eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Kosz
(/forum-117.html)
+--- Dział: Kosz (/forum-191.html)
+--- Wątek: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) (/thread-32698.html)



RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - rafaelcz82 - 07/01/2016 10:41 PM

RadolSzczecin, w sumie to wasz produkt, ta mapa. Ale bardziej pasował by tam prom rodem z scs. Ten obecny, z kominami jak na parowcu nijak ma się do współczesnego transportu drogowo morskiego. Ale zrobicie, jak uważacie Smile


RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - DIESIRAE - 08/01/2016 09:54 AM

(07/01/2016 10:41 PM)rafaelcz82 napisał(a):  RadolSzczecin, w sumie to wasz produkt, ta mapa. Ale bardziej pasował by tam prom rodem z scs. Ten obecny, z kominami jak na parowcu nijak ma się do współczesnego transportu drogowo morskiego. Ale zrobicie, jak uważacie Smile

Akurat to nie jest Gdańsk ale prom jak najbardziej jest rodem z Scs Tongue (ustawiony na mapie przed ukazaniem się DLC)

ale fakt można by tu postawić prom z DLC Scandinavia który jest bardziej szczegółowo wykonany i generuje bardziej wypasione modele załadowanych trucków ale w tej lokacji byłby dodatkowym obciążeniem dla karty graficznej i zaczęło by się marudzenie, że na słabszych konfigach PC macie 20 fps.
A tak to na leciwym GTX260 jest w tym miejscu ok. 40 twardych fps, oczywiście przy odpowiednio bardzo satysfakcjonujących wizualnie ustawieniach graficznychWink

wracając do promów, to wydaje mi się, że większość pływających ma jakieś tam kominyBig Grin a na polskie warunki i dla krajowego klimatu akurat ten ustawiony moim zdaniem pasuje jak ulałTongue

zresztą, jak ktoś nie miał okazji płynąć pod polska banderą to może niech doczyta czym aktualnie Polferies dysponuje i czym dysponowała jeszcze do niedawna.
Średnia wieku promów 30+Wink


RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - DIESIRAE - 08/01/2016 11:03 AM

żeby nie mieszać to post pod postem (temat główny czyli PR 1.98 jakby trochę się zdezaktualizował)

(07/01/2016 04:03 PM).:KoxTrucker:. napisał(a):  Spokojnie. Da się wklepać jeszcze jako miasta startowe (poza rozbudową Trójmiasta):
Słupsk,
Kętrzyn,
Olecko,
Giżycko,
Zielona Góra,
Częstochowa,
Wałbrzych,
Jelenia Góra,
Elbląg,
Grudziądz,
Kędzierzyn - Koźle,
Miechów,
Jędrzejów,
Tarnów,
Gniezno.
A przebudować (by najważniejsze miasta Polski też były miastami):
Wrocław do końca,
Opole,
Łódź,
Olsztyn,
Białystok,
Suwałki,
Rzeszów,
Przemyśl,
Katowice,
Bielsko-Białą,
Cieszyn,
Kraków,
Poznań.
I to tyle co moim zdaniem da się wklepać na tereny Poland Rebuilding.

Pewnie, że się da wklepaćWink tylko że nie ma na to miejscaTongue lub tak naprawdę jest go bardzo mało.
Dłubiesz Koxie już od jakiegoś czasu w ME więc wyobrażenie o skali masz.

Dla próby albo wyobrażenia sobie jaka jest naprawdę skala mapy wstawcie sobie w środek jakiegoś miasta oryginalnego czyli scsu lub zmodyfikowanego miasta oryginalny bezkolizyjny prefab np. skrzyżowania hw etc. i zobaczcie ile on zajmuje miejscaWykrzyknik w grze przejechanie go to kilka wirtualnych kilometrówWykrzyknik

Dlatego też na mapie pojawi się to co się da gdzieś wcisnąć, zachowując oczywiście jakiś tam realizm odległości.

To nie jest skala mapy Węgier i nie należy zawartości tych map porównywać.

Na PRce niektóre rejony mapy (te bardzo zurbanizowane np. Trójmiasto, Górny Śląsk, Łódź, W-wa) będą rozbudowane na miarę możliwości i dostępnego miejsca bo tego moim zdaniem wymaga oddanie realizmu i klimatu tych miejsc, inne będą o wiele mniej rozbudowane (może z wyjątkiem miast dawniej wojewódzkich) i tam będzie można coś jeszcze pododawać.

Niestety to wszystko wymaga bardzo dużej ilości czasu i dlatego musicie uzbroić się w cierpliwość.

Na dobra, tak faktycznie to do Teamu pracującego przy modernizacji mapy przydałaby się jeszcze jedna kumata i obyta w ME i przypisaniach osoba, dysponująca przede wszystkim czasem, umiejętnościami i chęciami (terminowość i jakość wykonania).

Mapa nie jest zablokowana do edycji, więc jeżeli ktoś gdzieś tam na aktualnej wersji mapy coś już na niej zrobił konkretnego i nadąża z aktualizacjami i niezbędnymi poprawkami i zmianami jakimi uszczęśliwia co chwila SCS i o ile ta przeróbka nie koliduje z aktualnie modernizowanymi sektorami, trzyma wysoki poziom wykonania a osoba ma wizję, wyobraźnie i chęci do współpracy i rozbudowy PRki to warto może się tym pochwalić i próbować to scalić, wskakując tym samym do teamu (kto jest obyty w działaniu gry ten będzie wiedział o co chodzi).

Na mapie jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia a Radol jest dobrym organizatorem więc myślę że bez problemu dałoby się zorganizować pracę dla jeszcze jednej osoby i ogarnąć ewentualny jej dorobek.

Oczywiście Radol tutaj jest szefemBig Grin i decyduje Tongue

ale myślę, że nikt nie ma zamkniętych drzwiWink


RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - .:KoxTrucker:. - 08/01/2016 02:30 PM

Kraków bez przebudowy w nowoczesne miasto to jak rycerz bez zbroi...... Big Grin
Ale ogólnie może odnośnie ilości miast przesadziłem, lecz te najważniejsze powinny zostać stworzone, lub przebudowane. W każdym razie czerwone kropki na sektorach Polski w odniesieniu do GoogleMaps Promodsa, powinny zostać zmienione w niebieskie.

Czyli innymi słowy
Do dzieła!


RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - RadolSzczecin - 08/01/2016 02:59 PM

(08/01/2016 02:30 PM).:KoxTrucker:. napisał(a):  Ale ogólnie może odnośnie ilości miast przesadziłem, lecz te najważniejsze powinny zostać stworzone, lub przebudowane.

Ogólnie nie rozumiem po co ta kwestia została w ogóle poruszona - przecież my o tym dobrze wiemy i to nie od dzisiaj.

Naprawdę znamy swoją mapę, widzimy ile jest miejsca i na co i co powinno być zrobione.

Raz że potrzeba na to wszystko miejsca no i czasu na zrobienie.
Dodatkowo w trakcie postępów prac, miejsce się kurczy i następują korekty.

Chcesz mieć rozbudowane duże miasto to nie zmieści się tyle ile by wypadało zrobić wokół tego miasta...czyli być może drugie mniejsze miasto obok - a napewno nie jako startowe....itd

Po prostu takie pisanie w stylu "Powinno być zrobione to i to..." to tak jakby mi ktoś pisał że widzi więcej i wie lepiej - a chyba jednak widzimy i wiemy to samo... tylko ze My to jeszcze musimy praktycznie wykonać w edytorze.

Mając co raz mniej miejsca (Polski nie powiększymy) trzeba sobie je zrobić wyburzając to co zrobił SCS i tak kombinować by zrobić to lepiej i trochę więcej praktycznie na dokładnie takim samym terenie.
Nie zawsze jednak zmieścimy to co by wypadało zmieścić i nie zrobimy tak jak by to wypadało zrobić.

Cytat:Kraków bez przebudowy w nowoczesne miasto to jak rycerz bez zbroi......

To samo tyczy się Katowic, Cieszyna, Suwałk ...itd praktycznie większości miast.
Na cholewcie takie pisanie skoro my zdajemy sobie z tego sprawę od dawna że wypadało by je przebudować.

Ale to w końcu przebudowywać istniejące? ...bo ktos tam wcześniej napisał ze wolałby jednak aby dodawać nowe? (pytanie - ironia) - według mnie dyskusja bez sensu i wystarczy po prostu uwierzyć że wiemy najlepiej co robimy i w jakiej kolejności.


RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - krystek - 08/01/2016 06:48 PM

Potrzebuje pomocy. Nie potrafię uruchomić tej mapy, jestem laikiem w dziedzinie ETS2, grę pożyczyłem od znajomego, tylko i wyłącznie ze względu na waszą mapę (zajmuję się architekturą i urbanistyką) - mam słabość do gier w której ujęty jest w dobry sposób Polski krajobraz. Wersja gry którą posiadam to 1.21.1s. Mapę zainstalowałem (wszystkie 3 pliki) a mimo to uruchamia mi się standardowa mapa gry. Próbowałem już chyba wszystkiego co potrafię - i nic. DLC wymagane posiadam. Proszę o odpowiedź.


RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - DIESIRAE - 09/01/2016 08:25 AM

(08/01/2016 06:48 PM)krystek napisał(a):  Potrzebuje pomocy. Nie potrafię uruchomić tej mapy, jestem laikiem w dziedzinie ETS2, grę pożyczyłem od znajomego, tylko i wyłącznie ze względu na waszą mapę (zajmuję się architekturą i urbanistyką) - mam słabość do gier w której ujęty jest w dobry sposób Polski krajobraz. Wersja gry którą posiadam to 1.21.1s. Mapę zainstalowałem (wszystkie 3 pliki) a mimo to uruchamia mi się standardowa mapa gry. Próbowałem już chyba wszystkiego co potrafię - i nic. DLC wymagane posiadam. Proszę o odpowiedź.

wstaw gameloga żeby było wiadomo co tam tak naprawdę masz w menadżerze modów
(znajduje się w moich dokumentach w katalogu ETS2)

zaktualizuj grę do najnowszej wersji 1.22.xx

i o ile jeszcze nie masz konta to zarejestruj się na stronie ProMods i po zalogowaniu pobierz mapę PM 2.0 (PolandRebuilding jest zawarte w mapie PM 2.0)
instrukcję co dalej z tymi pobranymi plikami zrobić znajdziesz w powyższych postach,

to takie pożyczanie gry to trąci trochę "myszką", równie dobrze może to być jej nie autoryzowana wersja
wstaw gameloga


RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - .:KoxTrucker:. - 09/01/2016 09:36 AM

Spokojnie. Złotą Edycję ETS 2 kupisz za 50 zł, a DLC SC już za 45 zł. I jeszcze zrobisz swoje konto Steam, Wink aktywujesz tam grę i będziesz może czwartym mapmakerem Poland Rebuilding. Oczywiście należy pobrać wersję mapy, którą ma obecnie cała czwórka PR-a.


RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - Rene-GAD - 10/01/2016 08:53 PM

Radku + nie wiem czy ktoś to zgłaszał ale... Grudziądz jest nie do zdobycia (1.22.xs - PM2.0).

Image



RE: Poland Rebuilding 1.98 (ProMods 1.98 - patch 1.21) - RadolSzczecin - 11/01/2016 06:31 PM

Mamy to zgłoszone, muszę to faktycznie dokładnie sprawdzić.

p.s.
W tej chwili mamy na terenie Polski naprawione około 15 błędów które były najczęściej zgłaszane.

Co do Grudziądza to teraz powinno byc OK:
Image