eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Kierownica do 600zł, szukam.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
szukam jakieś kierownicy do 600zł. Zależy mi żeby miała z tyłu łopatki do zmiany biegów oraz była w zestawie z pedałami. Minimum 360 stopni obrotu. Szukałem na internetach ale rzucały mi się tylko kierownice z obrotami 270 stopni. Kierownica w głównej mierze będzie służyć do gier wyścigowych (Assetto Corsa, iRacing, F1, Forza Horizon 4). Dodam jeszcze że zależy mi na tym, aby kierka miała w miarę dodatkowych przycisków. Platforma PC.
Z góry dzięki, pozdrawiam.
W tej cenie na 100% trafisz Driving Force GT, a jeśli będziesz miał szczęście to może ktoś będzie sprzedawał G25 albo G27, tyle że tylko i wyłącznie używane
(10/08/2020 02:44 PM)Krashang napisał(a): [ -> ]W tej cenie na 100% trafisz Driving Force GT, a jeśli będziesz miał szczęście to może ktoś będzie sprzedawał G25 albo G27, tyle że tylko i wyłącznie używane

Dzięki, spojrzałem na szybko na Driving Force GT i nie zbyt mi pasują tylne łopatki bo są bardzo małe i skrzynia biegów wbudowana od razu w kierownice. Znów G25, ma zbyt mało przycisków na kierownicy, a zapomniałem dodać w poście, ze również zależny mi na tym, aby kierownica miała dodatkowe przyciski. Tak czy siak dzięki.
Ja swoją DFGT kupiłem za 320zł, za ok. 600 zł można trafić na używane G27 czy podobne.
Możesz jeszcze poszukać Thrustmasterów, ale tutaj Ci nie doradzę bo nigdy nie korzystałem z ich sprzętu. Podobno kierownice tej firmy są alternatywą Logitecha, ale jak dobrą - nie wiem. Może jakiś użytkownik jeszcze się wypowie i Ci pomoże
Dużo przycisków to raczej G29 Logitecha. Czasem można dorwać w cenie 500~700 (https://www.olx.pl/oferta/kierownica-log...922c0ba8). Musisz się tylko liczyć z tym, że shifter nie jest w komplecie z kierownicą.
Pozdrawiam.
g27 tylko i wyłącznie.
Nie baw się w Logitechy, za kilka złotych więcej masz używanego Thrustmastera T150 Pro lub TMX Pro. Miałem G25, miałem T150 Pro, Thrustmaster wygrywa pod każdym względem Smile
(11/08/2020 07:34 PM)xUserN napisał(a): [ -> ]Nie baw się w Logitechy, za kilka złotych więcej masz używanego Thrustmastera T150 Pro lub TMX Pro. Miałem G25, miałem T150 Pro, Thrustmaster wygrywa pod każdym względem Smile

I właśnie najbardziej myślę o tym T150. Jedynie szkoda, że nie można z łatwością zmienić kierownicy na jakąś inną jak jest w przypadku G29 (bynajmniej nie widziałem na żadnych stronach innych kierownic żeby podmienić tą w T150). Ale z zakupem powstrzymam się jeszcze z tydzień
Również posiadam Thrustmastera T150 Pro. Mogę go z czystym sumieniem polecić. Jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy to są zdecydowanie lepsze od Logitecha G29. Force feedback jest świetny. W grach wyścigowych np. Assetto Corsa muszę zmniejszyć jego siłę do ok. 15%, bo inaczej przy standardowych ustawieniach (75%) biurko by mi się rozleciało od tych wibracji xD. Z minusów to lipne mocowanie, które można łatwo złamać jeśli często przykręcasz i odkręcasz kierownicę. U mnie się złamało, ale wywierciłem otwór i zastąpiłem plastikową wajchę śrubą. W porównaniu do Logitecha mam wrażenie, że jest on lepiej wykończony. Skóra jest bardziej przyjemna od plastiku i gumy. Guma ma taką zaletę, że kierownica b.dobrze trzyma się w dłoniach. Na plus 1080 stopni obrotu, a nie 900 (nie wszystkie gry to wykorzystują, np. w ETS2 korzystam z 900 stopnii ze względu na animację kierownicy w grze). Jeśli chcesz dokupić shifter to musisz brać pod uwagę, że kosztuje on ok. 600zł. Niestety za jakość się płaci. W porównaniu do niego shifter od Logitecha to zabawka dla małych dzieci. Pedały też są bardzo dobre (moim zdaniem również lepsze od G29). Korzystam z dodatkowego oporu zamontowanego na hamulcu.
Stron: 1 2
Przekierowanie