Logowanie Zarejestruj

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowości na Fikcyjnej Polsce
Autor Wiadomość
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
ViP

Liczba postów: 199
Reputacja: 14
Podziękował: 184
Podziękowano mu 435 raz(y)
Nowości na Fikcyjnej Polsce
Cześć! Za zgodą Franka tworzę temat, gdzie zamieszczane będą nowości na mapie Fikcyjna Polska.

Na sam początek, wrzucam mapę Fikcyjnej Polski po połączeniu z Szlakiem Buwka.
Tutaj mapa podglądowa niskiej jakości Patykiem_1 : Image
I tu w linku drugi wysokiej jakości Cool : https://cdn.discordapp.com/attachments/8...nknown.png

Wszelkie podziękowania i dobre słowa proszę kierować do Franka, nie dziękujcie mi na forum, ponieważ moje prace będą trafiać na inny wątek Big Grin .
Podziękować Frankowi, zobaczyć więcej nowości lub po prostu pogadać, możecie na Discordzie Fikcyjnej Polski Wink Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Pozdrawiam Smile
05/06/2021 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , bedi , PatrykPL , Nicko , Pablo1985a8 , befsztyk , Ziom , michalfrackiewicz , adamets2 , mangat , superpiotr4
Szymuś. Offline
Trucker
Trucker

Reputacja: 2
Podziękował: 137
Podziękowano mu 171 raz(y)
RE: Nowości na Fikcyjnej Polsce
Zaczyna to wyglądać fajowo.

05/06/2021 04:50 PM
PatrykPL Offline
Zarejestrowani

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękował: 400
Podziękowano mu 7 raz(y)
Jest miazga, teraz tylko czekam na A4 w kierunku Górnego Śląska i będzie kozak.

TOP 1: Fikcyjna Polska 1:5 [*]
TOP 2: Promods+RM+PR
TOP 3: Pomezania Map 1:1

"priv projekt" wstrzymany.
07/06/2021 02:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
ViP

Na Fikcyjnej Polsce ostatnio dzieje się dużo rzeczy.
Z jednej strony ja przebudowuję pewne stare tereny... http://etrucks.pl/thread-52358-post-3776...#pid377617

A Franek buduje i zarazem poprawia po mnie autostradę A4.
Za jego zgodą wrzucam kilka zdjęć ze wspomnianej A4. Smile
Image
Image
Image
Image
Rosyjska tabliczka z okresu II Wojny Światowej BĘDZIE w Udaninie Smile Cieszę się, że ten mój stary model sprzed roku znalazł zastosowanie Tongue

Jeśli podoba ci się moja twórczość, to dodaj podziękowanie na forum Smile
Image
02/07/2021 12:01 PM
 Podziękowań: PatrykPL , Michal_Z_gno , Ziom , superpiotr4
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
ViP

Dziś nadszedł czas na finalne ujawnienie informacji, co robię od miesiąca dla Fikcyjnej Polski.
Dotąd nie dawałem wyraźnych znaków o dokładnym położeniu terenów, które są w przebudowie. Część osób słusznie odgadła, na jakich terenach jestem...
Ogłaszam oficjalnie, że Poznań i okolice są przebudowywane na Fikcyjnej Polsce.
Zachodnie obrzeża Poznania w większości pochodzą jeszcze z mapy "Fikcyjna Wielkopolska", oznacza to, że tereny te są w skali 1:2. Sam Poznań w wielu miejscach nie trzyma się podkładu, miejsca w grze, są w nieodpowiednim miejscu względem mapy.
W związku z powyższymi problemami Franek powierzył mi przebudowę tych sektorów. Jako najważniejsze cele miałem: Optymalizację i przeskalowanie terenów do skali 1:5. Z tego powodu zniknęły miasta takie jak Swadzim, czy Tarnowo Podgórne. W "rekompensacie" otrzymacie drogę łączącą lotnisko Ławica z S11, czy nową/odświeżoną DK92 na odcinku Pniewy-Poznań Smile .
A co z samym Poznaniem?
Sam Poznań również zostanie przebudowany, ponieważ nie zgadza się w większości z podkładem. Obecnie przyjąłem "taktykę" by zostawić zachodnią część Poznania, która zostanie połączona z A2 węzłem Komorniki. Image
W kolejnych aktualizacjach będziecie jednak otrzymywać kolejne części tego miasta...
W związku z tym, że browar Lech jak i okolice na razie zniknęły, bo nie zgadzały się z podkładem, teleport na Pomorze został przeniesiony na lotnisko Ławica. Myślę że takie proste rozwiązanie do czasu zbudowania reszty Poznania wystarczy Big Grin . Image
Ty tylko ten Poznań zbeszczeszczysz...
Oczywiście opinie są podzielone, myślę jednak, że będziecie zadowoleni z ostatecznego rezultatu. Przeskalowanie tych terenów pozwoli docelowo na ich jeszcze większą rozbudowę w przyszłości, czy wyprowadzenie nowych dróg, o których przy nieodpowiedniej skali, czy położeniu nie było nawet mowy Smile

Podsumowując: Przebudowuję i przeskalowuję Poznań i jego obrzeża. Na razie pojawi się zachodnia część miasta, reszta będzie dobudowana w przyszłości.
(Na mapce macie przedstawiony aktualny stan, który może się zmienić. Wink )

Zachęcam wszystkich do śledzenia mojego tematu o budowie terenów na FP. Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
I na Discorda FP Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Pozdrawiam Big Grin

Image
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06/07/2021 08:44 PM przez buwek.)
06/07/2021 10:46 AM
 Podziękowań: adamets2 , superpiotr4 , klops
Adam.J Offline
Map Maker na Emeryturze.
Trucker

Liczba postów: 1,037
Reputacja: 76
Podziękował: 2555
Podziękowano mu 1134 raz(y)
Dobrze napisałem Ty tylko ten Poznań zbeszczeszczysz... bo znam twoje metody, lenistwo, kopiuj wklej i wysługiwanie się innymi tak działałeś i wątpię żebyś tak od razu się zmienił

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
06/07/2021 11:30 AM
 Podziękowań: UberMobiljusz (Mobilek) , MATAMET , Ziom
UberMobiljusz (Mobilek) Offline
Prisoner of the Highway
ViP

Liczba postów: 91
Reputacja: 9
Podziękował: 280
Podziękowano mu 297 raz(y)
Sam Poznań w większości tworzony był już na Fikcyjnej Polsce. Z Wielkopolski ostał się bodajże kawałek Sadów, który i tak został dość mocno przebudowany. Dobrze to pamiętam, bo miałem z tymi terenami styczność trochę wcześniej niż pozostali. Terenów nie oceniam, aczkolwiek trochę dziwna wydaje mi się Twoja taktyka z usuwaniem dwóch miast, by dodać zamiast tego jedną niezbyt długą drogę, gdy jednocześnie piszesz o większych możliwościach rozbudowy. Abstrahując od tego, że od początku Poznań był budowany w skali 1:5, to przerabiając rzekome tereny ze skali 1:2 na skalę 1:5 nie powiększasz ich, a je zmniejszasz.

Image
06/07/2021 04:41 PM
 Podziękowań: Adam.J , Kaktusik585 , Michal_Z_gno , MATAMET , Jakubek , Ziom
MATAMET Offline
Trucker
Trucker

Liczba postów: 249
Reputacja: 78
Podziękował: 529
Podziękowano mu 1252 raz(y)
Nie wiem co to za debilny pomysł z usunięciem Tarnowa Pdgr oraz kluczowych dla Poznania dzielnic, nad którymi siedziałem tygodnie żeby były oddane 1:1, jak dworzec autobusowy na Sobieskiego, Franowo z M1 i browarem, usunąłeś masę dobrych jakościowo terenów żeby porobić jakieś bezsensowne uproszczenia, popsułeś tym cały koncept Poznania.

I nie, Poznań nigdy nie był nawet zaczęty na FW, całe miasto było tworzone już na samej FP.

Image
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06/07/2021 08:10 PM przez MATAMET.)
06/07/2021 08:04 PM
 Podziękowań: UberMobiljusz (Mobilek) , Michal_Z_gno , Jakubek , Jakubek1993 , Adam.J , Ziom , Kaktusik585 , Dorpolowy , adamets2 , Radzio
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
Administrator

Liczba postów: 15,101
Reputacja: 625
Podziękował: 33419
Podziękowano mu 14829 raz(y)
Trochę głupotą jest plan usuwania czegokolwiek z Poznania i okolic bo tereny są wykonane świetnie z co najmniej dwóch powodów - 1. MATAMET świetnie zna się na edytorze i tereny wykonał zgodnie z obecnymi standardami prac w ME, 2. Sam pochodzi z tych okolic więc praca była taka bardziej sentymentalna czyli jednym słowem wykonana lepiej niż gdy robi się obce tereny.

Więc po co usuwać coś co jest super i moim zdaniem lepszym posunięciem byłoby jedynie rozbudować to co jest ale w stronę Kórnika, Środy Wlkp, Jarocina, Krotoszyna i Trzebnicy aby stworzyć nowe połączenie do Wrocławia i ewentualnie można tam jeszcze połączyć ten Krotoszyn z Rawiczem (obecny na FP) kawałkiem DK36. W takim koncepcie byłby ładny kawał nowych dróg do zwiedzenia i nowe połączenie dwóch głównych miast na mapie co byłoby bardzo korzystne dla siatki połączeń na FP.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06/07/2021 08:36 PM przez Michal_Z_gno.)
06/07/2021 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: UberMobiljusz (Mobilek) , MATAMET , Jakubek , Jakubek1993 , Adam.J , Ziom , Kaktusik585 , Pablo1985a8 , adamets2
buwek Offline
Najleniwszy map-maker
ViP

Cóż, miałem nie odpowiadać, ale Michał mnie sprowokował do odpowiedzi...
Zgadzam się-tereny są świetne, piękne i dobrze zrobione przez osobę pochodzącą z rejonu.

W okolicach Tarnowa Podgórnego, Sadów itp. było jednak wymagane usunięcie części terenów, bo one kompletnie nie trzymały się ni skali ni podkładu.
W przypadku Poznania sprawa wygląda podobnie... Tutaj może zbyt uogólniłem w poście i ten błąd jestem zmuszony poprawić.
Otóż, gdy spojrzymy sobie na podkład i na przykład położenie węzła Poznań Komorniki na A2, widzimy od razu że jest ona za długa. Skorygowanie długości A2 pociągnęło automatycznie za sobą konieczność edycji drogi na Ławicę(bodajże DW307) i DK92-w tym usunięcia Swadzimia.
Dodatkowo droga prowadząca z Poznań Komorniki w kierunku centrum Poznania, nazywać ją będę roboczo ex-DK5, również była za daleko w stosunku do podkładu, była w nieodpowiednim miejscu. Na ex-DK5 był węzeł typu rondo pod wiaduktem. Na wschód od tego węzła było właśnie M1 i Lech. Było to w zupełnie złym miejscu niż jest to na mapie, dlatego na razie to zniknęło. Nie usunąłem tamtej okolicy ze względu na wykonanie, a na złe położenie. W przyszłości wróci to, ale w odpowiednie miejsce.
Duża część Poznania pozostanie taka jaką ją zastałem.

Mam nadzieję że rozwiałem pewne wątpliwości... Przepraszam jeśli walnąłem gdzieś błąd, ale mamy późny wieczór.
Pozdrawiam.

Image
06/07/2021 08:42 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa