eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Inwestowanie w wiatraki czy zdejmowanie boku z obudowy - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Komputery i webmastering (/forum-254.html)
+---- Wątek: Inwestowanie w wiatraki czy zdejmowanie boku z obudowy (/thread-50730.html)

Strony: 1 2


RE: Inwestowanie w wiatraki czy zdejmowanie boku z obudowy - Aras. - 22/11/2019 08:30 PM

(22/11/2019 07:10 PM)Galaxy napisał(a):  No na pewno przydałoby się parę stopni ugrać, gdyż przy mojej jest 67 przy zamkniętym panelu, a przy ściągniętym 61... Dlatego najpierw zająłbym się podstawą.
Jeśli karta zakurzona - przeczyścić, jeśli w obudowie ogółem jest za gorąco ściągnąć panel. Podkręcić prędkość wentylatorów o parę/parenaście procent, to coś powinno dać na pewno. Oczywiście bez przesady, żeby nie chodziły najszybciej bo to niepotrzebne. Jeśli to nic nie da, to można bawić się undervoltingiem albo jeszcze próbować zmienić paste termoprzewodzącą, jednak karta stara nie jest, więc ta pasta też najgorsza być nie powinna.

Karta oczywiście nowa, ale dylemat taki że jeśli zrobię undervolting to istnieje duże prawdopodobieństwo że utracę gwarancję? :E


RE: Inwestowanie w wiatraki czy zdejmowanie boku z obudowy - Galaxy - 22/11/2019 11:23 PM

Tutaj pewności Ci nie dam, ale wyczytałem że w niektórych firmach gwarancja jest niestety zakończona w tym momencie :/ Ale czy tak jest wszędzie i czy na 100% nie jestem pewien.


RE: Inwestowanie w wiatraki czy zdejmowanie boku z obudowy - Galaxy - 23/11/2019 02:16 PM

To że jest 75 stopni nie znaczy, że nie może być mniej bo oczywiście, że może, zaraz pojawi się kurz i będzie 80 i wtedy już będzie kicha. Jak można tylko spróbować obniżyć temperaturę to lepiej to zrobić niż potem płakać że coś się spaliło, jak dla mnie spokojnie można by zejść poniżej 70 i wtedy byłoby najbezpieczniej dla grafiki.


RE: Inwestowanie w wiatraki czy zdejmowanie boku z obudowy - Aras. - 23/11/2019 05:56 PM

Zdjęcie panelu bocznego z obudowy nie zdało radykalnego egzaminu, temperatura pozostała dalej taka sama i jakby tego było mało pozostała ona bez zmian. Pozostaje mi zastosować undervolting żeby było stabilnie bo zazwyczaj jak się kupuje Radosława to się dziwić że są przekręty na napięciu :E

Edit - Undervolting nie będzie stosowany, pozostaje opcja kupna wiatraków i zainstalowanie w obudowie :E