eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Problem z grą - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pomoc (/forum-243.html)
+---- Wątek: Problem z grą (/thread-49763.html)

Strony: 1 2


Problem z grą - kuba04 - 25/04/2019 09:26 PM

witam, mam problem z ETS 2, a mianowicie - mam zainstalowane wszystkie dodatki DLC czyli Ekspansja Polska, Skandynawia, Francja, Włochy i Kraje Bałtyckie. Na Steam zaktualizowałem wersję gry do 1.34 BETA. Gra normalnie się uruchamia, ale gdy chcę włączyć dane zlecenie to wywala do pulpitu, na platformie Steam pokazuje że gra jest uruchomiona, ale tak naprawdę nie jest i nie idzie w żaden sposób jej zamknąć. Cofnąłem aktualizację do BETA 1.33 i też taki sam problem się pojawia. Co można by zrobić w tej sytuacji? Czy może to być wina steam cloud?
Pozdrawiam.
Kuba


RE: Problem z grą - Ranger - 25/04/2019 09:33 PM

(25/04/2019 09:26 PM)kuba04 napisał(a):  witam, mam problem z ETS 2, a mianowicie - mam zainstalowane wszystkie dodatki DLC czyli Ekspansja Polska, Skandynawia, Francja, Włochy i Kraje Bałtyckie. Na Steam zaktualizowałem wersję gry do 1.34 BETA. Gra normalnie się uruchamia, ale gdy chcę włączyć dane zlecenie to wywala do pulpitu, na platformie Steam pokazuje że gra jest uruchomiona, ale tak naprawdę nie jest i nie idzie w żaden sposób jej zamknąć. Cofnąłem aktualizację do BETA 1.33 i też taki sam problem się pojawia. Co można by zrobić w tej sytuacji? Czy może to być wina steam cloud?
Pozdrawiam.
Kuba

Aby łatwiej było nam tobie pomóc przeczytaj ten wątek Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść. i dodaj tutaj game.log Bez tego to jest trochę wróżenie z fusów Wink


RE: Problem z grą - kuba04 - 26/04/2019 10:22 AM

Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .


RE: Problem z grą - RadolSzczecin - 26/04/2019 12:59 PM

Spróbuj uruchomić najpierw bez żadnych modów i moze na początku wybierz opcje uruchomienia 'safe mode'

Według mnie ta karta spełnia wymagania i nic nie trzeba robić z Direct'em ponieważ ona sprzętowo wspiera chyba nawet DX12 - nie jest to jakaś staroć.
Też mam DirectX 9 i nie ma to żadnego wpływu bo sama gra została zrobiona pod właśnie DirectX 9.
Dlatego bez względu na direct zawsze w logu będziesz mieć:
"00:00:04.410 : uset r_device "dx9""

Jeśli masz włączone jakieś OC i kombinowałeś coś z przyspieszeniem karty to to wyłącz.


RE: Problem z grą - kuba04 - 26/04/2019 01:04 PM

Ja mam tak naprawdę Direct 11 i nie rozumiem czemu w logu pokazuje dx9. Uruchamiam grę bez modow, mam je w pliku Ale nie są włączone.


RE: Problem z grą - RadolSzczecin - 26/04/2019 01:08 PM

(26/04/2019 01:04 PM)kuba04 napisał(a):  Ja mam tak naprawdę Direct 11 i nie rozumiem czemu w logu pokazuje dx9.

Dlatego że gra działa pod DirectX 9 - proste.Pisałem o tym.
Mozecie mieć nawet karty graficzne obsługujące DX 15 ....nic to nie da.
Po pierwsze ważne jaki Direct X obsługuje system, a po drugie jeszcze ważnejsze pod jaki Direct X jest zrobiona sama gra.
Wyłącz wszelkie "przyspieszacze OC" i podkręcenie karty jak masz coś takiego włączone lub coś kombinowałeś z podkręcaniem karty, procka itp rzeczy.


RE: Problem z grą - kuba04 - 26/04/2019 02:24 PM

Nic nie podkręcałem, nie mam nic dodatkowego włączonego.


RE: Problem z grą - Marcin D - 26/04/2019 02:49 PM

Włącz gre w OpenGL i nie będzie problemu Smile


RE: Problem z grą - kuba04 - 26/04/2019 03:02 PM

Próbowałem i w ogóle się nie uruchamia wtedy. Dziwna sprawa


RE: Problem z grą - HaQOfficial - 26/04/2019 03:20 PM

Próbowałeś zaktualizować sterowniki graficzne ? bo wydaję mi się że masz nieaktualne.