eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Pytania pomoc - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wasza Twórczość
(/forum-167.html)
+--- Dział: Modelowanie 3D (/forum-268.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-272.html)
+---- Wątek: Pytania pomoc (/thread-38738.html)



Pytania pomoc - rzempek24 - 03/05/2016 11:21 AM

Witam kiedys robilem do ETS GTS dodatki do ciezarowek nawet do interka do kabin nawet do przyczep cos doawalem teraz.Chce dodac do ETS2 i nwet mi sie udalo dodalem np kubek do trucka i jest ok ale chce dodac ten kubek do srodka do kabiny i nie wiem jak za to sie zabrac moze ktos cos powiedziec ?
ZModeler 2.2.4.
Nawet wypakowalem base to nie moge otowrzyc np trucka z niego bo mi wyywala.Sorki za takie pisanie ale mam cos z kawiatura.


RE: Pytania pomoc - VresT - 03/05/2016 11:25 AM

Dodawanie rzeczy itp jest całkowicie inne niż do GTS/ETS1 tutaj masz inną strukturę mat-ów,plik PMG trzeba konwertować w przypadku zmodeler 2.2.4 tutaj masz poradnik może ci coś więcej wytłumaczy https://www.youtube.com/watch?v=tmh33MiWRV8


RE: Pytania pomoc - rzempek24 - 03/05/2016 11:44 AM

OK juz to oglandalem i robie jak on mi wywala jak odpalam te truck.pmg i moze zmod 2.4 jest za slaby?


RE: Pytania pomoc - Szwagier - 03/05/2016 11:58 AM

A konwertujesz .pmg z ETS2 do GTS?


RE: Pytania pomoc - rzempek24 - 03/05/2016 12:06 PM

Tak i dalej mnie wywala z zmoda


RE: Pytania pomoc - Michal_Z_gno - 03/05/2016 12:12 PM

Jeśli bierzesz model wnętrza z rozpakowanej nowej wersji base.scs to konwerter nie zadziała bo obsługuję on tylko starą wersję modeli (z wersji do 1.3.1).

Tak czy siak aby to obejść musisz użyć blendera a dokładniej:
Zaimportować nim model wnętrza, wyeksportować na wersję 1.3.1 wg. poradnika:
http://etrucks.pl/thread-16709.html
Następnie użyć konwertera od mwl4 i skonwertować .pmg do GTS-a i dopiero odpalać to w zmodzie 2


RE: Pytania pomoc - rzempek24 - 03/05/2016 12:20 PM

Ok dzieki za ras to lukne a jak bym mial zmoda 3 to bym musial tez tak zrobic jak mi napisales?Michal Z gno?
No to nie jest takie proste jak bylo ETS GTS ale sprobuje tego


RE: Pytania pomoc - Michal_Z_gno - 03/05/2016 12:30 PM

Jak masz zmoda 3 to nie trzeba się bawić w konwerty itp. bo on obsługuję modele z ETS2 i nawet chyba z GTS/ETS1 (do GTS/ETS1 pewności nie mam na 100% bo używam blendera).

Ale generalnie nie polecam zmoda 3 bo jest tam trochę słabo z licencjami (wymyślili jakieś licencje czasowe, durne aktywacje itp.) tak więc tu lepiej się poduczyć tego blendera bo nie jest jakiś trudny jak ktoś wcześniej miał styczność z zmodem 2 a jest za to całkowicie darmowy i funkcjonalnie to jest to samo co zmod 3 (jedyny minus to ten brak wsparcia modeli z GTS/ETS1).

Ps. Co do trudności to niestety ale ETS/GTS to było praktycznie to samo jeśli chodzi o budowę modeli a w ETS2 się trochę pozmieniało (doszło trochę fajnych opcji rozbudowy modeli i lepsze efekty graficzne np. cienie).


RE: Pytania pomoc - rzempek24 - 03/05/2016 12:40 PM

Ok a jak juz mam interka w zmod 2.4 bo znalazlem i dalem jak trzeba za szybe i exsport jest taki sam jak w trucku bo juz se cos dodalem do interka i chce dac to do scani i dalem wchodze do gry a tam pusto a dalem ogolnie jak trzeba czy trzeba dopisac do defa ten folder intorka bo tego tez nie lapie ?opisz mi jak juz mam gotowy juz w kolorach inter i daje exsport i co dalej trzeba gdzies go dopisac zeby go czytalo?