Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
 • 0 głosów - 0 średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Log of Trucks, lepszy niż World of Trucks?
Autor Wiadomość
Enerv Offline
Zarejestrowany
*
Zarejestrowani

Skąd:
Liczba postów: 2
Dołączył: 27/08/2020
Reputacja: 2
Podziękował: 1
Podziękowano mu 3 raz(y)
Post: #1
Log of Trucks, lepszy niż World of Trucks?
Cześć, jest to mój pierwszy post. Kontaktowałem się z administracją serwisu w celu publikacji materiału, nie otrzymałem sprzeciwu na jego publikację.

Image

Czym jest Log of Trucks?
W skrócie Log of Trucks będzie serwisem zbliżonym do World of Trucks. Wyróżniać go będzie strona, oparta o model forum ze specjalnie stworzoną aplikacją do śledzenia dostaw w profilach użytkowników, tworzenia własnych wirtualnych firm, zatrudniania pracowników oraz przeglądania statystyk oraz poczynań innych graczy. Nie ukrywamy, że w przyszłości chcemy również umożliwić wirtualnym firmom generowanie zleceń dla kierowców oraz dodać osiągnięcia w profilach związane z graniem w Euro Truck Simulator 2 lub American Truck Simulator.

Stworzyliśmy program, który korzysta z telemetrii SDK dla gier Euro Truck Simulator oraz American Truck Simulator, dzięki któremu jesteśmy w stanie otrzymać dane takie jak:
 • Model ciężarówki
 • Tablice rejestracyjne ciężarówki
 • Przejechany dystans aktualnego zlecenia
 • Średnią prędkość przy dostarczeniu zlecenia
 • Zużyte paliwo podczas wykonywania zlecenia
 • Średnie zużycie paliwa po dostarczeniu zlecenia
 • Wszelkie opłaty drogowe (takie jak bramki na autostradzie, prom czy pociąg)
 • Nazwa ładunku oraz jego masę
 • Tablice rejestracyjne naczepy
 • Procent uszkodzeń towaru naczepy
 • Czas przyjazdu i odjazdu
 • Miejsce załadunku oraz rozładunku
 • Nazwy firm zarówno zleceniodawców jak i odbiorców
 • Wynagrodzenie ze zlecenia

Program ten wspiera wiele istniejących już modyfikacji. Od niestandardowych ciężarówek, map czy nie stanowi żadnego problemu z nieoficjalnym trybem sieciowym jakim jest TruckersMP. Wszystkie mapy rozszerzeń ProMods czy również niestandardowe dostawy za pomocą programu Virtual Speditor. Pełna lista aplikacji zostanie udostępniona na naszej stronie wkrótce. Program działa od wersji 1.34 wzwyż. Tak - obsługuje również najnowszą wersję 1.38!

Jak to będzie działać?
Prosto! Wystarczy będzie założyć konto na forum, następnie wygenerować swój profil w ustawieniach oraz pobrać klienta z naszej strony. W zasadzie to wszystko, później wystarczy uruchomić program oraz grę Euro Truck Simulator 2 lub American Truck Simulator i grać. Aplikacja sama wykryje czy rozpoczęliśmy zlecenie, a w momencie jego dostarczenia zostanie ono przesłane na nasze serwery i na podstawie pobranego wcześniej profilu umieszczone na waszym koncie, proste prawda?

Czy to koniec z ręcznym dodawaniem zleceń dla wirtualnych firm?
Prawdopodobnie tak. Chcemy wyjść z alternatywą i zaoferować wszystkim za darmo możliwość założenia własnej wirtualnej firmy oraz zautomatyzować proces dostaw. Dlaczego? Jesteśmy pod wrażeniem jak gry od SCS Software się rozwijają dzięki wspaniałej społeczności. Wyobraźcie sobie, że to wszystko jest w 1 miejscu. Właściciel firmy wchodzi na wasz profil kierowcy, przegląda dostawy i na ich podstawie może Was przyjąć lub też odrzucić.

Każda wirtualna firma będzie mieć swój panel w której będzie mogła przeglądać statystyki dostaw, średni przychód z ostatniego tygodnia oraz wiele więcej. Monitorować aktywność swoich pracowników, ustalać wymagany tygodniowy limit kilometrów, etc. Możliwości jest wiele!

