Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z pamięcią dysku C
Autor Wiadomość
RadolSzczecin Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 944
Dołączył: 07/12/2014
Reputacja: 75
Podziękował: 1
Podziękowano mu 2599 raz(y)
Post: #9
RE: Problem z pamięcią dysku C
Prawda jest taka że jak że jak ktoś pozna dokładnie system będzie wiedział m/w jakie katalogi i gdzie ile powinny zajmować i cyklicznie sobie czyści te rzeczy.
Według mnie mając Win7 masz aż nadto za duży HD na system.

Przjmując że jednak za bardzo się nie znasz i nie chcesz grzebać sama wewnątrz katalogów systemowych to te 111 GB jest w sam raz - bedzie jednak z czasem drastycznie maleć - o czym się właśnie przekonałaś.

Ważne jakie programy masz też dodatkowo poinstalowane.
Niektóre gry także robią rózne niespodzianki jak np. gra F1 2018 (czy 2017) tworzy sobie na 'C" plik 'replay' zajmujący 2 GB (to taki przykład) nawet jeśli sama gra jest instalowana na innej partycji.
Koeljna sprawa to steam i gry choć mamy niby na steam - to tak naprawdę mamy je też na HD.
Jeśli sami wcześniej nie wskazaliśmy innej partycji - instaluje się to wszystko w "C"

Sprawdź katalog Windows/Prefetch i Windows/Temp
Warto sobie sprawdzić 'ręcznie' niektóre katalogi i zerknąć do katalogu, gdy się okaże że nagle on ma duży rozmiar.
Niektóre katalogi są ukryte, warto włączyć pokazywanie katalogów systemowych.
Sprawdź sobie też może te katalogi:
C:\Users\*NAZWA UZYTKOWNIKA*\AppData\Local\Temp
C:\ProgramData\Package Cache

Podejrzewam ze też dużo niepotrzebnych rzeczy zapisała sama przeglądarka -ale Chrome nie znam to nie pomogę.
No i wiadomo że to co masz na pulpicie to automatycznie to jest to co masz na "C" więc nie warto pchać wszystkiego na pulpit.

Ja akurat nie używam żadnych CCCleaner i innych ale warto jak się mało znamy na systemie coś zainstalować wtedy gdy sie znamy jak te programy używać i jakie katalogi przeznaczyć do czyszczenia
Darmowy "Odkurzacz" też jest dobrym programem.
40 Gb to i tak za mało trochę co masz wolnego przy ponad 100 GB

Ja sam sobie tworze plik wykonywalny .bat w którym wpisałem odpowiednie reguły (ścieżki katalogów) i za jednym kliknięciem zawartość ich jest kasowana.

p.s.
Mam dysk 128 GB (tylko ze SSD) i z tego jeszcze go podzieliłem że na system przeznaczyłem ....tylko 40 GB Tongue
10 GB wolnego które z czasem stało się stałą wartością w zupełności wystarcza mi do swobodnej pracy systemu - ale ja pilnuje by to bez wyraźnego powodu drastycznie nie spadło, bo to oznacza że coś mi się zapisało co nie powinno.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20/10/2017 09:25 AM przez RadolSzczecin.)
20/10/2017 09:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Ania
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Problem z pamięcią dysku C - Ania - 19/10/2017, 04:40 PM
RE: Problem z pamięcią dysku C - Jaro070 - 19/10/2017, 07:47 PM
RE: Problem z pamięcią dysku C - Ania - 19/10/2017, 07:59 PM
RE: Problem z pamięcią dysku C - Jaro070 - 19/10/2017, 08:28 PM
RE: Problem z pamięcią dysku C - Ania - 20/10/2017, 07:12 AM
RE: Problem z pamięcią dysku C - RadolSzczecin - 20/10/2017 09:09 AM
RE: Problem z pamięcią dysku C - Ania - 20/10/2017, 09:42 AM
RE: Problem z pamięcią dysku C - Ania - 20/10/2017, 11:49 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwny dźwięk z dysku twardego WD, jakby spadająca kropla wody bumbumek 4 2,294 05/02/2017 01:11 AM
Ostatni post: bumbumek
  Benchmark dysku Lanker 1 1,511 02/07/2016 03:38 PM
Ostatni post: HasuFrogg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa