Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buwkowa muzyka i Buwkowe amatorskie inżynierstwo dźwiękowe
Autor Wiadomość
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
****
Trucker

Skąd: Polesie Lubelskie
Liczba postów: 490
Dołączył: 24/11/2018
Reputacja: 28
Podziękował: 332
Podziękowano mu 1139 raz(y)
Post: #1
Buwkowa muzyka i Buwkowe amatorskie inżynierstwo dźwiękowe
Witam, chciałbym się podzielić muzyką której słucham i dla przyjemności, a także dłubiąc w moim -znienawidzonym- ulubionym edytorze ETS2.
Wierzę w starocie więc nie przemawia do mnie nowa muzyka(ani ZBYT nowoczesne jej źródła Tongue ) (czy to nie wygląda boomersko? Huh )
Za małego dzieciaka pochłaniałem nowoczesny pop, disco polo czy nawet rap...
Wszystko się zaczęło zmieniać gdy trochę dorosłem.
Zacząłem interesować się urządzeniami do odtwarzania muzyki, wpadłem więc w znajomość z jednym gościem i wpadałem do niego patrzeć jaki sprzęt sobie kupuje... Przy kawie słuchaliśmy jak gra jego nowy sprzęt, a on słuchał rocka i innych klasyków.
I zaczęło się moje odwracanie w stronę prawdziwej(moim zdaniem) muzyki. Zacząłem słuchać zespołu Kombi, co pociągnęło za sobą inne polskie zespoły. Niestety zauważyłem że komercyjne stacje prawie wcale nie grają rocka(a przynajmniej w mojej okolicy) słuchałem więc płyt CD zgromadzonych w domu i... YouTube. I wtedy zaczęło mnie ciągnąć do analogowych nośników... Odłożyłem nieco pieniędzy i kupiłem gramofon unitry(temat na osobną historię, wraz z Elizabetką). Kupiłem swojego pierwszego winyla: Album Brothers In Arms, obeznani znają jaki to zespół Wink I z czasem kolekcja się rozrosła Smile Posiadam Budkę Suflera, Republikę(dwa albumy)(kocham tą obrzydliwą muzykę z płyty Nieustanne Tango!), Kombi, Dire Straits(dwa albumy), Irę, sowieckie wydanie Rolling Stones Wink i chyba tyle... Wiadomo jednak że nie zawsze mam dostęp do odtwarzania winyli, więc tu z pomocą przychodzą płyty CD. Płytka wlatuje do nagrywarki i zaraz mam kilka gigabajtów plików FLAC Szczerbol I odpalam sobie gdy siedzę w edytorze. Ale nie zawsze się chce, więc chcę wam gorąco polecić pewną stację radiową: Polskie Radio Kierowców. Co prawda czasem wrzucą jakieś nowe utwory, ale generalnie mamy klasykę... I to chyba tyle z tej i tak przydługiej opowieści Tongue Będę ją kontynuował... Dziękuję tym, którzy przeczytali. https://www.youtube.com/watch?v=wHmPY9qIS9Y Wink

Jeśli podoba ci się moja twórczość, to dodaj podziękowanie na forum Smile
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17/02/2022 10:54 AM przez buwek.)
11/01/2021 05:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: dominik_SKIPPER , legutek22
legutek22 Offline
Miś Polarny
***
ViP

Skąd: Olsztyn
Liczba postów: 220
Dołączył: 01/07/2016
Reputacja: 6
Podziękował: 646
Podziękowano mu 424 raz(y)
Post: #2
RE: Buwkowa muzyka
Bardzo szanuje za gust muzyczny. Mało kto słucha teraz takiej muzyki. Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka ale gdy zapyta się ludzi urodzonych na przełomie lat 90-tych i 2000 to większość słucha rapu, hip-hop'u czy tym podobnych, a jeśli się zapyta o np. Genesis, Fleetwood Mac czy Dire Straits to nie mają o tym żadnego pojęcia i nie mają pojęcia o czym się mówi. Ostatnio widziałem w biedronce sprzedawali sporo winyli i zwykłych CD w tym między innymi właśnie Dire straits i to w nawet fajnej cenie Smile . Pozdrawiam Biggrin2

________________________________________________________________________________​____________________________________________________

Image
________________________________________________________________________________​____________________________________________________
11/01/2021 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: buwek
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
****
Trucker

Skąd: Polesie Lubelskie
Liczba postów: 490
Dołączył: 24/11/2018
Reputacja: 28
Podziękował: 332
Podziękowano mu 1139 raz(y)
Post: #3
RE: Buwkowa muzyka
To ty Legutku nie widziałeś mojego rocznika(2006) prawie wszyscy disco polo i rap... Na szczęście kolekcją winyli można się chwalić inteligentnym dziewczynom Big Grin Swoją kolekcję zamierzam rozbudować o kolejne Kombi(ulubiony polski zespół, docelowo całą dyskografię chcę mieć), Obywatela GC Tak! Tak!-płyta legendarna, obowiązek miłośnika polskiej klasyki, Perfect-Schody, Sztywny Pal Azji, pierwszy album Lady Pank, Marka Bilińskiego-Ucieczka z Tropiku i to tyle na razie z zachcianek... Pieniążków trochę na to brak Tongue
Powyższe zdania są efektem przedawkowania przeze mnie kawy w dniu wczorajszym... Nie mogę kompletnie zasnąć Big Grin Wink

Jeśli podoba ci się moja twórczość, to dodaj podziękowanie na forum Smile
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
12/01/2021 12:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: legutek22
Kaktusik585 Offline
Vip
***
ViP

Skąd: Zielona Góra
Liczba postów: 221
Dołączył: 30/10/2018
Reputacja: 2
Podziękował: 134
Podziękowano mu 156 raz(y)
Post: #4
RE: Buwkowa muzyka
No i to ja szanuje w końcu ktoś kto sucha fajnej muzyki ja osobiście najczęściej słucham Rocka ale zagranicznego i spokojnego ale czasem lubię zrobić sobie odskocznie i posłuchać Rapu ale gównie jednego artysty Kartky<3. Moimi ulubionymi zespołami są : Linkin Park, Nickelback, Godsmack, Shinedown, Bad Wolves, Sunrise Avenue. Nie zbieram płyt ani winyli aczkolwiek zastanawiałem się nad kupnem paru płyt. Fajnie wiedzieć że jeszcze ktoś z młodych osób słucha Rocka ponieważ jak kiedyś był wielki Rock a Rap był mały niestety powoli to się obraca na korzyść Rapu. Daję link do mojej Playlisty na spotify

https://open.spotify.com/playlist/01efP0...HIwnjwNgXU

14/01/2021 01:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: buwek
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
****
Trucker

Skąd: Polesie Lubelskie
Liczba postów: 490
Dołączył: 24/11/2018
Reputacja: 28
Podziękował: 332
Podziękowano mu 1139 raz(y)
Post: #5
RE: Buwkowa muzyka
Ja osobiście wolę stary rock, ale Linkin Park i Nickelback też kocham <3 Rap do mnie kompletnie nie przemawia w formie tego co mamy w Polsce czyli *jakaś syntezatorowa muzyka praktycznie same tony* Blablablabla, albo jeszcze gorszy jest *automat perkusyjny gra rytm* *śpiewa coś chłop z dredami czy innymi kluskami na głowie*... Coś pokroju Eminema, Flo Rida toleruję ze względu na sentyment.

Spotify mnie trochę przeraził ze względu na to że czytałem pewne artykuły na temat tego co wyrabia z dźwiękiem (kompresja dynamiki w celu zwiększenia głośności)...
...Choć w porównaniu do pewnej komercyjnej stacji radiowej z "Zet" w nazwie nie jest źle Tongue



Wink

Jeśli podoba ci się moja twórczość, to dodaj podziękowanie na forum Smile
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
14/01/2021 09:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaktusik585 Offline
Vip
***
ViP

Skąd: Zielona Góra
Liczba postów: 221
Dołączył: 30/10/2018
Reputacja: 2
Podziękował: 134
Podziękowano mu 156 raz(y)
Post: #6
RE: Buwkowa muzyka
Nie zagłębiałem się w to co robi Spotify jak dla mnie ta platforma jest najlepsza do słuchania muzyki. I uważam tak jak ty Rock jest najlepszy ale czasem potrzebuje czegoś innego niż tylko Rocka. Dlatego lubię czasem posłuchać sobie Kartkiego i może jeszcze 2 innych artystów rapowych ale głównie słucham Rock.

14/01/2021 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
****
Trucker

Skąd: Polesie Lubelskie
Liczba postów: 490
Dołączył: 24/11/2018
Reputacja: 28
Podziękował: 332
Podziękowano mu 1139 raz(y)
Post: #7
RE: Buwkowa muzyka



Taka mała reklama Tongue Wink

Jeśli podoba ci się moja twórczość, to dodaj podziękowanie na forum Smile
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
07/06/2021 09:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: legutek22
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
****
Trucker

Skąd: Polesie Lubelskie
Liczba postów: 490
Dołączył: 24/11/2018
Reputacja: 28
Podziękował: 332
Podziękowano mu 1139 raz(y)
Post: #8
RE: Buwkowa muzyka
Jak już i tak siedzę z nudów na forum to odświeżam temat...
Lista moich płyt wraz ze zdjęciami niektórych Big Grin
Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .
Image
Image
Image
Image
Jeżeli chcecie, będę także chwalił się tu każdym nowym zakupem Wink
Pozdrawiam Smile

Jeśli podoba ci się moja twórczość, to dodaj podziękowanie na forum Smile
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
17/09/2021 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: UberMobiljusz (Mobilek)
Daras94 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd: Trzcianka
Liczba postów: 2,119
Dołączył: 02/01/2020
Reputacja: 28
Podziękował: 1403
Podziękowano mu 2678 raz(y)
Post: #9
RE: Buwkowa muzyka
Kiedyś to była muzyka Krawczyk Wodecki...a dzisiaj to jakby kto kijem w pralkie naparzał :E
17/09/2021 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: buwek
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
****
Trucker

Skąd: Polesie Lubelskie
Liczba postów: 490
Dołączył: 24/11/2018
Reputacja: 28
Podziękował: 332
Podziękowano mu 1139 raz(y)
Post: #10
RE: Buwkowa muzyka



Wink

Jeśli podoba ci się moja twórczość, to dodaj podziękowanie na forum Smile
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
30/09/2021 06:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Music Moja muzyka na Sylwestra! Marcin26 2 3,123 03/08/2020 10:23 PM
Ostatni post: mateuszpaluch
  Muzyka - Sierpień kods 1 3,387 13/08/2013 07:30 PM
Ostatni post: pitreekk
  Ulubiona muzyka Czesia CzesieK_BS 2 3,627 13/08/2013 08:27 AM
Ostatni post: CzesieK_BS

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa