Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosnące wymagania gry - co ulepszyć?
Autor Wiadomość
adamets2 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 299
Dołączył: 03/10/2020
Reputacja: 4
Podziękował: 192
Podziękowano mu 157 raz(y)
Post: #10
RE: Rosnące wymagania gry - co ulepszyć?
(15/04/2021 08:02 PM)jarson napisał(a):  Dzięki serdeczne wszystkim za przydatne rady! Choć nie powiem, dziwi mnie nieco opinia, że moja karta graficzna jest bardzo słaba pod ETSa. Do 1.39 w zasadzie wszystko miałem na maxa, oprócz synchronizacji pionowa (ustawienie ekonomiczne) i ETS oraz ATS hulały aż miło.

Uwzglednię radę, by stopniowo zmieniać od najtańszych elementów, chyba że pociągnę temat całkowitej wymiany skrzyni. Mam namiary na fajną firmę w Chorzowie - młode chłopaki składają z używanych części komputery pod konkretne wymagania zamawiającego. Obecnego mam już ponad trzy lata, też od nich i ogólnie komp śmiga, ale wymagania SCSu rosną Smile

Wg mnie do podstawowej wersji gry od SCS (pod 1.39 / nie wiem czy też pod 1.40) nie jest słaba i grałem na max ustawieniach z 60fps. Rzadko mi spadało do 40fps. Miałem nawet wyższe ustawienia niż obecnie bo wszystko na max, a teraz dwa ustawienia o oczko niżej...

Tak jak pisałem wcześniej - wszystko zależy czy grasz z modami i jakimi modami i ile ich masz... Mody wszystko zmieniają... Tak więc karta jaką masz do ETS2 jest całkowicie wystarczająca na max, ale nie do ETS2+ wiele modów...

Od września do grudnia 2020 grałem sobie w ETS2 od studia na GTX1050Ti i było super. Wymieniłem na 1660Ti i zaczęły się problemy bo wrzuciłem wielką mapę combo + mody na traffic i naczepy i jak przejeżdżałem przez granicę grecko- macedońską i jak ustawił się po obu stronach korek to mimo 1660Ti fps mi spadły do 15.... I musiałem iść na kompromisy... Trochę usunąłem modów na naczepy, obniżyłem jakość w lusterkach i coś jeszcze i obecnie jest komfortowo... Na 1050Ti ledwo dodałem mod na zimę i już miałem 20fps... A na tym co teraz gram to zakładam, że było by 10fps... Ale nie mówimy o grze ze studia... Jeszcze nie grałem w ATS ale zakładam, że sprawa ma się identycznie... Bez modów - ok, z modami - nie...

Ja też gram na skalowaniu 200% i na 400% nie widziałem dużej różnicy, ale może to dlatego, że gram na TV 75' z najwyższej półki, który i tak wszystko obrabia i skaluje do 4K ....

Od 10 lat nie grałem w żadną grę i myślałem, że już do końca życia w nic nie zagram i we wrześniu 2020r ODKRYŁEM TĄ GENIALNĄ GRĘ jaką jest ETS2/ATS i nic już nie jest takie, jak wcześniej... Smile
16/04/2021 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: jarson
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rosnące wymagania gry - co ulepszyć? - adamets2 - 16/04/2021 12:51 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa