Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mod na zimę. Pytanie.
Autor Wiadomość
PavelOS Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: Dolnośląskie
Liczba postów: 24
Dołączył: 08/12/2017
Reputacja: 0
Podziękował: 9
Podziękowano mu 4 raz(y)
Post: #1
Mod na zimę. Pytanie.
Cześć,

Zastanawiam się, czy jest jakiś mod na zimę, która będzie tylko w Polsce a nie na całej mapie, tym bardziej we Włoszech? Bo jak do tej pory, mody, które instalowałem na zimę, zmieniały całą mapę, a tego chciałbym uniknąć. Nie sprawdzałem modów od momentu, kiedy wyszedł DLC Italy.

PS. Zastanawiałem się, w jakim dziale napisać post. Czy w dziale z pytaniami, czy szukam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08/01/2018 12:35 PM przez PavelOS.)
08/01/2018 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bumbumek Offline
stary gracz z czasów ZX-Spectrum
****
Trucker

Skąd: Poznań
Liczba postów: 1,414
Dołączył: 26/05/2014
Reputacja: 84
Podziękował: 2544
Podziękowano mu 2513 raz(y)
Post: #2
RE: Mod na zimę. Pytanie.
Nie da rady, by śnieg z jakiegokolwiek moda występował tylko na jakiejś części mapy. Zbyt mała różnorodność roślinności, by na obecnych możliwościach gry stworzyć zimową, odseparowaną część. Na tę chwilę trzeba byłoby zrobić coś takiego jak makerzy z ProMods w Islandii, którzy stworzyli indywidualne tekstury pokryte śniegiem. Na teraz innej opcji nie ma - ani tym bardziej takiej modyfikacji.
08/01/2018 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: PavelOS
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 944
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2596 raz(y)
Post: #3
RE: Mod na zimę. Pytanie.
Co innego pogoda sama w sobie a co innego odwzorowanie tego na teksturach, modelach , prefabach.
Słusznie zauważyłeś że wprowadzono możliwość jakby regulowania pogody na danych sektorach - ale to się odnosi tylko i wyłącznie do pogody, a więc tego co widać na niebie i co z niego pada.

W tej chwili tylko jest taka możliwosć jaką opisał bambumek.

Mod na zimę opiera się na prostej podmianie tekstur, więc zmienia tekstury wszędzie gdzie te były użyte.
Nawet jak były użyte takowe na mapie z Egiptem czy Afryką to po zastosowaniu tego moda będzie tam śnieg.

Mod ten jest bardzo prostym 'udawaniem' zimy przez masową zmianę tekstur co nie raz widoczne jest wystającą zieloną trawą ze śniegu i innymi 'niedoróbkami' - wystarczy popatrzeć na różne modele itp rzeczy.
Wątpie jednak aby ktoś bawił się w coś bardziej dokładnego, bo w sumie jest to niewykonalne gdyż wiąże się z praktycznie ze zdublowaniem wszystkiego w grze i dodatkowo na nowo podmianą modeli w zależnosci czy ze śniegiem czy bez.

Jest to jedna z wielu rzeczy której śmiem twierdzić raczej nigdy w ETS2 nie zobaczymy dopracowanej.

Wyobraźcie sobie dynamicznie zmieniające się tekstury wybranych modeli na tylko danym obszarze w danym czasie - porze roku.

EDIT:
(08/01/2018 12:34 PM)PavelOS napisał(a):  ...tym bardziej we Włoszech?
Co do tego śniegu występującego we Włoszech to co powiecie na to?
https://turystyka.wp.pl/pustynia-pokryla...428554881a

...teraz wszystko jest możliwe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08/01/2018 03:43 PM przez RadolSzczecin.)
08/01/2018 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: bumbumek
bumbumek Offline
stary gracz z czasów ZX-Spectrum
****
Trucker

Skąd: Poznań
Liczba postów: 1,414
Dołączył: 26/05/2014
Reputacja: 84
Podziękował: 2544
Podziękowano mu 2513 raz(y)
Post: #4
RE: Mod na zimę. Pytanie.
Heh, pogoda pogodą, ale pamiętacie gry z serii 18 Wheels of Steel? Dobrze kojarzę, że w którejś (lub w kilku częściach) występował śnieg w pewnym regionie, w którym oczywiście i w realu się pojawiał. Czyli nie takie SCS straszne, no ale wtedy gry robili na starych prism'ie, który notabene był bardziej elastyczny, a co za tym idzie na więcej pozwalał.
09/01/2018 01:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PavelOS Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd: Dolnośląskie
Liczba postów: 24
Dołączył: 08/12/2017
Reputacja: 0
Podziękował: 9
Podziękowano mu 4 raz(y)
Post: #5
RE: Mod na zimę. Pytanie.
Czyli nie ma co liczyć na to, że taki mod powstanie, nawet w przyszłości, czy też od twórców SCS. No trudno.
A czasami mam dość tego, że na całej mapie, jest tak pięknie, pełno tego słońca, kolorowo, dlatego też zacząłem bawić się z modami nie tylko na zimę, ale i na jesień sprawdzałem.
11/01/2018 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa