bieg (krótka przerwa) puszczasz sprzęgło. To jest do wyczucie.
4. Nie mam pojęcia do czego służą te opcje z drugiego posta Wink
02/05/2017 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
manieksl
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #4
RE: Logitech g27 skrzynia biegów kilka pytań
dzięki za wyjaśnienie Smile
03/05/2017 11:19 AM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kilka pytań tedybear 2 872 21/11/2021 04:12 PM
Ostatni post: tedybear
Wink Skrzynia biegów z 12+2 na 6 bez modów? Swiezak28 0 595 28/10/2021 12:19 PM
Ostatni post: Swiezak28
  Pytanie o manualną zmianę biegów logitech G25 manieksl 4 2,328 01/05/2017 09:38 PM
Ostatni post: ŁukaszSTK
  Pedały od Logitech G27 TheMaciek 2 1,990 23/05/2015 03:43 PM
Ostatni post: Norbl

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa