Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6
Autor Wiadomość
nirwana9 Offline
MOCNY SZEF!
***
ViP

Skąd:
Liczba postów: 808
Dołączył: 05/02/2011
Reputacja: 85
Podziękował: 631
Podziękowano mu 761 raz(y)
Post: #66
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6
@Borsuk:

Częściowo tak ale jednak nie do końca. Nie mogę Cię ocenić gdyż nie znam Twojego miejsca w którym zatrzymałeś wiedzę na temat gazu, ale wydaje mi się, że I i II ga generacja, bo na dzień dzisiejszy jest IV i V. - Im nowsza instalacja gazowa tym mniej szkodliwości, dla życia auta. My w rodzinie mamy instalację gazową IV generacji. Różnią się ulepszeniami sterownika gazu, ulepszenie reduktora gazu, nowe listwy wtryskiwaczy gazu. I dzięki temu jazda staje się przyjemniejsza. Nawet spotkałem na warsztacie 2ch właścicieli co jeden posiada Porshe Carrera na gazie oraz drugi Dogde Durango i też posiada ( mówię o tym bo mi się przypomniało o nich Wink ) Silniki mają więcej niż 3L i jeżdżą szczęśliwi. Eksploatują silnik i chodzi silnik jak zegarek Wink


"jeśli dużo jeździsz to kup sobie jakiegoś sprawdzonego niezbyt wysilonego diesla i będziesz zadowolony, jeśli benzyna jest dla Ciebie za droga i chcesz oszczędzić to kup sobie rower i nie rób z siebie dziada" - Bo jeżeli kierowca dba o samochód to wtedy jeździ samochód na gazie tak długo jak dba (po raz to kolejny mówię).

Wystarczy o coś w pojeździe nie zadbać i tak jak mówisz mamy sieczkę z silnika. Albo Michał jak powiedział - nieopłacalność - Tak to racja jak nie dbasz o nic w aucie czy nawet o instalację gazową to nie ma co się dziwić, że zamiast eksploatować na bieżąco to płaci i płaci.

Chcę dać też mały przykładzik :

Kolega jeździł pewnym autem niezbyt dbał o niego i miał zawsze z nim problemy, a jak mu to uświadomiłem, że źle robi i że powinien to i owo zrobić, wtedy problemy zniknęły i kolega zadowolony jeździ. Można ? Można, tylko wiary w to, że eksploatując na bieżąco masz trwały silnik i nigdy nie zawiedzie, nawet silniki Alfy czy Iveco wystarczy dbać a będzie jeździł i jeździł Wink


Moim zdaniem na dzień dzisiejszy LPG zdaje egzamin, gdyż coraz więcej ludzi przesiada się montując LPG w pojeździe, koncerny samochodów również idzie w stronę zafabrykowania gazu. Powiem tak, nie można wychwalać konkretnego paliwa, gdyż każde paliwo ma swoje zastosowanie. Np Traktory czy ciągniki siodłowe nie są na benzynę ? - Po prostu nie opłaca się ze względu na warunki pracy tych pojazdów. Jak nie pola, albo ciężkie ładunki względem terenu.

A teraz muszę się pożegnać i będę wieczorem Wink Za niebawem jadę do ośrodka gdyż będę zdawał prawo jazdy, by mieć możliwość poruszania się po wszystkich drogach bez obaw ;D Czołem do potem !
09/11/2016 07:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 12/03/2016, 04:43 PM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Saszu - 12/03/2016, 05:49 PM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - Aras. - 13/03/2016, 12:21 AM
RE: Auto rodzinne Suzuki Liana 1.6 - nirwana9 - 09/11/2016 07:21 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa