eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Zmodeler import - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-272.html)
+---- Wątek: Zmodeler import (/thread-37245.html)

Strony: 1 2


Zmodeler import - kolakao - 21/02/2016 09:39 PM

Pobrałem Scanię 4 i przy imporcie do zmodelera wywala bez żadnego błędu, po prostu się zamyka program i już. Podaję plik .pmg przekonwertowany w konwerterze podaję ścieżkę do ciężarówki i wyrzuca. Ktoś coś wie Pytajnik


RE: Zmodeler import - VresT - 21/02/2016 10:04 PM

W konwerterze był komunikat że skonwertowano prawidłowo?


RE: Zmodeler import - kolakao - 21/02/2016 10:32 PM

No właśnie nie było, tylko utworzył się plik na pulpicie kopia.pmg


RE: Zmodeler import - Michal_Z_gno - 21/02/2016 11:01 PM

Usuń ten plik .pmc o którym pisałem Ci na PW.
A jeśli w konwerterze nie było okienka z potwierdzeniem to znaczy, że modl jest na nowym .pmg i tu musisz użyć tego poradnika:
http://etrucks.pl/thread-16709.html
Przy eksporcie wybrać wersję .pmg 1.3.1 i dopiero użyć konwertera od mwl4


Ps. Plik kopia.pmg i tak się tworzy ale nie jest to równoznaczne z prawidłowym konwertem modelu i tu musi być to okienko z napisem "przekonwertowano".


RE: Zmodeler import - kolakao - 21/02/2016 11:06 PM

Czyli mam to importować do blendera, wyexportować i przekonwertować w konwerterze Pytajnik


RE: Zmodeler import - Michal_Z_gno - 21/02/2016 11:12 PM

Dokładnie musisz zaimportować do blendera i wyeksportować na stare .pmg i dopiero później konwerterem bo z tymi nowymi .png on sobie nie radzi.


RE: Zmodeler import - kolakao - 21/02/2016 11:14 PM

Ok. tylko że w tym @#$%! blenderze podaję mu prawidłowe (tak myślę) ścieżki do moda i rozpakowanego base a on wyświetla że base nie istnieje.


RE: Zmodeler import - Michal_Z_gno - 21/02/2016 11:18 PM

To rozpakuj jeszcze raz to base.scs i mod i na spokojnie ustaw te ścieżki do importu a na bank powinno zadziałać.

A co do ścieżek to pierwsza ba być do folderu w którym jest rozpakowane base.scs a druga do folderu gdzie jest rozpakowany mod.


RE: Zmodeler import - kolakao - 22/02/2016 12:04 AM

Zrobiłem w blenderze jak trzeba, odpaliłem konwerter wyskoczył napis że przekonwertował włączam zmoda podaję wszystko jak trza i wywala dalej tak samo bez żadnych błędów.


RE: Zmodeler import - Michal_Z_gno - 22/02/2016 12:13 AM

A skasowałeś ten plik truck.pmc z tego modu Pytajnik