Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dobrze rozwinąć firmę?
Autor Wiadomość
Aal Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: DE
Liczba postów: 15
Dołączył: 11/11/2017
Reputacja: 0
Podziękował: 0
Podziękowano mu 2 raz(y)
Post: #1
Jak dobrze rozwinąć firmę?
Zaczynam przygodę z ETS2 i zastanawiam się jak najsensowniej rozwinąć firmę. Jeździć jak najdłużej na zleceniach i podbijać zdolności, czy kupić jak najszybciej najtańszy ciągnik? Na razie mam odkryte 3 salony Mercedes - Warszawa, Scania - Dresden i Volvo - Wroclaw.
12/11/2017 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,099
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34105
Podziękowano mu 15548 raz(y)
Post: #2
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Najsensowniej to jest kwestia względna ponieważ droga kariery zależy indywidualnie od gracza (jeden będzie chciał jak najszybciej być na swoim i kupi najtańszy ciągnik a inny pośmiga trochę dłużej na zleceniach i kupi od razu jakieś lepsze auto).

Tak czy siak chyba aby najszybciej rozwinąć firmę to raczej trzeba kupić na początek najtańszą ciężarówkę a następnie w miarę możliwości dokupować kolejne i zatrudniać na nie kierowców aby stopniowo budować sobie własną flotę bo za każdym kolejnym autem idą dodatkowe pieniądze w grze.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
12/11/2017 08:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Kukasz
van-reiv Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: lubelskie
Liczba postów: 138
Dołączył: 08/11/2017
Reputacja: 0
Podziękował: 8
Podziękowano mu 97 raz(y)
Post: #3
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Też nie dawno zacząłem przygodę z ETS2 Smile
Ja po kilku zleceniach "u kogoś", wziąłem kredyt i kupiłem sobie swojego MAN'a Smile Moim zdaniem kaska lepsza niż na zleceniach. Po kilkunastu zleceniach ulepszyłem mój garaż, a po kolejnych dwudziestu kilku "na swoim" dziś dokupiłem 2-gą ciężarówkę, za której sterami zasiądę osobiście - tym razem VOLVO.

Uważam zatem, że idę dobrą drogą Smile
Stan obecny:
1. MAN TGX 4x2 320 KM
2. VOLVO FH16 4x2 600 KM

ETS2 + 14x DLC + PM 2.40
Kariera w Paprocki Transport Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Image
12/11/2017 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aal Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: DE
Liczba postów: 15
Dołączył: 11/11/2017
Reputacja: 0
Podziękował: 0
Podziękowano mu 2 raz(y)
Post: #4
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Na dobra sprawę tez chciałbym jak najszybciej "przeskoczyć na swoje". Z drugiej strony nie ma jednak czystego zysku bo dochodzi koszt paliwa, opłat itd. Swoja droga która z najtańszych ciężarówek jest godna uwagi - Merc Actros ~101tys €, Scania Streamline~112tys € czy Volvo FH16~101tys €? Gram w podstawowa wersje 1.28 + Scandinavia + Going East + RusMap v 1.7.4
12/11/2017 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,099
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34105
Podziękowano mu 15548 raz(y)
Post: #5
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Co do auta to szczerze w grze nie ma to jakiegoś większego znaczenia jeśli chodzi o marki i tu jedyne czym warto się kierować to mocą silnika (lepsza trochę większa aby auto się lepiej ogólnie zbierało) i własnymi preferencjami co do marki (wiadomo jeden woli merca a inny volvo).

A wracając do tego zysku to wiadomo na swoim są koszta ale ogólnie wychodzi się lepiej jak już napisał wyżej kolega van-reiv.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
12/11/2017 09:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DavePL Offline
Vip
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 4
Dołączył: 06/04/2016
Reputacja: 0
Podziękował: 35
Podziękowano mu 70 raz(y)
Post: #6
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Ja gdy zaczynałem wybrałem Renault Premium, wydaje mi się że chyba był najlepszy stosunek ceny do oferowanego wyposażenia, w tym silnik 380 KM a co do rozwoju i zarabiania to sam pamiętam że na początku też chciałem jak najszybciej zarobić i kupować dużo nowych sprzętów jednak z czasem mi to przeszło i działałem w drugą stronę tzn zmniejszałem stawki za km. Wszytko oczywiście po to by zachować w miarę normalne warunki wtedy taki rozwój przynosił zadowolenie. Oczywiście każdy lubi co innego więc to tylko moje zdanie na ten temat Wink
12/11/2017 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rene-GAD Offline
Forumowy GAD
****
Trucker

Skąd: Nowa Sól / Berlin
Liczba postów: 2,535
Dołączył: 09/05/2014
Reputacja: 144
Podziękował: 3201
Podziękowano mu 3447 raz(y)
Post: #7
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Ja na początku grałem na budowanie floty.
Byle jak najszybciej kupić kolejne auto i kolejnego kierowcę = wiadomo, im więcej kierowców tym większe zyski - ale tylko teoretycznie:
- kierowca i truck = wydatki na paliwo, kary itp... jeżeli coś zostanie to jest zysk.
Od długiego czasu gram sam dla siebie i dobrze mi z tym. Trucki zmieniam jak mi się znudzą.
Miałem Volvo FH16 Classic, Iveco Strator, Scania T, Scania Streamline... był też DAF 105... i teraz znów jest DAF XF105.

Gram solo dla przyjemności grania a nie zysków z floty, kupowania kolejnych garaży, zatrudniania kierowców - wiem, omijają mnie kolejne "skille" w Steam... no i co z tego ?? Smile
Mam większą frajdę jeżdżenia różnymi tuningowanymi truckami po "całej Europie i Azji" niż z budowania floty.

1.37 ETS 2 + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + DAF XF105 by Vad&K
1.37 ATS + DLC + ten -> Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. + Kenworth K100-E / Freigthliner FLB / Petrebilt 352
Naczepy typu "gabaryt" by Jazzycat ; AI by Jazzycat

Image
13/11/2017 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aal Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: DE
Liczba postów: 15
Dołączył: 11/11/2017
Reputacja: 0
Podziękował: 0
Podziękowano mu 2 raz(y)
Post: #8
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Wybrałem Volvo FH16 Classic i na razie jestem zadowolony. Teraz trzeba zbierać kasę na garaż i następny ciągnik Smile
13/11/2017 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tomber90 Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 47
Dołączył: 23/10/2017
Reputacja: 1
Podziękował: 23
Podziękowano mu 14 raz(y)
Post: #9
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Ja natomiast jestem zdania , że lepiej troszke się przemęczyć i pojeździć na zleceniach dla kogoś , niż od razu budować firmę z prostego względu : Za mało mozliwości rozwoju firmy . A tak przynajmniej odlożymy przyjemności na później Tongue

Ja osobiście grając na wszystkich dlc potrzebnych pod poland rebuilding , troszkę pograłem na zleceniach zanim kupiłem pierwszego konia jakim był Merc Actros . Własnie ... Poland Rebuilding - krótsze trasy na początek , dłuższa rozgrywka pod względem zarobienia na pierwszy ciągnik Smile Ale jak już zarobiłem troche ojro , dobrałem kredyt na 100 tysi , i zakupiłem Actrosa z taką modernizacją jaką chciałem oraz oczywiście obładowaniem miśkami i brelokami całego wnętrza Tongue
Po przejechaniu kilku tysięcy km postanowiłem rozwinąć swoją firmę i zaciągnąłem kolejny kredyt tym razem na 400 tysięcy . Zakupiłem kolejny ciągnik tym razem Iveco , również poddałem go optycznemu tuningowi , dodałem równiez więcej mocy , żeby polatać trochę z ciężkimi towarami , Merc się nie nadawał na górki niestety. No i zatrudniłem kierowcę (Kazika) i wpakowałem go w Actrosa żeby latał na krótkie trasy .

Po spłaceniu pierwszego kredytu , usprawnieniu swoich umiejętności (Długodystansowiec) i po zarobieniu pierwszych 100 tys. za jeden kurs , kupiłem swojego wymarzonego Dafa i chulam nim z bananem na buzi Tongue

Nawiązując do tematu Tongue Warto budować firmę powoli , bez pośpiechu żeby ta cała menadżerka się nam w tej grze nie znudziła , bo mało jest możliwości poszerzenia firmy itp. Bo co , zatrudniamy kierowców , przydzielamy im ciężarówki , ewentualnie modernizujemy je , i polepszamy ich umiejętności ... nic więcej . Tak więc warto jakoś fajnie opracować swoją strategię na swoją firmę według swojego uznania.

Jeszcze do takich wskazówek odnośnie kierowców - warto szukać takich pod "trening" długodystansowca , ponieważ zauważyłem , że ta umiejętność u pracowników rozwija się najszybciej , a jakby nie bylo tak umiejętność jest chyba najważniejsza pod względem zysków dla firmy Smile

Pozdrawiam
14/11/2017 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aal Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: DE
Liczba postów: 15
Dołączył: 11/11/2017
Reputacja: 0
Podziękował: 0
Podziękowano mu 2 raz(y)
Post: #10
RE: Jak dobrze rozwinąć firmę?
Zabawa z Mod'ami doprowadziła do tego, ze musiałem rozpocząć wczoraj wieczorem rozgrywkę na nowo Sad Obecny ciągnik to najtańsze Iveco Stralis z ulepszonym silnikiem i skrzynia - 360KM. Poki co daje rade mimo, ze brakuje trochę mocy na podjazdach. Pod tym względem FH16 było duzo lepsze, ale mam co mam Smile Postanowiłem sobie, ze nie wezmę kredytu dopóki samodzielnie nie uzbieram na ulepszenie lub kupno kolejnego garażu. Później wiadomo kolejny ciągnik i kierowca - na to planuje pożyczkę.
14/11/2017 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa