eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
martwa strefa kierownicy jak to zmienić? - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Euro Truck Simulator 2
(/forum-288.html)
+--- Dział: Pomoc dla graczy (/forum-193.html)
+---- Dział: Pytania (/forum-249.html)
+---- Wątek: martwa strefa kierownicy jak to zmienić? (/thread-50991.html)



martwa strefa kierownicy jak to zmienić? - arka.noego - 17/01/2020 08:14 AM

Cześć

Słuchajcie mam do Was pytanie. Kupiłem sobie zestaw Logitech Saitek farm sim i powiem,Wam, że miazgaaaa, jak to czadowo robi robotę to mała bania a panel wyrywa z butów, ale o co chcę zapytać, w etsie jest jakaś dziwna martwa strefa kierownicy. Przy skręcie o ok 10stopni w prawo czy w lewo kiera w aucie nie reaguje. Sprawdzałem ustawienia w sterowniku i widzę, że działa od najmniejszego poruszenia, znacznik się przesuwa. W ustawieniach osi sterowania w ets też pokazuje kąt skrętu od samego początku a pomimo skrętu sam pojazd nie reaguje płynnie.

Poniżej nie jest to mój film ale jest dokładnie to samo




Macie jakiś pomysł ?


RE: martwa strefa kierownicy jak to zmienić? - Drax. - 17/01/2020 08:30 AM

Czułość kierownicy w ETSie na max.


RE: martwa strefa kierownicy jak to zmienić? - arka.noego - 17/01/2020 09:31 AM

(17/01/2020 08:30 AM)Drax. napisał(a):  Czułość kierownicy w ETSie na max.
Dobra, po południu spróbuję bo nie pomyślałem o tym. thx


RE: martwa strefa kierownicy jak to zmienić? - Drax. - 18/01/2020 03:34 PM

Zadziałało? Jeśli znajdzie się rozwiązanie problemu to piszcie ludzie co zrobiliście. Może ktoś będzie miał ten sam problem w niedalekim czasie i nie będzie musiał tworzyć nowego wątku.


RE: martwa strefa kierownicy jak to zmienić? - arka.noego - 20/01/2020 12:25 PM

Hej, spoko spoko wiem, czułość na max spowodowała, że kiera była zbyt wyostrzona, zwalnianie kiery po zakręcie było zbyt niekontrolowalne bo pojazd reagował zbyt gwałtownie i to było niefajne. Więcej realizmu jak jest taka otępiała i powolna.

ALE co zaobserwowałem z każdym przejechanym kilometrem, to nie jest problem z kierownicą nie jest problem z grą bo okazuje się, że nawet niewielki odchyły od osi kierownicy powoduje, że pojazd skręca delikatnie, tak jak w realu. To animacja poruszania samą kierownicą w grze nie reaguje prawidłowo a skoro tak to:
1) kij z tym, jakoś mnie to nie rusza. Ważne że auto skręca tak jak powinno,
2) szukać w plikach konfiguracyjnych jakiś zmiennych czy cuś..

Także uważam że wątek można zamknąć XD