Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trawa?
Autor Wiadomość
Crypton
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #1
trawa?
To teraz wyjadę z takim głupim pytaniem, bo zacząłem robić mapę no i chciałbym w tych miejscach które zaznaczyłem na screenie niżej dodać trawę czy jakoś wypełnić te miejsca ale nie za bardzo mam pomysł jak to zrobić. Ktoś podpowie? Tongue

Image
26/07/2017 06:13 PM
Odpowiedz cytując ten post
Kocham_DAF-A
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #2
RE: trawa?
To tak.Klikasz na kwadracik który będzie ci podświetlał sie z tym kawałkiem.Potem klikasz ,,P'' i tam na dole będziesz mieć taki ptaszek i pasek.To dajesz ptaszka i pasek tak samo i po prawej stronie.Nie wiem czy oto ci chodzi.
26/07/2017 06:21 PM
Odpowiedz cytując ten post
kazan1234 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 716
Dołączył: 23/03/2017
Reputacja: 33
Podziękował: 1095
Podziękowano mu 1225 raz(y)
Post: #3
RE: trawa?
(26/07/2017 06:21 PM)Kocham_DAF-A napisał(a):  To tak.Klikasz na kwadracik który będzie ci podświetlał sie z tym kawałkiem.Potem klikasz ,,P'' i tam na dole będziesz mieć taki ptaszek i pasek.To dajesz ptaszka i pasek tak samo i po prawej stronie.Nie wiem czy oto ci chodzi.

Siedzę długo w map edytorku ale nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś a co dopiero amator Wink
26/07/2017 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
łachmyta
****
Trucker

Skąd: Mielec
Liczba postów: 961
Dołączył: 29/11/2015
Reputacja: 18
Podziękował: 175
Podziękowano mu 645 raz(y)
Post: #4
RE: trawa?
Naciskasz Pytajnik na niebieskim tle a później naciskasz na czerwony punkt prefabu (skrzyżowania) a gdy odpowiednio nasuniesz to zostanie ono podświetlone. Zakładka "Terrain" jest odpowiedzialna za materiał danej powierzchni (Profile) czyli poziom naszego terenu (size) to długość naszego terenu (Veget) czyli co tam może być np. zalesienie (Sparsity) nie pamietam Sad (From) czyli od (To) czyli do (Hi-poly models) czyli ile metrów mają być modele wysokiej jakości (3D) a po przekroczeniu wyznaczonej wielkości modele np. drzew będą w 2D Liczę że wytłumaczyłem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26/07/2017 07:01 PM przez Misiek.)
26/07/2017 06:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crypton
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #5
RE: trawa?
To może inaczej Big Grin Na zdjęciu poniżej dodałem skrzyżowanie (prefab), który trochę odstaje poza bus station w dolnej części, dalej (co widać) do skrzyżowania dokleiłem jeszcze kawałek dwujezdniowej drogi. I teraz z tego powodu, że prefab trochę odstaje to między bus station, a drogą, którą dokleiłem jest wyrwa (zaznaczyłem na żółto o co chodzi) i chciałbym ją załatać jakoś dodając trawę czy coś.
Lepiej już tego chyba nie sprecyzuje Big Grin

Image
26/07/2017 07:25 PM
Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
łachmyta
****
Trucker

Skąd: Mielec
Liczba postów: 961
Dołączył: 29/11/2015
Reputacja: 18
Podziękował: 175
Podziękowano mu 645 raz(y)
Post: #6
RE: trawa?
Naciskasz (Zielony Plus) A później w (Item type) dajesz (Terrain) i to stawiasz w te wolną przestrzeń miedzy centralnym a terenem. Może być trochę dłuższy niż jest ta przestrzeń. A jak jest teren na odwrót czyli w stronę drogi rozchodzi się teren to musisz zamienić nody (czyli te kropki)
26/07/2017 08:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crypton
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #7
RE: trawa?
Jak wcisnę ten zielony plus to mam takie coś ^^ Mnie to chyba trzeba jak dziecku tłumaczyć.
Image
26/07/2017 09:45 PM
Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
łachmyta
****
Trucker

Skąd: Mielec
Liczba postów: 961
Dołączył: 29/11/2015
Reputacja: 18
Podziękował: 175
Podziękowano mu 645 raz(y)
Post: #8
RE: trawa?
Tutaj masz pokazane wszystkie modele. Musisz to zminimalizować
26/07/2017 10:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crypton
Gość
Gość

Skąd:
 
Podziękował:
Podziękowano mu raz(y)
Post: #9
RE: trawa?
No dobra zminimalizuje to i co dalej mam zrobić? :>
27/07/2017 10:52 AM
Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
łachmyta
****
Trucker

Skąd: Mielec
Liczba postów: 961
Dołączył: 29/11/2015
Reputacja: 18
Podziękował: 175
Podziękowano mu 645 raz(y)
Post: #10
RE: trawa?
Heh, więc najedź na ikonkę ets'a i wybierasz tam gdzie masz editor'a i robisz to co ci mówiłem
27/07/2017 11:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa