Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z 920
Autor Wiadomość
Driell Offline
Zarejestrowany
*
Zarejestrowani

Skąd:
Liczba postów: 4
Dołączył: 16/05/2021
Reputacja: 0
Podziękował: 1
Podziękowano mu 0 raz(y)
Post: #1
Problem z 920
Witam jestem tu nowy.

Od niedawna zacząłem bawić się w ets2. Dlatego tez zakupiłem sobie g920 do tej gierki.
Otóż mam z nią mały problem którego nie mogę rozwiązać. Przeczytałem większość tematów związanych z ty i nic sensownego nie znalazłem.
Oto co się dzieje.
W oprogramowaniu lgs mam wszystko na minimum a kierownica bardzo ciężko chodzi (na sucho bez żadnej gry) , po włączeniu ets2 i ustawieniu parametrów kierownicę da się ustawić i w miarę jest ok . Ale jak się wyłączy i włączy grę i od razu przejdzie się do trybu jazdy kierownica chodzi ciężko dopiero wejście w opcje ją tak jakby aktywuje i chodzi wedle zadanych wcześniej parametrów.

Sprawdzałem jeszcze na Snowrunnerze i tam tez kierownica ciężko chodzi nawet jak wszystkie opcje da się na 0.
Wersja oprogramowania to lgs 9.02.65
Chciałem nawet już zainstalować niepolecanego ghab`a ale przy próbie instalacji wyskakuje że oprogramowanie jest nieklompatybile z moim systemem (a mam win 8 x64)

Mógłby ktoś coś poratować??
Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.

A żeby nie było dioda świeci ciągłym światłem , przy włączeniu kompa kalibruje się, podłączona jest pod usb2.0
16/05/2021 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Italiano Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 46
Dołączył: 17/04/2020
Reputacja: 2
Podziękował: 2
Podziękowano mu 24 raz(y)
Post: #2
RE: Problem z 920
Ogólnie rzecz biorąc kierownica podłączona i będąca "na sucho", po kalibracji będzie Ci chodzić ciężko bo sprężyna centrująca jest po prostu wtedy ustawiona na maksa, prawdopodobnie dlatego, żeby na sucho Ci się kierownica nie "lyrała". Dopiero jak się ją odłączy od kompa, tudzież od prądu to będzie sobie latała luźno.

W przypadku włączenia i wyłączenia gry. Czasami oprogramowanie nie nadąża jakby z ponownym dostosowaniem Force Feadbacka do nowej gry. Podobne nieogarnianie może Ci się zdarzyć, gdy przejdziesz Alt+Tab'em do innej aplikacji i wrócisz do ETS'a, zdarzyło mi się to kilka razy, taka po prostu jest chyba natura tego oprogramowania.

Co do Snowrunner'a to nie testowałem niestety, więc ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć.
16/05/2021 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Driell
Driell Offline
Zarejestrowany
*
Zarejestrowani

Skąd:
Liczba postów: 4
Dołączył: 16/05/2021
Reputacja: 0
Podziękował: 1
Podziękowano mu 0 raz(y)
Post: #3
RE: Problem z 920
(16/05/2021 08:14 PM)Italiano napisał(a):  Ogólnie rzecz biorąc kierownica podłączona i będąca "na sucho", po kalibracji będzie Ci chodzić ciężko bo sprężyna centrująca jest po prostu wtedy ustawiona na maksa, prawdopodobnie dlatego, żeby na sucho Ci się kierownica nie "lyrała". Dopiero jak się ją odłączy od kompa, tudzież od prądu to będzie sobie latała luźno.

W przypadku włączenia i wyłączenia gry. Czasami oprogramowanie nie nadąża jakby z ponownym dostosowaniem Force Feadbacka do nowej gry. Podobne nieogarnianie może Ci się zdarzyć, gdy przejdziesz Alt+Tab'em do innej aplikacji i wrócisz do ETS'a, zdarzyło mi się to kilka razy, taka po prostu jest chyba natura tego oprogramowania.

Co do Snowrunner'a to nie testowałem niestety, więc ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć.

Dzięki za odpowiedź. To moja pierwsza kiera więc za dużo nie wiem. Ale trochę to nielogiczne że w lgs są ustawienia które nie możesz na bieżąco skontrolować tylko dopiero po wejściu do gry. a co do włączenia to miałem też na mysli sytuacje ponownego włączenia komputera i gry np na drugi dzień
16/05/2021 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Italiano Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 46
Dołączył: 17/04/2020
Reputacja: 2
Podziękował: 2
Podziękowano mu 24 raz(y)
Post: #4
RE: Problem z 920
Ano niestety, skontrolować to można jedynie dopiero w grze. Takie rzeczy jak regulacja konta obrotu itp. Tym bardziej, że sam LGS nie ma możliwości wysyłania sygnału Force Feadback (a przynajmniej ja nie zlokalizowałem), musi to zrobić sama gra.
Ogólnie, pamiętam, że w G27 i jeszcze wtedy Logitech Profilerem był taki problem, że należało wcześniej zainstalować LP a dopiero później podłączyć kierownicę, bo kierownica jakieś swoje sterowniki instalowała i nie współpracowała z Profilerem. Może w tym wypadku jest podobnie, chociaż nie chce mi się wierzyć. Sam LGS nie oczekuje podłączenia sprzętu, natomiast Profiler tego wymagał.
16/05/2021 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Driell Offline
Zarejestrowany
*
Zarejestrowani

Skąd:
Liczba postów: 4
Dołączył: 16/05/2021
Reputacja: 0
Podziękował: 1
Podziękowano mu 0 raz(y)
Post: #5
RE: Problem z 920
Gdzieś wyczytałem że dopiero format pc pomógł bo jakieś bugi się robiły sterownika. Jak wyłączę sprężynę centrującą to w grze kierownica wariuje, jak dotknę ustawień kierownicy(w grze) to albo drży albo skręca na maksa w prawo
16/05/2021 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bikbiker Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 40
Dołączył: 15/05/2011
Reputacja: 1
Podziękował: 36
Podziękowano mu 16 raz(y)
Post: #6
RE: Problem z 920
A masz w LGS stworzone profile dla danej gry? W takim profilu musi być przypisana aplikacją po której włączeniu aktywuje się dany profil.
17/05/2021 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Italiano Offline
Użytkownik
**
Użytkownik

Skąd:
Liczba postów: 46
Dołączył: 17/04/2020
Reputacja: 2
Podziękował: 2
Podziękowano mu 24 raz(y)
Post: #7
RE: Problem z 920
(16/05/2021 08:55 PM)Driell napisał(a):  Gdzieś wyczytałem że dopiero format pc pomógł bo jakieś bugi się robiły sterownika. Jak wyłączę sprężynę centrującą to w grze kierownica wariuje, jak dotknę ustawień kierownicy(w grze) to albo drży albo skręca na maksa w prawo

To dziwne zachowania, nigdy się z takimi nie spotkałem. Być może do formatu PC bym się nie posuwał, ale pogrzebać, żeby wywalić sterownik można by było. No i jednocześnie najpierw zainstalować LGS a potem podłączyć kierownicę do kompa.

(17/05/2021 11:53 AM)bikbiker napisał(a):  A masz w LGS stworzone profile dla danej gry? W takim profilu musi być przypisana aplikacją po której włączeniu aktywuje się dany profil.

Co do ustawień profilu, to nie są one wymagane. Ja osobiście używam domyślnego profilu i póki nie chcę zmniejszyć kąta obrotu do np F1 2020, to wszystko działa na jednym, domyślnym profilu. Z resztą do F1 też go używam, po prostu przed grą przestawiając ten kąt obrotu.
Także do prawidłowego działania gry profile wymagane nie są.
17/05/2021 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Driell Offline
Zarejestrowany
*
Zarejestrowani

Skąd:
Liczba postów: 4
Dołączył: 16/05/2021
Reputacja: 0
Podziękował: 1
Podziękowano mu 0 raz(y)
Post: #8
RE: Problem z 920
(17/05/2021 02:57 PM)Italiano napisał(a):  To dziwne zachowania, nigdy się z takimi nie spotkałem. Być może do formatu PC bym się nie posuwał, ale pogrzebać, żeby wywalić sterownik można by było. No i jednocześnie najpierw zainstalować LGS a potem podłączyć kierownicę do kompa.

Chyba tak będę musiał spróbować. Bo jak dobrze kojarzę to najpierw podłączyłem kierę a później lgs. Tylko muszę poszukać jakiegoś programu bo samo odinstalowanie nic nie daje bo jak zainstaluje nowy sterownik to po włączeniu ma zapamiętane ustawienia poprzedniego
17/05/2021 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa