Logowanie Zarejestruj


Ankieta: Jak oceniacie swoją pierwszą rozgrywkę w ETS2?
Ankieta jest zamknięta.
Dobrze, naczytałem się wielu poradników i wiedziałem co zrobić 25.00% 1 25.00%
Dobrze, jak weszłem, zaraz wiedziałem co mam robić, a wiedzę nabywałem samodzielnie 75.00% 3 75.00%
Źle, nawet nie chcę o tym mówić. 0% 0 0%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co powinieneś wiedzieć o ETS2, czyli jak rozpocząć karierę [dla początkujących] edit
Autor Wiadomość
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 379
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 18
Podziękował: 277
Podziękowano mu 364 raz(y)
Post: #1
Question Co powinieneś wiedzieć o ETS2, czyli jak rozpocząć karierę [dla początkujących] edit
Witajcie, postanowiłem zrobić taki poradnik, jak według mnie rozpocząć grę, co warto też wiedzieć o grze, aby nie popełnić wielu błędów.
Zapraszam
Pytajnik

1. W tej grze trzeba w miarę przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Obecnie mandaty można tutaj uzyskać za:

- kolizję w ruchu lądowym.
- przejazd na czerwonym świetle
- przekroczenie prędkości (mandat dostajesz jak przekroczysz więcej niż 6 km/h)
- jazda pod prąd (można nawet mandat dostać, jak długotrwale wyprzedzasz na drodze dwukierunkowej.
- brak włączonych świateł w nocy

Mandaty są w różnych wysokościach, więc warto ich unikać.

2. Po wykonaniu pierwszych zleceń odblokowuje się kredyt w wysokości 100000 Euro. Za tą kasę można kupić już swoją pierwszą ciężarówkę. Jednak nie warto tego robić. Lepszym rozwiązaniem jest poczekać do 3 poziomu gry wówczas odblokowuje się pożyczka w wysokości łącznej 500000 Euro , za który możesz już kupić przynajmniej trzy ciężarówki (najtańsze, bez ogromnych tuningów), rozbudować swój pierwszy garaż do trzech miejsc oraz zatrudnić kierowców. Możesz tez kupić jedną wykokszoną ciężarówkę i jedną ciężarówkę dla pracownika wraz z rozbudową garażu. Zaletą takiego rozwiązania jest większa ilość kasy już zarobionej na szybkich zleceniach, oraz lepszy rozwój twojej firmy.

3. Należy pamiętać, że kredyty trzeba spłacać, jak w prawdziwym życiu, na przykład dziennie po zaciągnięciu kredytu[b] 500000 Euro należy płacić ok. 8500 Euro dziennie.

4. W pierwszych etapach gry nie warto inwestować w:
- Jazdę ekonomiczną (nie opłaca się to w szybkich zleceniach, jak i nawet potem, na samym końcu)
- Delikatne ładunki i jazda na czas (tutaj polecam najpierw nabrać większej wprawy (nie dotyczy to graczy zaawansowanych) ).

Na początku rozrywki polecam przez pierwsze trzy poziomy rozwijać długodystansowca, odblokują się trasy do ok. 800 km. Za to można zarabiać już na pewno większą ilość pieniędzy. Potem można robić to schematem ADR, Ważne ładunki, długodystansowiec. A potem ewentualnie delikatne ładunki, jazda na czas, a na samym końcu jazda ekonomiczna. [/b]

5. Niektórzy początkujący zdziwią się, dlaczego oni nie mogą jeździć na przykład po krajach bałtyckich i wschodniej Polski, tylko po np: Niemczech, krajach Beneluxu, wschodniej i północnej części Francji, północnych Włoszech itd. Jest to spowodowane brakiem DLC do gry, które muszą osobno dokupić do gry. Najtańszym DLC jest Going East (zwana w Polsce Ekspansja Polska) dodający pozostałą część Czech, Słowacji, Polski oraz Węgry.) , a najnowszym DLC jest Iberia, która swoją premierę miała 8 kwietnia, dodającym Hiszpanię i Portugalię. Trzeba często dopłacać, ale można też kupić w pakiecie na Steam. Uprzedzę pytanie, po zainstalowaniu DLC dalej grę można kontynuować na swoim save, ale jeżeli nie dokończyłeś zlecenia, to gra przenosi cię do garażu, tak jak po aktualizacjach.

