Logowanie Zarejestruj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z grafiką po aktualizacji 1.32
Autor Wiadomość
Sodar Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Liczba postów: 60
Reputacja: 1
Podziękował: 19
Podziękowano mu 25 raz(y)
Question Problem z grafiką po aktualizacji 1.32
Witam

Otóż po aktualizacji 1.32 zaczęły występować u mnie dziwne zjawiska graficzne. Najprościej zreplikowac to w przeglądarce pojazdów:

https://imgur.com/f2pNdbZ

Aczkolwiek zdarza się czasem podczas jazdy. Warto dodać że gdy pojawi się takie coś po wybraniu ciężarówki, wybranie innej i powrót do wcześniejszej powoduje że już wyświetla się ok, bez błędów.

Występuje też problem z mapą:

https://imgur.com/aEzEKpV

Tutaj też zachowuje się to w podobny sposób, tzn jak zmienię przybliżenie kilka razy to w końcu wyświetli się prawidłowo.

Oczywiście zainstalowałem ETS2 na nowo. Jest nowy profil, brak modów.

Mój komputer:
Toshiba C55, Core i3 3110M, 8GB ram, Nvidia GF 740M z 2GB vram, dysk 750GB, Windows 10 Home 64-bit.

game.log:
https://pastebin.com/HPzabyMU

Image
28/09/2018 08:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iśmik Offline
król
**
Użytkownik

Reputacja: 4
Podziękował: 53
Podziękowano mu 174 raz(y)
RE: Problem z grafiką po aktualizacji 1.32
Aktualizacja sterowników od karty graficznej.

28/09/2018 09:32 AM
Deczor Offline
Trucker
Trucker

Liczba postów: 552
Reputacja: 12
Podziękował: 264
Podziękowano mu 380 raz(y)
Sprawdź w innej grze bo czasami takie artefakty pojawiają się jak karta się przegrzewa albo za bardzo jest podkręcona, stara ta grafika?
28/09/2018 09:48 AM
Darson Offline
Moderator
Moderator

Liczba postów: 1,668
Reputacja: 180
Podziękował: 297
Podziękowano mu 1249 raz(y)
Chyba czas na zmianę sprzętu.Kiedys ktoś mi powiedział laptop nie jest do gier.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
ZAKAZ KOPIOWANIA SKINÓW MODÓW MOJEGO AUTORSTWA NA INNE FORA BEZ MOJEJ ZGODY.
CPU Intel Core i7 2600K @ 3.40GHz Technologia Sandy Bridge 32nm
RAM 16.0GB 2-Kanałowy DDR3 @ 665MHz
Grafika G246HL (1920x1080@60Hz) 4095MBNVIDIA GeForce GTX 970 (MSI)
Płyta Główna Foxconn H67M-S/H67M-V/H67 (CPU 1).
28/09/2018 10:17 AM
Borsuk Offline
Go ahead, make my day.
Trucker

Liczba postów: 1,954
Reputacja: 127
Podziękował: 215
Podziękowano mu 2207 raz(y)
Hmm, żeby przekonać się i jednocześnie potwierdzić czy faktycznie karta graficzna jest winowajcą, powróciłbym do wersji 1.31 i sprawdził czy problem nadal występuje. Jeśli występuje tzn, że to problem sprzętowy, jeśli wszystko jest ok to problem leży gdzie indziej. Pobierz program Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść., włącz program w tle i zmniejsz do paska, uruchom grę, poczekaj aż wystąpi problem, wyłącz grę i sprawdź wartości temperatury karty graficznej. W laptopie karty graficzne (po dłuższym graniu) mogą osiągać nawet 110'C więc się nie zdziw Smile. Jeśli laptop nie był czyszczony wewnatrz, warto o to zadbać Smile.

ImageImage

W związku z tym że teksty w sygnaturkach są wyrazem ludzkiego zidiocenia, w ramach nowej świeckiej tradycji resztę dostępnej wolnej przestrzeni wypełnię domyślnym tekstem.

Dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28/09/2018 12:45 PM przez Borsuk.)
28/09/2018 11:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sodar Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Tak, testowałem już programem HWinfo. Ledwo przekracza 60 stopni po pół godziny grania. Zresztą to słychać bo chłodzenie było ledwo słyszalne, włączyło się tylko na jakiś niski stopień. A wiem jak potrafi dawać np na Wiedźminie 2 lub Dirt 3 Szczerbol.
Mimo tego tam żadne artefakty się nie pojawiają. Jak pisałem wcześniej nie widziałem takiego czegoś w żadnej innej grze.

A co do cofania do wersji 1.31... Coś takiego w sumie zrobiłem bo wcześniej gdy oficjalna była wersja 1.31 przystąpiłem do bety 1.32. Wtedy to po niedługim czasie zrezygnowałem z bety właśnie przez takie problemy graficzne. Nawet tutaj pisałem o tym. Po powrocie gry do 1.31 problemy znikły, wszystko działało jak przedtem. Myślałem że to przypadłośc bety, stąd mocne moje zdziwienie było gdy po uruchomieniu wersji oficjalnej 1.32 przywitały mnie te same dziwolągi.

Jeszcze jedno: uruchamiałem grę na karcie zintegrowanej intela i tam takie coś nie występuje. Tylko gorszy performance oczywiście, choć muszę przyznać że po zredukowaniu trochę detali dwie trasy zrobiłem bez problemu. To świadczy że ETS2 nie jest mocno wymagającym programem graficznie.

EDIT: Co do wymiany sprzętu. Przymierzam się do zakupu Acera Nitro 5 z GT 1050 i Intelem i5-7300. Ale musi to jeszcze miesiąc poczekać bo mam inne wydatki. Po za tym skoro ten sprzęt do tej pory doskonale radził sobie z ETS2 to nie wiem skąd takie rady Tongue

EDIT2: Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt pewnej niekompatybilności sprzętu z Win10. Otóż ten laptop był kupiony z Windowsem 8 i fabrycznie przystosowany do takiego systemu. Skorzystałem z promocji MS i zmigrowałem za free na Windows 10. Ale np Toshiba do tej pory nie udostępniła oryginalnych sterowników grafiki pod Win 10. Zainstalowane mam domyślne ze strony nVidii.

Image
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28/09/2018 01:46 PM przez Sodar.)
28/09/2018 01:34 PM
Borsuk Offline
Go ahead, make my day.
Trucker

Liczba postów: 1,954
Reputacja: 127
Podziękował: 215
Podziękowano mu 2207 raz(y)
Czyli sprzętowo jest raczej wszystko ok Smile. Niekompatybilności bardziej doszukiwałbym się w braku kompatybilności sterowników np. do chipsetu płyty głównej na win 10 niż to że pobrałeś sterowniki ze strony Nvidii.

BTW, generalnie u siebie zauważyłem że w grze zaszły jakieś dziwne zmiany, u mnie ekran znacznie się ściemnia gdy po włączeniu odwiedzę warsztat, za drugim razem obraz jest ok. Być może to wina (przypadłość) Reshade którego używam, choć podobnie jak u Ciebie na 1.31 tego nie było, a takie rzeczy dzieją się nawet przy wyłączonym programie, przeczuwam jakieś zmiany w bibliotekach gry odpowiedzialnych za wyświetlanie obrazu.

ImageImage

W związku z tym że teksty w sygnaturkach są wyrazem ludzkiego zidiocenia, w ramach nowej świeckiej tradycji resztę dostępnej wolnej przestrzeni wypełnię domyślnym tekstem.

Dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
28/09/2018 01:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sodar Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Mam podobny temat na SCS forum i właśnie znalazł się koleś, który ma podobny problem. Zauważył coś z kursorem też, faktycznie, on u mnie też laguje i generalnie największe problemy w grafą występują na ekranach z elementami interfejsu. Ale bedę się śmiał jak się okaże że to jakaś akceleracja myszy powodowała takie badziewie :E

Image
28/09/2018 02:03 PM
iwan4672 Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Liczba postów: 112
Reputacja: 3
Podziękował: 77
Podziękowano mu 51 raz(y)
(28/09/2018 01:34 PM)Sodar napisał(a):  EDIT2: Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt pewnej niekompatybilności sprzętu z Win10. Otóż ten laptop był kupiony z Windowsem 8 i fabrycznie przystosowany do takiego systemu. Skorzystałem z promocji MS i zmigrowałem za free na Windows 10. Ale np Toshiba do tej pory nie udostępniła oryginalnych sterowników grafiki pod Win 10. Zainstalowane mam domyślne ze strony nVidii.

A czy przy wyborze sterowników ze strony nVidii wybrałeś odpowiedni system? (win10). Co do kompatybilności, to jakbyś nie miał sprzętu kompatybilnego, to by ci system się nie zainstalował.
Tutaj masz właściwy sterownik do tej karty.
https://www.nvidia.pl/Download/driverRes.../138445/pl
I rodzaj karty to nie GF tylko GT 740M

Image
28/09/2018 04:33 PM
Sodar Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Ok, spróbuję, choć słyszałem opinie niektórych speców jakoby w laptopach powinny być instalowane tylko sterowniki od producenta tego laptopa. Co w moim przypadku oznacza wersję 326 z 2015 roku :/

EDIT: Wstyd przyznać ale aktualizacja sterowników do 411 chyba pomogła :E, na razie nie zauważam glitchy. Mam nadzieję że ten sterownik nie spowoduje innych problemów. Ciekawe co SCS zmieniło w grafice że gra z 2012 roku wymaga najnowszych sterów :E

Image
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29/09/2018 09:50 AM przez Sodar.)
28/09/2018 09:13 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości