eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Problem z zapisywaniem w Map Edytorze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć wszystkim.

Mam problem z edytorem, konkretnie taki, że ten nie pozwala zapisać mi mapy. Wyświetlają się takie o to błędy:

Image
Image

Ma ktokolwiek może pomysł czym to może być spowodowane? Mam folder "base" i "map", w pliku "config" wszystko ustawione jak trzeba. Próbowałem nawet reinstalować grę, przy okazji wyczyściłem folder w dokumentach. Grę otwieram w trybie okienkowym jako administrator. I nic...

Ciągle to samo, a już nie mam dalej pomysłów co mogę zrobić Sad Nie mam też żadnych modów, ani niczego na workshopie steamowym. Nie jestem wstanie rozpocząć zabawy z edytorem jak nawet nie chce zapisać mi się żadna mapa. Macie ludzie jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić?!
A na pewno masz folder base w folderze z zainstalowaną grą, bo ten błąd jest ewidentny do tego że nie może znaleźć folderu base.
Oczywiście. Wszystko chyba jest tak jak powinno.

Image
Image
Image

(Swoją drogą przepraszam za zdjęcia telefone, ale akurat mam odpalone forum na smartfonie)

W każdym razie idąc podrzuconym przez ciebie tropem sprawdziłem jeszcze zgodność plików poprzez steam myśląc, że może jest coś z tymi plikami w folderze no ale nic się nie stało.

Natomiast teraz najlepsze: Wziąłem cały folder "Euro Truck Simulator 2" z folderu "common" z grami ze steama i go usunąłem. Następnie wszedłem na steam i odpaliłem grę... Co ciekawe gra uruchomiła się bez najmniejszego problemu pomimo braku folderu "Euro Truck Simulator 2" w folderach "steam" >"steamapps" > "common", czy to co się wydarzyło jest wogóle możliwe?

Przywróciłem już ten folder, ale nie za bardzo wiem co się stało. Gra zapisuje swoje pliki systemowe jeszcze w innym miejscu? Dziwne to wszystko.
Mapę widzę masz na osobnym module więc pytanie podstawowe czy mapa ma wszystkie niezbędne elementy Pytajnik A konkretniej na takiej mapce muszą być minimum dwie firmy w jednej miejscowości - bez tego nic nie zdziałasz.
(31/08/2019 10:14 AM)Michal_Z_gno napisał(a): [ -> ]Mapę widzę masz na osobnym module więc pytanie podstawowe czy mapa ma wszystkie niezbędne elementy Pytajnik A konkretniej na takiej mapce muszą być minimum dwie firmy w jednej miejscowości - bez tego nic nie zdziałasz.

O proszę! Dzięki, wreszcie jakieś informacje, których nigdzie indziej nie spotkałem. Nie miałem pojęcia, że mapa musi mieć konkretne elementy, aby można było ją zapisać. Sprawdzę oczywiście po południu i może wreszcie wszystko będzie śmigać.

Są jeszcze inne elementy bez których mapa mi się nie zapisze? Muszę o tym wiedzieć bo przecież bez zapisywania stanu swojej mapy to daleko nie zabrnę. Po tym jak załóżmy kilka godzin poracuję w edytorze i będę chciał go zamknąć to muszę mieć taką możliwość. Dlatego powstawiam wszystkie niezbędne elementy na samym początku tak, aby tylko dało się ją zapisać.
Musisz jeszcze mieć garaż (jeżeli oczywiście chcesz po niej pojeździć). Smile
Może być jeszcze coś takiego że folder z zainstalowaną grą jeśli to jest dysk systemowy może w właściwościach być tylko do odczytu i wtedy nie zapiszesz tam też mapy.
Masz prawa admina? Też mam ten problem posłucham rad kolegów
(31/08/2019 09:50 AM)QbaGangst3r napisał(a): [ -> ]Natomiast teraz najlepsze: Wziąłem cały folder "Euro Truck Simulator 2" z folderu "common" z grami ze steama i go usunąłem. Następnie wszedłem na steam i odpaliłem grę... Co ciekawe gra uruchomiła się bez najmniejszego problemu pomimo braku folderu "Euro Truck Simulator 2" w folderach "steam" >"steamapps" > "common", czy to co się wydarzyło jest wogóle możliwe?
Przywróciłem już ten folder, ale nie za bardzo wiem co się stało. Gra zapisuje swoje pliki systemowe jeszcze w innym miejscu? Dziwne to wszystko.

Na twardym dysku masz zainstalowaną kopie gry.
Jeśli odłączysz internet to wtedy uruchomienie ze steama będzie niemozliwe, ale masz komunikat braku połączenia i wybór uruchomienia gry w trybie offline.
Normalnie uruchomisz grę i wtedy gra korzysta właśnie z tych plików na komputerze.

Skasowałeś ten katalog , ale dalej miałeś internet i aktywny steam i gra po prostu nie korzystała z tych plików.
(31/08/2019 11:23 AM)Adam.J napisał(a): [ -> ]Może być jeszcze coś takiego że folder z zainstalowaną grą jeśli to jest dysk systemowy może w właściwościach być tylko do odczytu i wtedy nie zapiszesz tam też mapy.

Faktycznie tak było. Postanowiłem nawet odpalić edytora po prostu na mapie europy, a nie żadnym osobnym module. (aby nie musieć stawiać tych elementów niezbędnych do zapisania mapy). Ale co ciekawe sama mapa europy też nie chce mi się zapisywać i to nadal pomimo tego, że zmieniłem we właściwościach pliku aby ten nie był tylko do odczytu. Ten sam błąd dalej

(31/08/2019 12:04 PM)filipiaaczeq napisał(a): [ -> ]Masz prawa admina? Też mam ten problem posłucham rad kolegów


Grę odpalam jako administrator
Stron: 1 2
Przekierowanie