Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Procesory szaleją przy podłączonym zasilaniu
Autor Wiadomość
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 387
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 19
Podziękował: 284
Podziękowano mu 383 raz(y)
Post: #7
RE: Procesory szaleją przy podłączonym zasilaniu
(29/03/2021 03:31 PM)bikbiker napisał(a):  
(28/03/2021 10:36 PM)superpiotr4 napisał(a):  To też zależy od zasilacza. Jeżeli ten zasilacz jest na tzw. czarnej liście, problemy mogą być ogromne. Coś o tym wiem... Smile Na przykład, z mojego starego zasilacza za niecałe 60 zł, strasznie jechało spalenizną. Tu nawet nie chodzi o temperatury. Tu chodzi o samo zepsucie komputera poprzez wydzielanie niekontrolowanie energii. Też jeszcze uwagę zwraca fakt, że nie znamy dokładnego modelu komputera, czy to nie jest 20 letni komputer, czy może 5 letni?

Zauważ, że autor wątku pisze o laptopie. Więc jest to zasilacz do laptopa a nie do komputera stacjonarnego a chyba takich dotyczy czarna lista. Czy zasilacz jest oryginalny tego nie wiemy, ale przy tego typu konstrukcji jaką są komputery przenośne, główną przyczyną błędów podczas dużego obciążenia, są zbyt wysokie temperatury.
Akurat nie wiedziałem, że zasilacze komputera stacjonarnego są na czarnej liście, ale jeżeli autor tego wątku posiada zasilacz za około 60 zł, to powiedzmy szczerze, raczej grozi to spaleniem sprzętu, gdyż bardzo nieproporcjonalnie jest przekazywana energia prąd-sprzęt. I co warto zauważyć, jak sama autorka wątku napisała, po podpięciu zasilacza coś niedobrego dzieje się z procesorem, co potwierdza moją teorię.

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
29/03/2021 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Procesory szaleją przy podłączonym zasilaniu - superpiotr4 - 29/03/2021 07:34 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słaba wydajność na zasilaniu bateryjnym. Bartek11024 5 1,796 05/07/2020 02:56 PM
Ostatni post: Bartek11024

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa