Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka karta graficzna?
Autor Wiadomość
Hardcor123 Offline
Hardcorowy ( . ) Y ( . )
****
Trucker

Skąd: Zamość
Liczba postów: 2,554
Dołączył: 29/07/2014
Reputacja: 93
Podziękował: 1857
Podziękowano mu 2442 raz(y)
Post: #1
Jaka karta graficzna?
Siemano ekipa, z racji że przymierzam się do wymiany dziadka jakim jest NVIDIA GeForce 9600GT przychodzę z pytaniem jaka karta graficzna była by najlepsza pod moje podzespoły? Myślę o grach typu PES, FIFA, GTA 5 i inne nowsze gierki żeby chodziły na tych wyższych ustawieniach, gamerem nie jestem tylko zwykłym grajkiem co tam czasem coś zagra więc nie potrzebuję jakieś mega wydajnej karty, cenowo myślę tak do 500-600zł. Z góry dziękuję za pomoc!
Image

Image
31/10/2020 12:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Galaxy Offline
VIP
****
Trucker

Skąd: Dębica - Podkarpacie
Liczba postów: 649
Dołączył: 28/10/2017
Reputacja: 28
Podziękował: 437
Podziękowano mu 888 raz(y)
Post: #2
RE: Jaka karta graficzna?
Niestety chcąc grać w GTA pierwsze co u Ciebie jest do zmiany to procesor, ten nie da rady ze względu na dwa rdzenie. Wtedy można szukać jakiejś grafiki, ja już z pół roku temu kupiłem GTXa 760 za lekko ponad 200 zł używaną i GTA, ETS śmigają fajnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31/10/2020 12:32 PM przez Galaxy.)
31/10/2020 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hardcor123 Offline
Hardcorowy ( . ) Y ( . )
****
Trucker

Skąd: Zamość
Liczba postów: 2,554
Dołączył: 29/07/2014
Reputacja: 93
Podziękował: 1857
Podziękowano mu 2442 raz(y)
Post: #3
RE: Jaka karta graficzna?
(31/10/2020 12:32 PM)Galaxy napisał(a):  Niestety chcąc grać w GTA pierwsze co u Ciebie jest do zmiany to procesor, ten nie da rady ze względu na dwa rdzenie. Wtedy można szukać jakiejś grafiki, ja już z pół roku temu kupiłem GTXa 760 za lekko ponad 200 zł używaną i GTA, ETS śmigają fajnie.

Znajomy ma taki sam procesor co mój tylko 3.30Ghz i na najwyższych GTA śmiga aż miło

Image
31/10/2020 12:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Galaxy Offline
VIP
****
Trucker

Skąd: Dębica - Podkarpacie
Liczba postów: 649
Dołączył: 28/10/2017
Reputacja: 28
Podziękował: 437
Podziękowano mu 888 raz(y)
Post: #4
RE: Jaka karta graficzna?
To upewnij się czy aby na pewno dobre Ci info daje bo ja mając nową generacje Pentiuma właśnie 2 rdzeniowego przy szybkiej jeździe w trybie Online grać się nie dało bo procesor już nie wyrabiał, więc troche mnie to ciekawi bo jak dla mnie to mało możliwe, ale okej.. co do grafiki to jak mówiłem można rozglądać się za podobnym modelem którego mam ja, a może nawet już wersje 770, mocnej grafiki nie ma sensu kupować do takiego procesora bo pojawi się bottleneck.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31/10/2020 12:41 PM przez Galaxy.)
31/10/2020 12:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Hardcor123
Hardcor123 Offline
Hardcorowy ( . ) Y ( . )
****
Trucker

Skąd: Zamość
Liczba postów: 2,554
Dołączył: 29/07/2014
Reputacja: 93
Podziękował: 1857
Podziękowano mu 2442 raz(y)
Post: #5
RE: Jaka karta graficzna?
(31/10/2020 12:41 PM)Galaxy napisał(a):  To upewnij się czy aby na pewno dobre Ci info daje bo ja mając nową generacje Pentiuma właśnie 2 rdzeniowego przy szybkiej jeździe w trybie Online grać się nie dało bo procesor już nie wyrabiał, więc troche mnie to ciekawi bo jak dla mnie to mało możliwe, ale okej.. co do grafiki to jak mówiłem można rozglądać się za podobnym modelem którego mam ja, a może nawet już wersje 770, mocnej grafiki nie ma sensu kupować do takiego procesora bo pojawi się bottleneck.

W online bym sie nie pchał to w ostateczności, ale dzięki za pomoc, może i pomyślę o nowym procesorze bo swoje lata też ma, prosił bym żeby sie tez inni wypowiedzieli co i jak :E

Image
31/10/2020 12:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 942
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 74
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2589 raz(y)
Post: #6
RE: Jaka karta graficzna?
Wiecej pamięci i lepsza karta graficzna styknie....teraz procesor w grach to jest trzecim ogniwem do wymiany.

MAsz mało pamieci , bo teraz minimum to raczej 8 Gb a karta graficzna...trochę mało kasy chcesz przeznaczyć ale polecam ci tą lekturę:
https://allegro.pl/artykul/wydajne-karty...s=internal
Osobiście mam jeszcze GTX 760 i już niestety nie wyrabia na nowszych tytułach (Red Dead Redemption 2) chociaż uruchomiłem i gram.
Na pewno swobodnie i plynnie gra sie w GTA V i to na całkiem przyzwoitych ustawieniach.
Nadmienie że ja jednak mam 16 GB pamięci ramu Tongue no i jednak procek też o wiele lepszy (AMD FX 6300 Six core 3,5 Ghz)

Wymiana samego procesora nic nie da, choć byś wsadził najmocniejszy jaki możesz do tej płyty głównej.
Trzeba wymienić wszystko - ale jak chcesz zobaczyć różnicę to na pewno na razie dokupić pamięć RAM i karta graficzna.
Wymiana tych dwóch rzeczy da ci lepszy efekt niż procesora.

Ten GTX 760 choc ma tylko 2 GB pamieci to przepustowość ma 256 bit
Fragment z tego artykułu:
Cytat:NVIDIA GeForce GTX 760
Jeśli nadal szukamy ciekawej alternatywy dla GeForce GT 1030, to możemy spojrzeć na karty graficzne starszej generacji. Niezwykle interesujący w przedziale cenowym do 500 zł może okazać się układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 760 – kilka egzemplarzy znajdziemy na Allegro. Jest to starszy model, który debiutował jeszcze w 2013 roku. Mimo to wydajnościowo nadal może konkurować z modelem GT 1030. Opisywany GTX 760 jest wyposażony w 1,5 GB pamięci VRAM DDR5 na 192-bitowej szynie. Taktowanie zegara GPU wynosi 823 MHz, jednak możemy je podkręcić. To solidna karta graficzna obsługująca rozdzielczość Full HD – skorzystamy z tego, grając w Wiedźmina 3 czy GTA V. W przypadku tej karty występuje jeszcze wersja z 2 GB VRAM, która jest konkurencją dla GeForce’a GTX 1050. Oba rozwiązania przekraczają jednak nasz budżet.

Oczywiscie ja ci polecam lepszy model z 2 MB na szynie 256 bit - w cenie zmieścisz się chyba do 500 zł.

Niestety to wszystko w tej chwili to i tak nie jest wielkim krokiem w przód - bo ja mając lepszy sprzęt i tą kartę już planuje wymianę.
Po prostu na tą chwilę standardy już są inne..no ale też i droższe.

Zdaje sobie sprawę że każdy będzie polecał to co ma, więc moja propozycja jest tylko jedną z propozycji.
p.s.
Kupno dysku SSD i instalacja na nim gry, to kolejne, lekkie przyspieszenie działania.
Oczywiście reszta komponentów nie może zbytnio odstawiać i dysk SSD nie jest złotym ratunkiem jak ma się stary sprzęt.

EDIT:
JA robiłem tak mając jeszcze mozliwość rozbudowy:
a) Kupiłem w miarę wtedy w tych czasach dobrą karte graficzną (z zapasem wydajności) - wtedy to była średnio-dobra półka
b) później, w niedługim czasie dokupiłem pamieć do 16 GB
c) dokupiłem na koniec procek najlepszy jaki mogę wsadzić do mojej płyty głównej.

W tej chwili mozliwosci rozbudowy mi sie już skończyły (każda płyta główna ma swoje granice rozbudowy) i powoli przymierzam sie do wymiany całkiem komputera.
W sumie móglbym szaszaleć jeszcze z o wiele nowszą kartą graficzną z 6 GB bo powinna mi działać z tych nowszych, ale nie wiem czy to ma sens.

tutaj ciekawostka:
Można np. nazbierać na bardzo dobrą karte graficzną która zadziała na starszym komputerze i bedzie dla niego 'za dobra' - ale z przeznaczeniem że docelowo będziemy ją używali i 'rozwinie skrzydła' w nowym komputerze który z czasem kupimy.
Tutaj jednak dochodzi kwestia slotu i zasilania karty graf.
Trzeba wiedzieć że bedzie pasować i tutaj dochodzi jeszcze moc zasilacza...także zagadnień jest wiecej Tongue

Wszystko to piszę żebyś zrozumial czym się ogólnie kierować i sprawdzić czy przy tej płycie głównej co masz jest sens pochać się w rozbudowę czy jednak już w nowy komputer na nowszej płycie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31/10/2020 04:50 PM przez RadolSzczecin.)
31/10/2020 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Hardcor123
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Karta graficzna ets2 ultra detale Maszynista-Stefan 0 1,754 12/02/2022 10:29 PM
Ostatni post: Maszynista-Stefan
  ETS 2 i karta graficzna tomber90 25 6,086 31/01/2021 02:03 PM
Ostatni post: adamets2
  Jaka karta graficzna Chudy202 3 2,396 28/04/2020 03:37 PM
Ostatni post: PLAYER
  Karta graficzna do ETS2 Aal 4 3,504 04/12/2017 08:37 PM
Ostatni post: DawidTGX
  Nowa karta graficzna Karpiu94 5 2,767 27/09/2017 01:20 PM
Ostatni post: Karpiu94

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa