eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST
Buwkowa muzyka i Buwkowe amatorskie inżynierstwo dźwiękowe - Wersja do druku

+- eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST (http://etrucks.pl)
+-- Dział: Wszystko i nic
(/forum-86.html)
+--- Dział: Rozmowy na każdy temat (/forum-89.html)
+---- Dział: Muzyka (/forum-405.html)
+---- Wątek: Buwkowa muzyka i Buwkowe amatorskie inżynierstwo dźwiękowe (/thread-52569.html)

Strony: 1 2 3


Buwkowa muzyka i Buwkowe amatorskie inżynierstwo dźwiękowe - buwek - 11/01/2021 05:06 PM

Witam, chciałbym się podzielić muzyką której słucham i dla przyjemności, a także dłubiąc w moim -znienawidzonym- ulubionym edytorze ETS2.
Wierzę w starocie więc nie przemawia do mnie nowa muzyka(ani ZBYT nowoczesne jej źródła Tongue ) (czy to nie wygląda boomersko? Huh )
Za małego dzieciaka pochłaniałem nowoczesny pop, disco polo czy nawet rap...
Wszystko się zaczęło zmieniać gdy trochę dorosłem.
Zacząłem interesować się urządzeniami do odtwarzania muzyki, wpadłem więc w znajomość z jednym gościem i wpadałem do niego patrzeć jaki sprzęt sobie kupuje... Przy kawie słuchaliśmy jak gra jego nowy sprzęt, a on słuchał rocka i innych klasyków.
I zaczęło się moje odwracanie w stronę prawdziwej(moim zdaniem) muzyki. Zacząłem słuchać zespołu Kombi, co pociągnęło za sobą inne polskie zespoły. Niestety zauważyłem że komercyjne stacje prawie wcale nie grają rocka(a przynajmniej w mojej okolicy) słuchałem więc płyt CD zgromadzonych w domu i... YouTube. I wtedy zaczęło mnie ciągnąć do analogowych nośników... Odłożyłem nieco pieniędzy i kupiłem gramofon unitry(temat na osobną historię, wraz z Elizabetką). Kupiłem swojego pierwszego winyla: Album Brothers In Arms, obeznani znają jaki to zespół Wink I z czasem kolekcja się rozrosła Smile Posiadam Budkę Suflera, Republikę(dwa albumy)(kocham tą obrzydliwą muzykę z płyty Nieustanne Tango!), Kombi, Dire Straits(dwa albumy), Irę, sowieckie wydanie Rolling Stones Wink i chyba tyle... Wiadomo jednak że nie zawsze mam dostęp do odtwarzania winyli, więc tu z pomocą przychodzą płyty CD. Płytka wlatuje do nagrywarki i zaraz mam kilka gigabajtów plików FLAC Szczerbol I odpalam sobie gdy siedzę w edytorze. Ale nie zawsze się chce, więc chcę wam gorąco polecić pewną stację radiową: Polskie Radio Kierowców. Co prawda czasem wrzucą jakieś nowe utwory, ale generalnie mamy klasykę... I to chyba tyle z tej i tak przydługiej opowieści Tongue Będę ją kontynuował... Dziękuję tym, którzy przeczytali. https://www.youtube.com/watch?v=wHmPY9qIS9Y Wink


RE: Buwkowa muzyka - legutek22 - 11/01/2021 08:48 PM

Bardzo szanuje za gust muzyczny. Mało kto słucha teraz takiej muzyki. Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka ale gdy zapyta się ludzi urodzonych na przełomie lat 90-tych i 2000 to większość słucha rapu, hip-hop'u czy tym podobnych, a jeśli się zapyta o np. Genesis, Fleetwood Mac czy Dire Straits to nie mają o tym żadnego pojęcia i nie mają pojęcia o czym się mówi. Ostatnio widziałem w biedronce sprzedawali sporo winyli i zwykłych CD w tym między innymi właśnie Dire straits i to w nawet fajnej cenie Smile . Pozdrawiam Biggrin2


RE: Buwkowa muzyka - buwek - 12/01/2021 12:39 AM

To ty Legutku nie widziałeś mojego rocznika(2006) prawie wszyscy disco polo i rap... Na szczęście kolekcją winyli można się chwalić inteligentnym dziewczynom Big Grin Swoją kolekcję zamierzam rozbudować o kolejne Kombi(ulubiony polski zespół, docelowo całą dyskografię chcę mieć), Obywatela GC Tak! Tak!-płyta legendarna, obowiązek miłośnika polskiej klasyki, Perfect-Schody, Sztywny Pal Azji, pierwszy album Lady Pank, Marka Bilińskiego-Ucieczka z Tropiku i to tyle na razie z zachcianek... Pieniążków trochę na to brak Tongue
Powyższe zdania są efektem przedawkowania przeze mnie kawy w dniu wczorajszym... Nie mogę kompletnie zasnąć Big Grin Wink


RE: Buwkowa muzyka - Kaktusik585 - 14/01/2021 01:13 AM

No i to ja szanuje w końcu ktoś kto sucha fajnej muzyki ja osobiście najczęściej słucham Rocka ale zagranicznego i spokojnego ale czasem lubię zrobić sobie odskocznie i posłuchać Rapu ale gównie jednego artysty Kartky<3. Moimi ulubionymi zespołami są : Linkin Park, Nickelback, Godsmack, Shinedown, Bad Wolves, Sunrise Avenue. Nie zbieram płyt ani winyli aczkolwiek zastanawiałem się nad kupnem paru płyt. Fajnie wiedzieć że jeszcze ktoś z młodych osób słucha Rocka ponieważ jak kiedyś był wielki Rock a Rap był mały niestety powoli to się obraca na korzyść Rapu. Daję link do mojej Playlisty na spotify

https://open.spotify.com/playlist/01efP0YrHUepHIwnjwNgXU


RE: Buwkowa muzyka - buwek - 14/01/2021 09:07 AM

Ja osobiście wolę stary rock, ale Linkin Park i Nickelback też kocham <3 Rap do mnie kompletnie nie przemawia w formie tego co mamy w Polsce czyli *jakaś syntezatorowa muzyka praktycznie same tony* Blablablabla, albo jeszcze gorszy jest *automat perkusyjny gra rytm* *śpiewa coś chłop z dredami czy innymi kluskami na głowie*... Coś pokroju Eminema, Flo Rida toleruję ze względu na sentyment.

Spotify mnie trochę przeraził ze względu na to że czytałem pewne artykuły na temat tego co wyrabia z dźwiękiem (kompresja dynamiki w celu zwiększenia głośności)...
...Choć w porównaniu do pewnej komercyjnej stacji radiowej z "Zet" w nazwie nie jest źle Tongue



Wink


RE: Buwkowa muzyka - Kaktusik585 - 14/01/2021 12:19 PM

Nie zagłębiałem się w to co robi Spotify jak dla mnie ta platforma jest najlepsza do słuchania muzyki. I uważam tak jak ty Rock jest najlepszy ale czasem potrzebuje czegoś innego niż tylko Rocka. Dlatego lubię czasem posłuchać sobie Kartkiego i może jeszcze 2 innych artystów rapowych ale głównie słucham Rock.


RE: Buwkowa muzyka - buwek - 07/06/2021 09:20 PM




Taka mała reklama Tongue Wink


RE: Buwkowa muzyka - buwek - 17/09/2021 08:07 PM

Jak już i tak siedzę z nudów na forum to odświeżam temat...
Lista moich płyt wraz ze zdjęciami niektórych Big Grin
Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .
Image
Image
Image
Image
Jeżeli chcecie, będę także chwalił się tu każdym nowym zakupem Wink
Pozdrawiam Smile


RE: Buwkowa muzyka - Daras94 - 17/09/2021 08:12 PM

Kiedyś to była muzyka Krawczyk Wodecki...a dzisiaj to jakby kto kijem w pralkie naparzał :E


RE: Buwkowa muzyka - buwek - 30/09/2021 06:30 PM




Wink