Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
Autor Wiadomość
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,100
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34110
Podziękowano mu 15554 raz(y)
Post: #1
Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
Więc ostatnio mam dziwne błędy w tytułowej przeglądarce a dokładniej od czasu do czasu miesza w układzie klawiszy (błąd miałem też w starszej wersji chroma i występuje on na dwóch różnych komputerach) - po restarcie przeglądarki jest OK. W najnowszej wersji czyli 30.0.1599.101 jako bonus od czasu do czasu (dość często) pokazuje się granatowy ekran z jakimś tam komunikatem i trzeba odświeżać stronę.
Fotka tego komunikatu:
Image
Ogólnie przeglądarkę mam czystą bez żadnych wtyczek itp.

Ogólnie w tym temacie nie szukam rozwiązania tych problemów bo i tak używam IE 10 (chyba najlepsza przeglądarka) ale mam pytanko czy też macie takie dziwne problemy z tym wytworem od google Pytajnik
Drugie pytanko to co polecacie jako drugą przeglądarkę Pytajnik

Chodzi mi o przeglądarkę z fajnie rozbudowanymi narzędziami dla webmasterów - w Chrome jest to całkiem przyzwoicie zrobione ale powyższe minusy są dość uciążliwe więc to ją dyskwalifikuję.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03/11/2013 08:01 PM przez Michal_Z_gno.)
03/11/2013 07:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
VresT Offline
LwG!
******
Moderator

Skąd: Z Polski
Liczba postów: 2,361
Dołączył: 04/06/2013
Reputacja: 148
Podziękował: 1813
Podziękowano mu 3186 raz(y)
Post: #2
RE: Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
Przeglądarka Mozilla Firefox i Przeglądarka Opera jak dla mnie Opera jest lepsza ale Mozilla nie jest zła Big Grin

Image

Przed napisaniem posta zapoznaj się z regulaminem,bądź skonsultuj się z Administratorem lub Moderatorem, gdyż każdy post niewłaściwie napisany zagraża twojemu poziomowi ostrzeżeń.
03/11/2013 08:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
random_passanger Offline
Niedzielny gracz
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 220
Dołączył: 27/08/2013
Reputacja: 64
Podziękował: 323
Podziękowano mu 416 raz(y)
Post: #3
RE: Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
Używam Chrome i nie radzę zmieniać przeglądarki ze względu na najlepszą politykę prywatności.Słyszałem pogłoski o błędzie w skrypcie aktualizacyjnym Google'a mającym sukcesywnie dodawać najnowsze modyfikacje w przeglądarce.Też miałem taki problem i miałem jeszcze coś takiego że nie działały cookies tzn. nie zapamiętywała przeglądarka trwającej sesji-wciąż trzeba było się logować.

Wywal Chrome'a i spróbuj usunąć jego dane aplikacji z folderu Dane Aplikacji(Uruchom->%appdata%).Wówczas pobierz najnowszą wersję i zainstaluj.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03/11/2013 08:25 PM przez random_passanger.)
03/11/2013 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
pitreekk Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 1,611
Dołączył: 01/10/2011
Reputacja: 53
Podziękował: 1266
Podziękowano mu 1382 raz(y)
Post: #4
RE: Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
Ja też używam Google Chrome, i też ma niekiedy dziwne błędy, ale od dłuższego czasu nic mi się nie robi, chodzi ładnie pięknie. Mi takie coś niekiedy występowało jak za dużo rzeczy robiłem, i wtyczka FLASH coś był z nią problem. Ale i tak Chrome najlepszy. Smile Spróbuj, tak jak Kolega mówi wyżej.
03/11/2013 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Freshu Offline
Global Transport
****
Trucker

Skąd: Olkusz
Liczba postów: 368
Dołączył: 12/06/2012
Reputacja: 60
Podziękował: 497
Podziękowano mu 553 raz(y)
Post: #5
RE: Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
Ja używam Chrome od... 3, 4 lat i uważam, że jest to najlepsza przeglądarka. U mnie takie błędy występują średnio raz na miesiąc Smile

Image
"Zmień bieg, zmień bieg, spójrz w lusterko, zamorduj prostytutkę, zmień bieg, zmień bieg, zabij. Sporo wysiłku jak na jeden dzień" ~ Jeremy Clarkson
03/11/2013 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,100
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34110
Podziękowano mu 15554 raz(y)
Post: #6
RE: Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
Sebek fajnie, że o tym piszesz ale ja wolę jednak coś innego bo jeżeli przeglądarka ma takie błędy to znaczy, że nie jest zbyt dobrze zrobiona. Co do tej polityki prywatności to jest z tym wszędzie w miarę podobnie więc nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia.
Chrome wybrałem jedynie ze względu na dość intuicyjne narzędzia dla programistów.
Podsumowując to Chrome wolałby unikać bo uważam, że jak dwa razy już zawiódł to będzie zawodzić stale (jak nie stale to często).

Kilka innych niedogodności w codziennym używaniu Chrome:
Neta przeglądam przeważnie przeglądam w trybie pełnoekranowym a ten w tej przeglądarce leży kompletnie - aby przełączyć się między kartami trzeba wyłączyć F11 przełączyć kartę i znów wrócić na pełnoekranowy F11 (w IE wszystko robi się na pełnym ekranie). Kolejny minus to podczas pisania wątku na forum zaznaczając np. pogrubienie muszę użyć strzałki w prawo i dopiero shift+enter (w IE wystarczy tylko shift+enter).

Ogólnie to szukam przeglądarki jako drugiej (do przeglądania neta na co dzień najlepszy jest IE) z rozbudowaną i dość intuicyjną częścią programistyczną i tu chyba najlepszy będzie FF choć czytałem, że z tą intuicyjnością bywa w niej różnie.

Co do Opery to używałem jej jakiś czas od wersji 9 do 12 i szczerze to nie przypadła mi do gustu (tak w sensie ogólnym).

Czekam na dalsze wypowiedzi w temacie.

Ps. Ja jestem użytkownikiem takim, że przeglądając neta przeglądarka ma działać a nie chcę się bać, że za chwilę mi jakiś błąd wyskoczy lub jeszcze coś innego.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03/11/2013 09:14 PM przez Michal_Z_gno.)
03/11/2013 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pitreekk Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 1,611
Dołączył: 01/10/2011
Reputacja: 53
Podziękował: 1266
Podziękowano mu 1382 raz(y)
Post: #7
RE: Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
Lepszej nie znajdziesz. Chrome jest najwygodniejszy, ja już się przyzwyczaiłem i nie umiałbym jej zmienić, ciężko by mi było.
A najlepiej zobacz sobie spis wszystkich przeglądarek i testuj, lub patrz na filmiki z nimi na YT, jak wygląda miej więcej wizualnie.
03/11/2013 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowań: Michal_Z_gno , Freshu
Michal_Z_gno Offline
..::Administrator::..
*******
Administrator

Skąd: Gniezno
Liczba postów: 15,100
Dołączył: 08/10/2010
Reputacja: 640
Podziękował: 34110
Podziękowano mu 15554 raz(y)
Post: #8
RE: Google Chrome - dziwne błędy i na co zamienić tą przeglądarkę.
pitreekk ale mi nie chodzi aby wyglądała przeglądarka wizualnie ale aby była funkcjonalna i stabilnie działała a chrome jak już pisałem wcześniej ma błędy a ja nie mam zamiaru z nimi walczyć.
Co do tego, że chrome jest najlepsza to jest sprawa dyskusyjna - dużą rolę odgrywa przyzwyczajenie.

Ogólnie używam na co dzień IE 10 i jest znacznie wygodniejsza w użytkowaniu ale ma średnio intuicyjne narzędzia użyteczne np. przy tworzeniu stron i do tego potrzebuję drugą przeglądarkę.

Image
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03/11/2013 09:42 PM przez Michal_Z_gno.)
03/11/2013 09:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwne dźwięki... i nie tylko... Proszę o pomoc Szwagier 1 1,656 08/01/2016 03:15 PM
Ostatni post: Futrzaczek99

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa