Logowanie Zarejestruj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czerwony Baron
Autor Wiadomość
Marcin D Offline
Menda forumowa :P
Trucker

Liczba postów: 638
Reputacja: 29
Podziękował: 85
Podziękowano mu 434 raz(y)
Czerwony Baron
Cześć czołem.
Chciałem wam przedstawić mój nabytek sprzed ok 1,5 miesiąca a mianowicie Czerwonego Barona.

Czerwony Baron jest Skodą Octavią 1.8 20v z 1998 roku. Jest wyposażony w elektryke szyb,lusterek,grzane dupy,el szyberdach,świrujący centralny zamek oraz jaśki dla kierowcy i pasażera.
Czerwony baron przyjechał do polski w 2015 roku a ja jestem jego 3 właścicielem.Do samochodu otrzymałem całą niemiecką dokumentacje od chwili zakupu do chwili wyjazdu z Niemiec.
Autko kupione za (uwaga) 1700zł przeszło w dniu zakupu przegląd bez żadnego pudła.
Cena niska z powodu pogniecionego boku,chęci właściciela do pozbycia sie jej oraz zaciętych lewych tylnych drzwi. W aucie zostały wymienione oleje,filtry oraz zrobiona diagnostyka komputerowa-obecnie czeka na nowy rozrząd. W zeszły weekend w dwa dni zrobiła bez problemu ponad 1000km na trasie Wałbrzych-Warszawa-Wałbrzych oraz troche po Warszawie( spalanie ok 8-9l/100 ze średnią prędkością ok 90km/h wtym chwilami 160 na a4 i a1). Autko nie posiada rdzy oraz jest obniżone poprzez żółte sprężyny( twarda jak cholera ale trzyma sie drogi jak przyklejona).
Silnik o mocy ok 125KM jest bardzo żwawy dzięki krótkiej skrzyni biegów( na S8 odeszła nowej cytrynie C5 bez problemu na 5 biegu startując od 120km/h).

Teraz troche fotek:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Przebieg auta:
Image

I serducho:
Image

W auto wsadze troche serca ponieważ jest tego warte i jak na skode daje wiele frajdy z jazdy.Oczywiście drzwi,elektryka,rozrząd oraz wgniotki zostaną naprawione.

Image
11/03/2020 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: limowski , Michal_Z_gno , PLAYER
Iśmik Offline
król
**
Użytkownik

Reputacja: 11
Podziękował: 307
Podziękowano mu 595 raz(y)
RE: Czerwony Baron
Totalna głupota dla mnie pakować kasę w takiego parcha. Jak dla mnie to tylko kwalifikuje się na rozebranie na części i oddanie reszty na złom.
11/03/2020 06:07 PM
 Podziękowań: Przedsiębiorca. , KacperKWC
.:Seba11:. Offline
Trucker :D
Trucker

Liczba postów: 1,791
Reputacja: 66
Podziękował: 322
Podziękowano mu 2418 raz(y)
Gorsze auta po naszych drogach jeżdżą i raczej prędko na złom nie zawitają. Škoda jak Škoda, bez szału, trochę opieki i będzie w miarę fajne auto.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11/03/2020 07:49 PM przez .:Seba11:..)
11/03/2020 07:48 PM
limowski Offline
\(ツ)/
Moderator

Liczba postów: 2,121
Reputacja: 209
Podziękował: 3721
Podziękowano mu 3297 raz(y)
Nie wierzę, Marcin paserati kupił :E

Trochę czułości i to brzydkie kaczątko przeobrazi się w łabędzia.

Image Image
11/03/2020 09:54 PM
 Podziękowań: Marcin D
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
Administrator

Liczba postów: 15,111
Reputacja: 616
Podziękował: 32544
Podziękowano mu 14479 raz(y)
Oby autko swoje wysłużyło.

Ps. Iśmik pochwal się czymś ty śmigasz bo skoro każdemu piszesz, że nie opłaca się inwestować to chętnie zobaczymy jakim ferrari pomykasz a nie przecież to tylko v40 z początku XXI wieku :E
A serio to gadasz tylko każdemu głupoty a przecież każdy może sobie kupić auto jakie chcę, na jakie go stać i robić z nim co chcę Tongue

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11/03/2020 11:32 PM przez Michal_Z_gno.)
11/03/2020 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: .:Seba11:. , PLAYER , Marcin D , Adam.J
Iśmik Offline
król
**
Użytkownik

Reputacja: 11
Podziękował: 307
Podziękowano mu 595 raz(y)
(11/03/2020 11:24 PM)Michal_Z_gno napisał(a):  Oby autko swoje wysłużyło.

Ps. Iśmik pochwal się czymś ty śmigasz bo skoro każdemu piszesz, że nie opłaca się inwestować to chętnie zobaczymy jakim ferrari pomykasz a nie przecież to tylko v40 z początku XXI wieku :E
A serio to gadasz tylko każdemu głupoty a przecież każdy może sobie kupić auto jakie chcę, na jakie go stać i robić z nim co chcę Tongue

No ale to jest takie myślenie polaków robaków. Czemu nie zainwestować w sprawne auto, które nie wymaga włożenia w niego ogromnej ilości kasy? Kupiłem V40, bo się trafiło auto w okolicy w zajebistym stanie bez jakiegokolwiek wkładu w naprawy i jeździ do tej pory i pojeździ koleje parę lat. Oczywiście nie mówię tu o elementach eksploatacyjnych, bo to w każdym aucie jest do zrobienia zawsze.
Oczywiście, że każdy może sobie kupować co chce i za ile chce, ale no jednak kupowanie auta za 1500 czy 2000 zł to nie jest auto do jakiegoś projektu czy odnowienia tego, tylko do dojazdu do pracy czy szkoły i potem oddania na złom czy sprzedania na części jak większość osób to robi.
12/03/2020 06:06 AM
SmUrFM4 Online
DF Transport
**
Użytkownik

Reputacja: 0
Podziękował: 39
Podziękowano mu 47 raz(y)
Nie jest w najlepszym stanie, kolor wyblakły . Wolałbym trochę kasy jeszcze uzbierać i kupić skodę octavie 2.

Image
12/03/2020 09:26 AM
Marcin D Offline
Trucker

Iśmik wiesz ty sobie kupujesz pseudo volvo którego rozpiętośc cen to jakieś 6 tys zł a ja kupuje coś co mi odpowiada. Wkład w te auto na pewno bedzie niższy jak w twe volvo ponieważ części sa przynajmniej o 1/2 tańsze no i cóż- Skoda góruje bagażnikiem nad volvo Big Grin Ogólnie patrzac co przechodzi mój kolega ze swoim volvo V40 z 2000 roku kupionego ok 10 lat temu za 10k cebulionów to ja podziękuje za tego mieszańca Big Grin Tak a propos-na szrocie u mnie w mieście są aż 3 octavki 1 a volv V40 to jest ze 30 Big Grin

Smurf może i masz racje ale akurat ja wolałem octavie 1 ze względu na nikłą jeszcze obecność elektroniki no i prostote konstrukcji. {Poza tym samochodzik fajnie sie zbiera dzięki temu ze to nie silnik na gnojówke jak to mawia redaktor Motobieda Big Grin

Image
12/03/2020 04:41 PM
 Podziękowań: Michal_Z_gno
limowski Offline
\(ツ)/
Moderator

Liczba postów: 2,121
Reputacja: 209
Podziękował: 3721
Podziękowano mu 3297 raz(y)
Prawda jest taka, że niemal każdy będzie chwalił to co ma, nawet jeśli jest to trupek. Tutaj jest tylko i aż pognieciony bok, jeśli geometria i zbieżność jest ok to poza aspektem wizualnym nie ma to żadnego wpływu na poruszanie się samochodem. A co do planów zrobienia to ja zaraz po zakupie planowałem wymienić przedni błotnik bo był wgnieciony i już przeszło 2 lata jeżdżę jak jest. Przestało mi to po prostu przeszkadzać a teraz wręcz traktuję to jako jej zaletę, cechę charakterystyczną.

Image Image
12/03/2020 05:34 PM
Marcin D Offline
Trucker

Limek auto jedzie jak po sznurku wiec geometria jest gut no i na przeglądzie zastrzeżen nie było Smile Ja mam mały plan co do barona ale musze najpierw pokonać wszystkie chochliki jakie w nim siedzą(same bzdury typu urwany konektorek od szyby w lewych drzwiach co jest powodem że centralny je zamknoł i wywala błąd modułu komfortu). Co do planu to bardzo podoba mi sie stylizacja na WRC i już wyczaiłem że czeski MTX robi kopie tego skrzydła na klape. Nie ukrywam ze w przyszłości może zawitać pod maską jakaś mocniejsza jednostka . Ale to tylko plany i jak na razie robie research na cześci oraz woze nią moją mame po lekarzach ( godziny pracy od 2-3 w nocy do ok 13). Jeśli życie mi pozwoli to zaczne też drugi projekt do którego już szukam odpowiedniej bazy( Tarpana Honkera z silnikiem 1,5 poldolota). Więcej zdradze jeśli drugi projekt dojdzie do skutku.

Image
12/03/2020 05:50 PM
 Podziękowań: Michal_Z_gno , limowski
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości