eTrucks.pl • Od 16 lat najlepsze forum z modami do ETS1, GTS, ETS2, ATS, ST

Pełna wersja: Poland Rebuilding [Błędy]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
W tym wątku proszę umieszczać wszelakie błędy, które dostrzegliście na mapie Poland Rebuilding.



Jak poprawnie raportować błędy zauważone na mapie i inne zjawiska, które można udokumentować na obrazku wraz ze współrzędnymi.

Przygotowanie oraz zapisywanie:

  1. W Dokumentach w katalogu Euro Truck Simulator 2 odszukujemy i otwieramy notatnikiem plik config.cfg
  2. W liniach o nazwie uset g_screenshot_on_bug "0" oraz developer "0" zmieniamy wartość z '0' na "1" i zapisujemy. (działa na każdym profilu)
  3. Podczas uruchomionej gry, w sytuacji którą chcemy uwiecznić na obrazku i zapisać współrzędne miejsca, wciskamy klawisz "F11"
  4. W ukazanym oknie na środku ekranu wpisujemy np. krótką notkę odnośnie błędu np. BYDGOSZCZ-PARKING_WJAZD i potwierdzamy klikając na "REPORT SCR"

Teraz, w katalogu "screenshot" zostanie zapisany obrazek w .PNG którego nazwa będzie w takiej postaci "bug_20130215_005514_11287_26_-8671"
Obrazek nie jest tak ważny - jak opis błędu, który możecie rozwinąć pisząc posta.

Najważniejsze jest w Dokumentach w pliku 'bugs.txt" , gdzie pojawi się odpowiedni wpis z tytułem jaki nadaliśmy w oknie, datą i godziną zapisu , oraz współrzędnymi miejsca na mapie gdzie zrobiliśmy zdjęcie np:
(BYDGOSZCZ-PARKING_WJAZD ; [15/02/2013 00:55] ;11287.3;25.5513;-8671.49)



Zgłaszanie błędów

Pisząc zgłoszenie powinieneś:
  • Upewnić się, że posiadasz najnowszą wersję modyfikacji (w tym FIX jeżeli takowy istnieje).
  • Upewnić się, że błąd nie jest spowodowany innymi modyfikacjami
    (np. łącznikami innych map)
  • Upewnić się, że błąd który zgłaszasz nie został już zgłoszony.
  • Napisać krótki opis błędu, który pomoże nam w jego zlokalizowaniu/naprawie
  • Obowiązkowo dodać wpis z pliku bugs.txt umieszczony w tagach "Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.".
  • Dodać zdjęcie jeżeli błąd tego wymaga np. w przypadku gdy jest ciężko zauważalny.

Przykład:
Zablokowany wjazd na parking w Bydgoszczy
Kod:
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Proszę, zarejestruj się TUTAJ, żeby zobaczyć ukrytą treść .

Przed zgłoszeniem błędu upewnij się czy nie został on wcześniej zgłoszony przez kogoś innego!
Wszelkie duble, błędy spowodowane innymi modami jak i posty nie na temat dla lepszego porządku mogą być przez nas usuwane!
Jest trawa w powietrzu, mały szczegół ale jednak widoczny podczas jazdy za Legnicą w kierunku Gorzowa
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Proszę o sprawdzenie przejazdów kolejowych na północ od Gdynii. Ja na jednym stoję i non stop coś jeździ. Postaram się potem screen wrzucić jak się uda.
Na pewno na Północ od Gdynii.
Ikea Łódź - niewidzialny budynek
(sec+0007-0002);31013;10.3084;-5966.99;0.923793;-0.141621
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.

I jeszcze dla potomności, link do dwóch błędów zgłoszonych przeze mnie w innym temacie.
http://etrucks.pl/thread-44984-post-2685...#pid268507
Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo głośne dźwięki, wręcz aż wyjące. Nawet w kabinie słychać je jakby przez megafon, dobrze byłoby je z ciszyć przynajmniej o połowę, są to nowe, bardzo fajne dźwięki ptaków leśnych, ptaków domowych ( kaczki itp.), krów ale także stary dźwięk odrzutowca w Łodzi, jest bardzo fajny ale tak głośny że hej, też przynajmniej o połowę a najlepiej około 75% za głośny. Jeszcze także za głośny szum wody w potokach, w kabinie te nowe dźwięki są dużo za głośne. Dźwięki dzwonów bardzo głośne i dzwoni cały czas, 24h bez przerwy, można by dodać chociaż ze 30 sekund ciszy do tego dźwięku. I jeszcze dźwięk rechot żab też zbyt głośny, w kabinie słychać go głośniej niż jadące tiry

BartekRTS

Od strony Gorzowa 40 km przed Legnicą non stop zamknięty przejazd kolejowy i cały czas jeżdżą pociągi.
Zgłaszam niewidzialny marker na rozładunek pod biedronką w augustowie, ale mimo wszystko jest funkcjonalny bo pokręciłem się i na czuja znalazłem.
Elbląg- stacja benzynowa. Widnieje tam firma cemex na mapie a na stacji nie ma tej firmy za to są dwie naczepy jako zlecenia do przewozu, których nie można zabrać bo firmy nie ma, być może zostało to z poprzedniej mapy PR.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
Co prawda zgłaszałem już ten błąd wysyłając PM do jednego z członków ekipy, ale skoro istnieje temat zgłoszę tutaj również.

Jadąc lewym pasem natrafiłem no coś co mnie momentalnie zatrzymało do zera i mój zestaw złożył się prawie w pół.
Myślałem że jest to może niewidzialna ściana, ale nie kamerą 2 rozejrzałem się i zobaczyłem to coś na szczęście dało się to ominąć i jechać dalej:

Image Image

Lokalizacja:

Image
Uzupełniając to co pisałem, problem z przejazdami jest również w Łebie, Redzie, Rumii itd. Przejazdy nie otwierają się .... Są zamknięte non stop
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Przekierowanie