6. Dobra, uznajmy, że początkujący kupił wszystkie DLC mapowe, ale dalej nie może jeździć po np: Chorwacji, Islandii. Niektóre bowiem mapy nie mają swoich DLC, tylko trzeba mieć odpowiednie mody np: Promods. Jednak teraz pewnie tych początkujących graczy ciekawi, dlaczego trzeba posiadać DLC, aby z tych modów korzystać. Jest to spowodowane, że do większości map wykorzystywano elementy, jakie są w płatnych dodatkach do ETS2 np: trawa na terenach bałtyckich.

7. Niektóre mapy wymagający DLC mogą być na osobnym module. Zazwyczaj dzieję się to wtedy, kiedy skala budowanych terenów jest inna, niż standardowa, narzucona przez studio SCS Software Przykładem mapy na osobnym module jest Fikcyjna Polska, która dodaje na chwilę obecną tylko tereny zachodniej Polski (woj. lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie, pomorskie), a skala mapy wynosi 1:5. Dlatego jest ona na innych module. Mapa, które nie wymaga żadnych DLC, a jest na osobnym module to m.in Hungary Map, gdzie jeździmy po Węgrzech w skali 1:3.

8. Tuning może ulepszać, ale też nie raz szkodzić. Przy wymianie podwozia, co prawda bardzo szybko rosną parametry ciężarówki, ale drastycznie jest ograniczany zbiornik paliwa. Należy więc bardzo uważać.

9. Szybkie zlecenia na początku gry są bardzo dobre, pomimo niskich pensji. My, jako kierowca musi skupiać się na ładunku i dojeździe do celu, natomiast za uszkodzenia ciężarówki, tankowanie na stacjach, czy za bramki na autostradach płaci zleceniodawca. Dlatego nie warto zaraz po 1 poziomie śpieszyć się z kupowaniem, lepiej jest poczekać do trzeciego poziomu.

10. Od wersji 1.41 istnieje w grze oficjalny multiplayer o nazwie Convoy. Pozwala on na tworzenie własnych sesji i nawet ustawianiu hasła dla prywatnych serwerów multiplayer. Tryb został stworzony z myślą dla lokalnych, małych, rodzinnych rozgrywek, jednak można dołączać do otwartych sesji, nieoznaczonych niebieską kłódką.

Zalety:

1. Uniknięcie wieloetapowej instalacji aplikacji TruckersMP.

2. Można dołączać do sesji z różnych kont w grze, nie ma powiązań z kontem Steam (co dla niektórych jest wadą)

3. Zoptymalizowany z konwojem ruch pojazdów AI (czego nie ma w Truckersie)

4. Spokojniejsza gra, bez graczy trollujących innych.

5. Realniejsze CB Radio (dodanie zakłóceń, dźwięków po zakończeniu rozmowy, możliwych do zmienienia w ustawieniach rozgrywki)

6. Możliwość zagrania prywatnie w ets2 razem z znajomymi poprzez ustawienie hasła.

7. Od wersji 1.42 możliwość korzystania z modyfikacji dowolnych.

Wady:

1. Serwer może pomieścić maksymalnie 7 osób+ admin, chyba, że ustawiono mniejszą liczbę slotów w ustawieniach.

2. Czasem występują błędy z ruchem pojazdów AI lub lagi.

Podsumowując, wcale nie trzeba zakładać aplikacji TruckersMP, aby grać sobie z innymi, ale warto liczyć się z tym, że dopóki studio SCS Software nie wprowadzi jakiś zmian, nie będzie można grać w jakąś dużą liczbę osób. Z jednej strony to dobrze, że nie ma jakiś molochów, jak często na Truckersie, jednak z drugiej strony wolałoby się grać większą ilość graczy. Trzeba czekać na jakieś zbalansowanie.

11. Jednak, jeżeli ktoś nie lubi grać z innymi, a chcę wykonywać jakieś questy, można podpiąć swój profil w grze pod platformę World of Trucks. [/color][/b] Często odbywają się różne eventy, zazwyczaj świąteczne, ale też inne, za które można otrzymywać różne nagrody, jak zestawy do malowania, czy przedmioty do ciężarówek.

Należy pamiętać, że:
- Czas na wykonanie zadania jest nie w grze, lecz prawdziwy. Na przykład, jak masz jakieś zlecenie na 10 godzin, jest to 10 godzin w rzeczywistości, nie w grze.


Mam nadzieję, że spodoba się wam poradnik. Jeżeli się spodoba zawsze możecie zostawić punkcik reputacji, lub podziękowanie. Do niczego was nie zmuszam, ale jeżeli ktoś chcę, zawsze możecie zostawić Smile

Poradnik był przeze mnie edytowany, żeby był bardziej czytelny i wygodniejszy w przeglądaniu.

Poradnik stworzony został tylko i wyłącznie dla strony etrucks.pl. Zabrania się go kopiowania w całości lub w części na inne fora Wykrzyknik

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06/11/2021 08:19 PM przez superpiotr4.)
07/04/2021 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: VoreZ , Michal_Z_gno , michalz , Bozo , Lodomirel , Gandi , PiekarniKk , Kukasz
VoreZ Offline
:)
***
ViP

Skąd: Polska
Liczba postów: 310
Dołączył: 15/10/2020
Reputacja: 13
Podziękował: 216
Podziękowano mu 416 raz(y)
Post: #2
RE: Co powinieneś wiedzieć o ETS2, czyli jak rozpocząć karierę [dla początkujących]
przydatny poradnik dla nowych w swiecie ets, leci rep i podziekowanie Wink

07/04/2021 09:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 379
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 18
Podziękował: 277
Podziękowano mu 364 raz(y)
Post: #3
RE: Co powinieneś wiedzieć o ETS2, czyli jak rozpocząć karierę [dla początkujących]
(07/04/2021 09:54 AM)xV0reZ napisał(a):  przydatny poradnik dla nowych w swiecie ets, leci rep i podziekowanie Wink

Dzięki. Pozdrawiam serdecznie Smile

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
07/04/2021 09:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gandi Offline
Zarejestrowany
*
Zarejestrowani

Skąd: Toruń
Liczba postów: 3
Dołączył: 26/07/2021
Reputacja: 0
Podziękował: 1
Podziękowano mu 1 raz(y)
Post: #4
RE: Co powinieneś wiedzieć o ETS2, czyli jak rozpocząć karierę [dla początkujących] edit
Dzięki za poradnik, szukam jakiś informacji na temat naczep dla swoich pracowników jakieś polecacie?
26/07/2021 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: superpiotr4
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 379
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 18
Podziękował: 277
Podziękowano mu 364 raz(y)
Post: #5
RE: Co powinieneś wiedzieć o ETS2, czyli jak rozpocząć karierę [dla początkujących] edit
(26/07/2021 09:10 PM)Gandi napisał(a):  Dzięki za poradnik, szukam jakiś informacji na temat naczep dla swoich pracowników jakieś polecacie?

Powiem ci szczerze, że jeżeli chodzi o naczepy, to nie brałbym jakiś bardzo tanich. Lepiej trochę dołożyć, zwłaszcza dla tych kosztowniejszych zleceń, za które dostajesz więcej pieniędzy.... Ale mogę się mylić, dlatego, jakby jeszcze ktoś dał jakąś opinię.

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
28/07/2021 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak zwiększyć wydajność czyli 10 kroków do optymalizacji ETS2 Michal_Z_gno 60 135,678 23/04/2021 01:35 PM
Ostatni post: Kaktusik585

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa