eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Lagi na promods+poland rebuilding
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam!
Czy u was też występują lagi na promodsie i polandzie?
Przykładowo jadąc autostradą moje fps wachają się między 55/60, natomiast gdy zbliżam się do terenów gdzie jest więcej modeli potrafią spadać np. do 28fps, po czym znowu rosną do około 40.
Na czystej mapie bez promodsa, polanda ten problem nie występuje. Czyżby było to spowodowane optymalizacją samego promodsa i polanda?

Pozdrawiam
Możesz podać specyfikację komputera? Może to być przez to, że masz za słaby sprzęt.
(04/05/2020 07:35 PM)Maciek11 napisał(a): [ -> ]Możesz podać specyfikację komputera? Może to być przez to, że masz za słaby sprzęt.

Procesor: I3-6100 w każdym razie 3,7Ghz
Graficzna: Nvidia geforce gtx 950 8GB
Ram: 8GB
Windows 10 64bit
A jakie ustawienia graficzne masz, najlepiej jak wyślesz zdjęcia.
Wina mapy, jest tam tak dużo modeli i tak skomplikowane skrzyżowania że gra nie wyrabia, nic nie zrobisz.
Z tego co mi wiadomo gtx 950 posiada 2GB a nie 8GB, a ProMods ma zdecydowanie wyższe wymagania od gołego ETSa, ostatnie wersje i tak płynniej działają, pewnie to zasługa DX11, możesz obniżyć ustawienia graficzne, wygeneruj jeszcze raz defa do PM i ustaw opcję Odległość rysowania roślinności na Bliska (drewniany komputer) może trochę to pomoże.
Dziwne jest to że jakiś czas temu takich problemów nie miałem, wszystko było okey, zdarzały się spadki fps, ale nie aż takie znaczne. Co do ustawień do tej pory grałem na ustawieniach ultra teraz też tak mam i wszystko działało płynnie, nie mam pojęcia co jest teraz nie tak.

Posiadam promodsa 2.43, tam jest gotowy plik do pobrania nie ma możliwości generowania pliku def, jak zrobić aby sobie wygenerować plik def że starszej wersji promodsa?
(05/05/2020 01:02 AM)małpka8 napisał(a): [ -> ]Dziwne jest to że jakiś czas temu takich problemów nie miałem, wszystko było okey, zdarzały się spadki fps, ale nie aż takie znaczne. Co do ustawień do tej pory grałem na ustawieniach ultra teraz też tak mam i wszystko działało płynnie, nie mam pojęcia co jest teraz nie tak.

Posiadam promodsa 2.43, tam jest gotowy plik do pobrania nie ma możliwości generowania pliku def, jak zrobić aby sobie wygenerować plik def że starszej wersji promodsa?

Proszę Wink

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Po prawej stronie masz defy na 2.43 Big Grin
(05/05/2020 04:28 AM)michalz napisał(a): [ -> ]
(05/05/2020 01:02 AM)małpka8 napisał(a): [ -> ]Dziwne jest to że jakiś czas temu takich problemów nie miałem, wszystko było okey, zdarzały się spadki fps, ale nie aż takie znaczne. Co do ustawień do tej pory grałem na ustawieniach ultra teraz też tak mam i wszystko działało płynnie, nie mam pojęcia co jest teraz nie tak.

Posiadam promodsa 2.43, tam jest gotowy plik do pobrania nie ma możliwości generowania pliku def, jak zrobić aby sobie wygenerować plik def że starszej wersji promodsa?

Proszę Wink

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

Po prawej stronie masz defy na 2.43 Big Grin

No tak, ale jak klikne na defy to odrazu rozpoczyna pobieranie,nie mogę ustawić odległości rysowania, poziomu dźwięku itp. Jak to zrobić?
To może warto pobrać najnowszego ProModsa? Ultra to trochę za dużo na Twój sprzęt, ja mam i5, 1050Ti i takie ustawienia, gra dużo gorzej nie wygląda a śmiga bez problemów.

Image
Stron: 1 2
Przekierowanie