Logowanie Zarejestruj


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przydatne TIP-y w ETS2!!!
Autor Wiadomość
superpiotr4 Offline
Trucker
****
Trucker

Skąd:
Liczba postów: 380
Dołączył: 02/09/2019
Reputacja: 19
Podziękował: 278
Podziękowano mu 364 raz(y)
Post: #1
Question Przydatne TIP-y w ETS2!!!
CześćWykrzyknik

Jest to już mój trzeci poradnik, tym razem omówimy kilka ważnych porad lub inaczej z języka angielskiego TIP-ów, które nieraz mogą ułatwić kierowcom oraz samym graczom życie. Jest to poradnik przeznaczony dla każdego i mam nadzieję, że każdemu przynajmniej trochę pomoże Smile Nie rozgadując się za długo, może przejdźmy do głównej tematyki postu.

1. Klawiszologia
Bardzo ważny temat, gdyż warto znać kilka przycisków, które mogą usprawnić życie. Oto przykładowe klawisze:

1,2,3,4,5- te przyciski służą do zmieniania miejsca widoku. Domyślnie ustawione mamy widok zza kierownicy, lecz jeżeli komuś lepiej jest od góry, lub z innego kąta to klika 2,3,4 itd.
F5- służy do przybliżania, oddalenia mapy na GPS, ewentualnie włącza GPS, jeżeli korzystamy z innego okna;
F6- pod tym klawiszem wyświetlamy informację o przewożonym ładunku, czasie na jego dostarczenie, wagę, nazwę itd.
F7- ten klawisz służy do wyświetlenia stanu uszkodzeń naszej ciężarówki, a gdy jedziemy z naczepą to również naczepy oraz ładunku.
[]- klawisze kierunkowskazów
N- sygnał pneumatyczny (po zainstalowaniu w ciężarówce odpowiednich klaksonów)
M- Mapa (wielka wersja)
O- światła ostrzegawcze
P- Wycieraczki (trzy tryby działania)
ESC- przeniesienie się z kabiny cięzarówki do menu głównego
C- włączenie tempomatu
K- światła dzienne, mijania
L- światła długie


2. Włączenie kamery 0

Podstawowy patent, którego nie będę tutaj omawiać, opowiem tylko o zaletach. Kamera 0 umożliwia swobodne latanie po mapie i respawn swojej ciężarówki. Aby uruchomić tą kamerę, trzeba po odpowiednich modyfikacjach w pliku config.cfg uruchomić za pomocą przycisku 0. Poruszamy się klawiszami od numerpada, ewentualnie sterujemy myszką.

Poradnik jak używać klawisza 0 tutaj: http://etrucks.pl/thread-12018.html

3. Kilka sztuczek związanych z jazdą


3.1: Jazda na granicy prędkości: Nie lubisz płacić mandatów, a chcesz dojechać o wiele szybciej? Jest to dla ciebie idealna sztuczka, którą już kiedyś chyba przedstawiałem, ale ją powtórzę. Otóż trzymaj stale prędkość większą od 6 km/h od ograniczenia prędkości. Np: jak jest ograniczenie do 80 km/h, jedz 86 km/h, jak masz do 90 km/h, jedz 96 km/h. Jak masz 97 km/h (w Wielkiej Brytanii głównie) jedz 103 km/h. Nie zapłacisz żadnych mandatów, a będziesz u celu o wiele szybciej. Niestety wymaga to zdjęcia ogranicznika prędkości w ustawieniach rozrywki.
3.2: O wiele tańsze tankowanie: Wraz z rozbudową garażu do największego, obok niego pojawi ci się stacja paliw. W niej możesz zapłacić za paliwo bardzo małą cenę, więc warto korzystać.
3.3: Kierunkowskazy: Również bardzo ważne rzeczy. W tej grze ruch pojazdów AI reaguje na wszystkie kierunkowskazy i istnieje większa możliwość, że dostosuje się do twoich sygnałów. Jeżeli nie będziesz miał włączonych kierunkowskazów, jest większe prawdopodobieństwo kolizji.
3.4: Korzystanie odpowiednie z mapy: Od niedawna wprowadzono funkcję, dzięki której możesz pinezkami oznaczać miejsca, przez które nie chcesz przejeżdzać. W ustawieniach rozrywki można bardziej sprecyzować nawigację.
3.5: Ostrożna jazda przy delikatnych ładunkach: Najlepiej jechać bardzo ostrożnie, gdyż nawet niewielka kolizja może spowodować ogromne zmiany przy ładunkach.
3.6: Uszkodzenia ciężarówki powyżej 12% mogą spowodować awarię silnika, że w czasie jazdy może się gasić. Warto coś takiego naprawiać w odpowiednich salonach.

4. Odpowiednie zarządzanie firmą
Bardziej na ten temat chciałbym wypowiedzieć w osobnym poradniku, ale teraz odniosę się w skrócie. Bardzo ważne jest naprawienie ciężarówki, przed przekazaniem pracownikowi, gdyż może ona spowodować saldo ujemne. Kredyty najlepiej brać po osiągnięciu trzeciego poziomu, rozbudowywać garaże, odpowiednio ich rozwijać pod kątami długodystansowca, ale też innymi. Więcej szczegółów omówię, w kolejnym poradniku odnośnie firmy, który przygotowuje.

5. Bawienie się ustawieniami rozrywki
Jeżeli ktoś chcę ułatwić, bądź utrudnić swoje życie zawsze może się pobawić ustawieniami rozrywki i dźwięku. Aby korzystać z nawigacji głosowej, wystarczy, że w sekcji Dźwięk zaznaczy opcję Włącz Nawigację Głosową wybierze odpowiedni głos i zatwierdzi. Jednak oprócz tego dla urozmaicenia można zmieniać obciążenia ciężarówki, realistyczne zużycie paliwa, odpowiednie podwozie, tak, aby grało się bardziej ciekawe i realistycznie.

6. Odpowiednia Optymalizacja
Bez tej opcji się nie obejdziemy. Gra ETS2 jest dosyć specyficzna, podczas, gdy inne tytuły gramy bez zająknięcia na wysokich ustawieniach graficznych, to tak w przypadku ETS2 może powodować ścinki, spadek FPS-ów. Administrator tego forum wrzucił kiedyś poradnik, jak odpowiednio zoptymalizować grę: http://etrucks.pl/thread-11759.html

Akurat w tym wypadku zajmiemy się tylko panelem w grze. Tutaj polecam zmienić:

- antyaliasing- najlepiej całkowicie wyłączyć
- wysoka jakość cieni- tutaj można sprawdzać jeszcze pod kątem średnim, chociaż to dałbym na minimalne;
- jakość i gęstość roślinności- zmienić na średnie;
- Skalowanie nie ustawiać na 400%, tylko na 200%, gdyż nie ma żadnych wielkich różnic graficznych, a diametralnie rosną klatki na sekundę.

To taka według mnie podstawowa optymalizacja. Resztę ustawień zawsze można zrobić metodą prób i błędów.

Wykrzyknik To tyle, jeśli chodzi o przydatne porady w ETS2. Mam nadzieję, że dostarczyłem mniej zaawansowanym użytkownikom cennych informacji. Wykrzyknik

Z szerokością: superpiotr4

Poradnik stworzony tylko dla strony Etrucks.pl. Zakaz kopiowania w całości lub w części na inne fora poświęcone grzeWykrzyknik

Dzień 24 lutego 2022 r na zawsze wpisze się w kartę XXI wieku. Rosjanie zaatakowali o wiele mniejsze państwo, tylko dlatego, że chcieli należeć do dzisiejszej Europy! Podczas, gdy my klepiemy się po pełnych brzuchach, Ukraińcy wiążą koniec z końcem. Nie maja dostępu do bieżącej wody, prądu, a nawet żywności. Nie pozwólmy na to, aby biedny naród musiał cierpieć, przez ambicje PutinaWykrzyknik

Ty też możesz pomagać. Wystarczy, że za symboliczne 3,59 złotych zakupisz DLC Ukrainian Paint Jobs Dochody w 100% zostaną przekazane fundacji People in Need zaangażowanej na rzecz Wschodu! Nie czekaj! Pomóż im już dzisiaj!

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach Smile

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć ukrytą treść.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22/04/2021 10:59 PM przez superpiotr4.)
22/04/2021 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsor forum: EKLOCKI.NET - Sklep z klockami LEGO Warszawa