Image

Brzmi super, kiedy będzie dostępne?
Etap niezbędnych prac mamy już za sobą. Nasz klient działa zgodnie z założeniem w obu grach firmy SCS Software. Utworzyliśmy też małe zaplecze do globalnego monitoringu przesyłanych dostaw. Niebawem zajmiemy się wprowadzeniem wirtualnych firm spedycyjnych, szczegółowym podglądem w profilach użytkowników oraz generowaniem profilu w ustawieniach. No i w zasadzie prawie to wszystko.

Przeanalizowaliśmy również wiele silników for. Od MyBB, które już kilka lat temu było przestarzałe i nie obsługuje obsługę REST API do wymiany danych między klientem, a serwerem po Flarum, które jest w fazie beta i mogłoby być niestabilne jak i wymagałoby od nas wiele pracy w jego rozbudowaniu. Najlepszą opcją, która oferuje wszystko co niezbędne, a zarazem jest rozwijane od lat jest IPS. Posiadamy doświadczenie z tym silnikiem od wersji 3 zarówno w jego obsłudze, funkcjonowaniu jak i tworzeniu rozszerzeń.

Projekt realizujemy non-profit, do jego rozruchu wymagana jest licencja IPS, która kosztuje $200. Jako, że licencja jest pod 1 projekt (na domenę) to nie możemy wykorzystać jej ponownie z innych aktywnych projektów. Wszystko zależy od społeczności, czy uda nam się zrealizować projekt i udostępnić go dla wszystkich za darmo. Założyliśmy zbiórkę w serwisie Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. z celem $200 na licencję forum. Każda osoba wpłacająca otrzyma od nas dożywotnią rangę na serwerze Discord oraz forum, kiedy tylko zostanie udostępnione.

Strona projektu:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
28/08/2020 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: PLAYER , Kacperovski
Kacperovski Offline
Na odcięciu całe życie :p
****
Trucker

Skąd: Poland
Liczba postów: 49
Dołączył: 04/05/2014
Reputacja: 8
Podziękował: 214
Podziękowano mu 173 raz(y)
Post: #2
RE: Log of Trucks, lepszy niż World of Trucks?
Wygląda na dopracowane, na pierwszy rzut oka rzuca się motyw bardzo podobny do tego z Truckersmp.
A tak na moje to robienie konkurencji World of Trucks zbytnio nie ma sensu. Nie zrobicie eventu jak SCS, typu za kilkanaście dostaw dostaniesz jakąś rzecz do kabiny lub klucz licencyjny DLC, w końcu to twórca. A strona, która śledzi wszystko to, co kierowca robi, prędkość, uszkodzenia, czas dostawy, ciężarówka, moc silnika, już dawno istnieje i korzysta z niej kilka tysięcy osób, mianowicie Trucksbook.
Przejrzyjcie rynek podobnych serwisów i dodajcie do swojego projektu coś unikatowego, a zarazem przydatnego, czego jeszcze nie ma w innych, co automatycznie przyprowadzi VSki do korzystania z Waszego serwisu.

Czas pokaże. Działajcie! Ok

Image
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28/08/2020 08:10 PM przez Kacperovski.)
28/08/2020 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Enerv
Enerv Offline
Zarejestrowany
*
Zarejestrowani

Skąd:
Liczba postów: 2
Dołączył: 27/08/2020
Reputacja: 2
Podziękował: 1
Podziękowano mu 3 raz(y)
Post: #3
RE: Log of Trucks, lepszy niż World of Trucks?
(28/08/2020 08:06 PM)Kacperovski napisał(a):  Wygląda na dopracowane, na pierwszy rzut oka rzuca się motyw bardzo podobny do tego z Truckersmp.

W zasadzie to jest to tryb ciemny dla silnika IPS, ale tak - wzorowaliśmy się na podobnej kolorystyce. Jest to styl w głównej mierze do testów na zapleczu, finalnie będzie oficjalne logo projektu i prawdopodobnie tło dla głównej sekcji.

(28/08/2020 08:06 PM)Kacperovski napisał(a):  A tak na moje to robienie konkurencji World of Trucks zbytnio nie ma sensu. Nie zrobicie eventu jak SCS, typu za kilkanaście dostaw dostaniesz jakąś rzecz do kabiny lub klucz licencyjny DLC, w końcu to twórca.

Fakt, nie jesteśmy w stanie zaoferować kluczy do malowań, płatnych dodatków dla wszystkich, ale na pewno będziemy chcieli organizować wydarzenie dla wirtualnych firm, być może w przyszłości też udostępnić własne zlecenia jak zlecenia zewnętrzne w serwisie World of Trucks i na jej podstawie stworzyć ranking i zaoferować unikalne osiągnięcia dla firm czy nawet zorganizować konkursy z kluczami dodatków na Steam, kto wie - czas pokaże.

(28/08/2020 08:06 PM)Kacperovski napisał(a):  A strona, która śledzi wszystko to, co kierowca robi, prędkość, uszkodzenia, czas dostawy, ciężarówka, moc silnika, już dawno istnieje i korzysta z niej kilka tysięcy osób, mianowicie Trucksbook.
[...] i dodajcie do swojego projektu coś unikatowego, a zarazem przydatnego, czego jeszcze nie ma w innych.

No proszę, muszę odrobić lekcje, bo research był za słaby. Szukałem coś podobnego, co chcemy zaoferować, ale nie udało mi się znaleźć. Tak jak opisałem w głównym temacie - chcemy skupić się na spedycjach tudzież wirtualnych firmach, aby monitoring zleceń miał szersze zastosowanie w praktyce i niby pozorne statystyki będą w stanie dać frajdę, bo będą wyświetlać tygodniowy przychód danej firmy wygenerowanej przez zatrudnionych pracowników, dodać własne unikalne osiągnięcia w serwisie i szereg innych zmian, które mamy w głowie, a zarazem też głos społeczności (już prywatnie pojawiły się propozycje dotyczące monitorowania mandatów, kolizji, etc).

(28/08/2020 08:06 PM)Kacperovski napisał(a):  Czas pokaże. Działajcie! Ok

Dzięki wielkie za konstruktywną krytykę i wsparcie, postaramy się. Shy
28/08/2020 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Kacperovski
resident Offline
Vip
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 103
Dołączył: 22/01/2016
Reputacja: 14
Podziękował: 26
Podziękowano mu 125 raz(y)
Post: #4
RE: Log of Trucks, lepszy niż World of Trucks?
Zacznę od pozytywnych słów - w końcu doczekałem się systemu, które ma przejrzysty i nowoczesny theme. W końcu ktoś nie boi się wykorzystywać SDK do właśnie takich celów, co znacznie ułatwia sprawę, w końcu na szerszą skalę. Zasadniczo sam system wygląda świetnie, ale - i tu zaczynają się drobne schody. Czy opieranie systemu na silniku forum jest dobre? Szczerze mówiąc, odkąd pracuję z systemami rozliczeń, nie spotkałem się z taką koncepcją, i sam nie uznaję jej za najlepszy na świecie pomysł. Jeżeli wyjdzie - bardzo się cieszę. Jak wspomniał kolega wyżej, motyw za bardzo podobny do TruckersMP, można byłoby skorzystać z czegoś innego, zaprojektować to w inny sposób, a na pewno uniknie się zbędnych komentarzy. Problem powstaje też w samej koncepcji - brakuje wciąż innowacji. Telemetria? Jest Trucksbook. System? Masa małych i większych systemów. Generowanie dostaw? Virtual Speditor. Wszystko już było. Żeby system się utrzymał, musi mieć coś ciekawszego, bo wiele osób nie będzie chciało przejść na wasze rozwiązanie - ludzie nie lubią zmian.
Mimo wszystko życzę wam powodzenia, liczę, że projekt wybrzmi szerszym echem. Pozdrawiam
29/08/2020 08:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: PLAYER , Kacperovski
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Manga trucks syzmond/sasiad sasiad89993 0 962 25/11/2018 03:57 PM
Ostatni post: sasiad89993
  Manga trucks sasiad89993 43 21,305 11/01/2018 05:27 AM
Ostatni post: Wojciech V8
  Manga Trucks dominik_SKIPPER 48 24,416 11/10/2017 04:19 PM
Ostatni post: filipmix024
  Manga Trucks by Klocuu kacpero1050 35 17,674 14/11/2015 06:24 PM
Ostatni post: Lanker
  Manga Trucks by Norbi Norbl 3 3,354 31/03/2015 04:27 PM
Ostatni post: TruckerArus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa