eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Własna rejestracja Schwarzmuller
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, chciałbym zmienić rejestrację na własną w naczepie SCS Schwarzmuller Reworked v1, jest taka możliwość zadeklarowana przez autora ale ja jestem w tym temacie całkowicie zielony więc proszę o pomoc Smile
Ale chcesz też wymieniać kolor w rejestracji? Jeżeli tak to na tym się nie znam. Natomiast wiem jak wymienić literki na rejestracji. Wchodzisz w definicję miasta np. Szczecin i zmieniasz tam literki. To tyle.Smile
(30/09/2018 12:53 PM)Jakubek napisał(a): [ -> ]Ale chcesz też wymieniać kolor w rejestracji? Jeżeli tak to na tym się nie znam. Natomiast wiem jak wymienić literki na rejestracji. Wchodzisz w definicję miasta np. Szczecin i zmieniasz tam literki. To tyle.Smile

Ogólnie autor napisał coś takiego:

If you want to change licence plate texture to your own, then in game select "Your Custom Licence Plate", then go to vehicle/trailer_owned/upgrade/licence_plate/schwarz/textures and find lp_custom.dds (open and change it to yours).

Wszystko się zgadza (cała ścieżka) tylko mam problem z otwarciem i zmianą tego pliku lp_custom.dds
Czy masz program DXTBmp, inaczej nie odpalisz pliku dds.
(30/09/2018 01:44 PM)neverwinter210 napisał(a): [ -> ]Czy masz program DXTBmp, inaczej nie odpalisz pliku dds.

Nie mam, ale zaraz będę miał. Mógłbyś mnie poprowadzić krok po kroku co mam zrobić jak już będę mógł otworzyć ? Czy to będzie tak proste że sam sobie poradzę?
Grunt abyś ustawił w tym programie jaki program graficzny ma się otwierać do edycji grafiki. Robisz to w następujący sposób. Odpalasz DXTBmp wchodzisz w Prefs->Select Editor->nazwa programu graficznego->Otwórz.
1. Następnie klikasz na plik dds jaki chcesz edytować.
2. Później klikasz dwa razy na grafikę.(Powinna Ci się otworzyć grafika w wybranym wcześniej programie graficznym).
3. Edytujesz grafikę.
4. Zapisujesz.
5. W programie DXTBmp wybierasz Image->Reload after Edit powinien Ci wtedy wskoczyć Twój edytowany obraz.
6. Ostatnie to zapis pliku dds, czyli File->Save As->DDS Texture. Pamiętaj aby sprawdzić czy nazwa pliku jest taka sama jak oryginał i czy jest ustawiony typ pliku DDS DXT5.

Mam nadzieję, że rozumiesz.
(30/09/2018 02:02 PM)neverwinter210 napisał(a): [ -> ]Grunt abyś ustawił w tym programie jaki program graficzny ma się otwierać do edycji grafiki. Robisz to w następujący sposób. Odpalasz DXTBmp wchodzisz w Prefs->Select Editor->nazwa programu graficznego->Otwórz.
1. Następnie klikasz na plik dds jaki chcesz edytować.
2. Później klikasz dwa razy na grafikę.(Powinna Ci się otworzyć grafika w wybranym wcześniej programie graficznym).
3. Edytujesz grafikę.
4. Zapisujesz.
5. W programie DXTBmp wybierasz Image->Reload after Edit powinien Ci wtedy wskoczyć Twój edytowany obraz.
6. Ostatnie to zapis pliku dds, czyli File->Save As->DDS Texture. Pamiętaj aby sprawdzić czy nazwa pliku jest taka sama jak oryginał i czy jest ustawiony typ pliku DDS DXT5.

Mam nadzieję, że rozumiesz.

Dzięki Wielkie !! Powoli zrobię Big Grin
Zapraszam do tematu tu http://etrucks.pl/thread-10166.html .
Ogarnąłem temat, wszystko jest już na swoim miejscu, temat niejako zamknięty Big Grin
Przekierowanie