eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
MATAMET psuje grę - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Fikcyjna Polska 1:5 (/forum-583.html)
+--- Wątek: MATAMET psuje grę (/thread-48078.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: MATAMET psuje grę - Ballino - 11/12/2018 03:51 PM

(11/12/2018 12:45 PM)Adam.J napisał(a):  
(11/12/2018 11:58 AM)Ballino napisał(a):  Pojezdzilem troszkę na wydanej wersji mapy i pirownalem ja do rzeczywistości jako, że dane tereny są mi bardzo dobrze znane. Jak dla mnie było to słabo odwzorowane i po prostu nie podobało mi się to. Ale patrząc na aktualne screeny projekt wygląda coraz lepiej ?

Chyba źle zrozumiałeś Tytuł Mapy. Bo pisze jak Byk Fikcyjna Mapa Wielkopolski więc gdzie ty tu szukasz realizmu.

Nie chodziło mi dokładnie o porównanie tego do rzeczywistości. Bardziej o samą estetykę skrzyżowań czy rozjazdow.. Wygląda to mało realnie i brzydko w porównaniu do rzeczywistości. No chyba że znajdziecie podobne rozjazdy czy skrzyżowania w rzeczywistości to przepraszam.


RE: MATAMET psuje grę - Truckere - 11/12/2018 04:05 PM

Fikcyjna to fikcyjna, się tak nie spinaj.

A jak dla mnie to spoczko, czekm, aż dotrzesz na południe aż.


RE: MATAMET psuje grę - GrakuPL - 11/12/2018 04:25 PM

(11/12/2018 03:51 PM)Ballino napisał(a):  
(11/12/2018 12:45 PM)Adam.J napisał(a):  
(11/12/2018 11:58 AM)Ballino napisał(a):  Pojezdzilem troszkę na wydanej wersji mapy i pirownalem ja do rzeczywistości jako, że dane tereny są mi bardzo dobrze znane. Jak dla mnie było to słabo odwzorowane i po prostu nie podobało mi się to. Ale patrząc na aktualne screeny projekt wygląda coraz lepiej ?

Chyba źle zrozumiałeś Tytuł Mapy. Bo pisze jak Byk Fikcyjna Mapa Wielkopolski więc gdzie ty tu szukasz realizmu.

Nie chodziło mi dokładnie o porównanie tego do rzeczywistości. Bardziej o samą estetykę skrzyżowań czy rozjazdow.. Wygląda to mało realnie i brzydko w porównaniu do rzeczywistości. No chyba że znajdziecie podobne rozjazdy czy skrzyżowania w rzeczywistości to przepraszam.

W tej mapie chodzi o to, że Matamet na niej nauczył sie Map Edtiora. Tak jak w PRce są miasta stare i nowe. Porównaj sobie moje Siedlce do mojej Ostrołęki. Wielka przepaść bo nabrałem w międzyczasie umiejętności. Wink Myśle, że prędzej czy później nastąpi tak czas, gdzie Matamet poprawi stary teren.


RE: MATAMET psuje grę - Ballino - 11/12/2018 04:31 PM

(11/12/2018 04:05 PM)Truckere napisał(a):  Fikcyjna to fikcyjna, się tak nie spinaj.

A jak dla mnie to spoczko, czekm, aż dotrzesz na południe aż.

Nikt tu się dzbanie nie spina. Graku ładnie opisał to o co mi chodziło. Liczę na rozwój mapy i na późniejsze poprawki starych terenów.


RE: MATAMET psuje grę - Michal_Z_gno - 11/12/2018 04:52 PM

A na moje to Ballino chodzi o to, że mapka jest bardziej robiona "globalnie" niż "lokalnie".
Tu po części się z nim zgodzę czyli klimat na mapce jest bardziej ogólnie oddany a po skali 1:2 jednak oczekuję się większego nacisku na ten aspekt lokalny (większej ilość detali charakterystycznych dla danego punktu na mapce).

Mogę tu poradzić aby Matamet skupił się bardziej na detalingu mapki i tych różnych akcentach nawet kosztem ilości nowych miejscowości czy dróg a nawet jak zajmie to więcej czasu bo moim zdaniem warto na tym etapie iść właśnie w tę stronę.
Na razie tak patrząc na te wydane wersje mapki to widać, że Matamet chcę robić szybko i dużo a to na moje trochę nie tędy droga zwłaszcza przy takiej skali.

Oczywiście powyższa kwestia oddania klimatu to nie jest jakiś tam błąd czy coś podobnego bo mapka jest wykonywana prawidłowo a jedynie hodzi mi o ogólny styl pracy, wizja danych terenów itp.


RE: MATAMET psuje grę - MATAMET - 11/12/2018 10:46 PM

(11/12/2018 11:58 AM)Ballino napisał(a):  Pojezdzilem troszkę na wydanej wersji mapy i pirownalem ja do rzeczywistości jako, że dane tereny są mi bardzo dobrze znane. Jak dla mnie było to słabo odwzorowane i po prostu nie podobało mi się to. Ale patrząc na aktualne screeny projekt wygląda coraz lepiej ?

Człowiek siedzi spokojnie w robocie a takie wojny tu się prowadzą to może teraz ja się wypowiem.

Mapę zacząłem robić z zerowym doświadczeniem, nie wiedziałem o ME prawie nic, pierwsze miejscowości pomimo rzeczywistej nazwy mocno odbiegają od rzeczywistego wyglądu i masa rzeczy jest w nich "z dupy"( pięknie to podsumował GrakuPL), nie chce tu zabrzmieć jak narcyz ale wydaje mi się że tereny które robię obecnie są na znacznie dużo lepszym poziomie, stare są sukcesywnie przerabiane, chociażby DW184 od Mrowina do wjazdu na S11 za Napachaniem która wyszła zaskakująco realnie. Jasne, że mapa nie ma wszystkiego 1:1 tak jak w rzeczywistości (W końcu ma zawarte "Fikcyjna" w nazwie), tak jak pisałem/mówiłem to wielokrotnie wszędzie gdzie się da, ta mapa powstaje tylko DLA SIEBIE i odwzorowuje to co JA uznaję za warte odwzorowania, głównie miejsca w których często bywam a przy okazji wrzucam to dla ludzi bo parę osób jakaś zabawę mimo wszystko na tej mapie ma.

Mapa Ci się nie spodobała i spoko, masz do tego pełne prawo, wiesz już że nie warto na nią marnować transferu i tyle. Nie trzeba tutaj gównoburzy robić Big Grin


RE: MATAMET psuje grę - MATAMET - 22/12/2018 11:09 PM

Ukończony (prawie) fragment DK92 między Sadami a Swadzimem

Image
Image
Image




RE: MATAMET psuje grę - Nicko - 22/12/2018 11:33 PM

Skąd masz te znaki szablonowe Tongue Tak wgl. to fajnie jest oddana autostrada. Big Grin


RE: MATAMET psuje grę - TheMantaGames - 22/12/2018 11:42 PM

Według mnie (to jest moje zdanie uszanuj je) Fikcyjna Wielkopolska jest bardzo dobrze wykończona. A wy porównujecie FIKCYJNĄ WIELKOPOLSKĘ z REALIZMEM. (caps lock był specjalnie). Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.


RE: MATAMET psuje grę - MATAMET - 23/12/2018 12:04 AM

(22/12/2018 11:33 PM)MatrixGamesPL napisał(a):  Skąd masz te znaki szablonowe Tongue Tak wgl. to fajnie jest oddana autostrada. Big Grin

Od Michała z PR Smile