eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: zmiany biegow (automat)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich koledzy mam pytanie czy jest możliwość aby biegi w automatycznej skrzyni biegów bez funkcji adaptacji biegów biegi zmieniały się wcześniej chodzi mi o to aby kolejny bieg wkladal się przy prędkości obrotowej 1300-1400?
Bo taka jazda ze startuje z pod swiatel z 1 i wrzuca mi potem 5 i ciągnie jak muł jest męcząca ? za wszelkie udzielone odpowiedzi dziękuję.
Odznacz Sobie w ustawieniach '' Adaptacyjna automatyczna skrzynia biegów '' i zobacz czy pomoże.
chodzi mi o to aby bez tej funkcji to jakos zmienic
Musiałbyś (chyba) znaleźć defy opisujące jak skrzynia ma przerzucać biegi i tam pozmieniać (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi). Do tego musisz mieć wypakowane base.scs z głównego folderu z grą, za pomocą SCS Extractora (czy jakoś tak).
To że muszę zmienić defy opisujące zmianę biegów to ja to wiem Big Grin tylko pytanie brzmi gdzie go znaleźć
(08/07/2017 08:14 PM)skaecik napisał(a): [ -> ]Do tego musisz mieć wypakowane base.scs z głównego folderu z grą, za pomocą SCS Extractora (czy jakoś tak).

Na przykładnie Scanii RJL

C:\Users\Lenovo M83\Documents\Euro Truck Simulator 2\mod\Scania R Streamline modifications v2.2 by RJL.zip\def\vehicle\truck\scania.rs\transmission\

i tu wyszukujesz interesującą Cię skrzynię

EDIT
Ale co zmienić żeby przy innych obrotach to nie wiem
No to tak jak teraz kolego napisałeś to tam nic nie ma nic się nie zmieni już wcześniej patrzyłem czy coś się da ale nie ma nic mam mod na dafa i zadaje sobie pytanie dlaczego ten daf zmienia biegi przy 1400obrtow A inne ciężarówki nie obrotomierz.jest dobrze wyskalowany więc jakiejś tu pomyłki nie ma na 100%zmienia przy 1400a inne ciężarówki nie i sie chce wiedzieć co trzeba zrobić aby zrobić tak że wszystkimi ciezarowkami
Tego to ja już niestety nie wiem, musisz poczekać aż ktoś bardziej obeznany się odezwie Wink
spróbuj ustawić w innych truckach te same cyferki, które są w dafie - chodzi o skrzynię biegów.
Przekierowanie