Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosnące wymagania gry - co ulepszyć?
Autor Wiadomość
adamets2 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 299
Dołączył: 03/10/2020
Reputacja: 4
Podziękował: 192
Podziękowano mu 157 raz(y)
Post: #20
RE: Rosnące wymagania gry - co ulepszyć?
(16/04/2021 07:55 PM)topiq napisał(a):  
(16/04/2021 06:40 PM)adamets2 napisał(a):  
(16/04/2021 05:16 PM)topiq napisał(a):  Nie zgodzę się, wymiana procesora z i5 3350P na i7 3770 dała mi spory przyrost mocy.
Kolega musi zdecydować co chce zrobić i ile wydać kasy samodzielnie.
Podałem z własnego doświadczenia i to niedawnego, co można mniej więcej zrobić i z czym to się wiąże. O zasilaczu również wspomniałem, więc nie ma sensu klepać tego samego w każdym poście, bo jak widać autor dostał mętliku w głowie.

To jak tak przy okazji zapytam. Wg Ciebie, żeby mi gra chodziła płynniej z modami jest sens zmiany z i3 na i5 lub i7 (mam i3 9 generacji) ?

W przypadku ETS2 raczej wiele nie zmieni. Tu nawet i3 9gen sobie poradzi. Trochę się zmieniło w 1.40 i niektórzy odczuwają spory spadek wydajności z tym związany. Owszem w miejscach graficznych gry dostały kopa, ale w procesorowych były potężne spadki fps. Po zmianie proca spadki się skończyły.

Jak to mówi klasyk, to nie je panie takie hope siupe Wink

Dzięki za odp. Widać, że dobrze ogarniasz temat... Możesz napisać jeszcze które to miejsca procesorowe bo wtedy sobie sam może ustalę...

Ja co do zasilacza to jestem spokojny bo mam stosunkowy stary, ale mocny i dobry zasilacz 700W Tagensa (półpasywny) z czasów kiedy procki i karty potrzebowały dużo więcej mocy Smile

Co do kart to jest teraz szaleństwo jakiego nie było chyba nigdy... Karta 1050Ti, która 2 lata temu kosztowała 500zł kosztuje obecnie 1200zł a w normalnym cyklu powinna zostać wycofana lub spaść do 300zł... Z całego segmentu medium i high karty nie istnieją albo są po 3000, a te najlepsze po 15 tyś... Aż tak to nigdy nie było... Ach ta pandemia....

Akurat procki są w normalnych cenach więc mógłbym wymienić, ale od 4 miesięcy właśnie się zastanawiam czy jest sens dlatego bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i napisz koniecznie o tych miejscach gdzie to procek w ETS2 decyduje... Do samego ETS2 nie szykuję kompa bo teraz tylko w to gram, ale mam też zakupione na steamie Bus 2018, ATS no i chciałbym pograć w The Bus więc pytanie o zmianę procka dotyczy trochę szerszego podejścia... I jak już to byś mi proponował wymianą z tego i3 na i5 lub i7 czy zwiększenie zegara ?

Od 10 lat nie grałem w żadną grę i myślałem, że już do końca życia w nic nie zagram i we wrześniu 2020r ODKRYŁEM TĄ GENIALNĄ GRĘ jaką jest ETS2/ATS i nic już nie jest takie, jak wcześniej... Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20/04/2021 02:56 PM przez adamets2.)
20/04/2021 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rosnące wymagania gry - co ulepszyć? - adamets2 - 20/04/2021 02:55 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa